Kayseri

Ibrahım2

Bilgili Üye
Kayseri de bilinen gömü yerleri varmı yanı dillere düşmüş bıyer varmı bilen arkadaşlar ustalar bılgılendırırse sevinirim tabiki benimde bildiğim yerler var ama akıl akıldan üstündür rica etsem kayseri hakkında bilgisi olan yazsın

maksim

Engellendi
gayseri basli baslina gomu oldugu gibi kaldiracaksin sehrin altinda gizem dolu

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kayserini hangi tepesine bakarsan bir tümülüs bir kaya oyme mezar bulursun kurbanım

Wazgecilmez

Aktif Üye
Övünmek gibi olmasın ama ben Kayseri liyim kahkaha hepsini ben bulacam hepsini :)

Ibrahım2

Bilgili Üye
Tümülüsler var evet hatta kapadokya kıral mezarı erkılette karşımda yılanlı dağı roma tümülüsü ikisinin arasında ortada oturuyom balkondan bir ona bakarım bir ona bakarım sigara içe içe irili ufaklı var yanlarında yığma ben onları demiyorum yanı sormuyorum ermeni kalıntılarını evlerini ve eşkıya bölgelerini merak ediyorum yerini bilmem yeter nokta koymak benden;)

Wazgecilmez

Aktif Üye
Tam tersini söyledin ibrahim Kapadokya kralı Yılanlıdağı üzerinde

maksim

Engellendi
kayseri merkez uzaklara gitmeyin

empa

Member
S.A. erkiletteki Kapadokya kralı Arseleous a aittir.

Wazgecilmez

Aktif Üye
Aleykum selam kardeş aynen öyle erkılette

Kutsal Roma Germen İmparatorluğu (961-1804) Avusturya İmparatorluğu (1806-1918) ve Alman İmparatorluğu (1871-1918) da Latince Caesar ve Almanca Kaiser ünvanlarını kullanmıştır. Özellikle son Alman imparatoru II. Wilhelm (1888-1918) Kaiser ünvanını ön plana çıkarmıştır. Türkçe kullanımda Alman imparatorunun lakabı çoğu zaman kayzer eski Rum ve Osmanlı hükümdarlarının lakabı ise kayser imlasıyla yazılır. Ayrıca Yılanlıdağın zirvesinde dönemin en büyük Kapadokya Kralına ait olan mezar kabri keşfedilmiş çevresinde çok eski tarihi bir kale ve kale ortasında bir darphane de bulunmuştur. Kale içindeki kazılarda ele geçen bir tablete göre bu dağ üzerinde gizli bir yerde yeraltı şehri ve hazineler bulunmakta olduğu iddia edilmektedir..

Ibrahım2

Bilgili Üye
Kutsal Roma Germen İmparatorluğu (961-1804) Avusturya İmparatorluğu (1806-1918) ve Alman İmparatorluğu (1871-1918) da Latince Caesar ve Almanca Kaiser ünvanlarını kullanmıştır. Özellikle son Alman imparatoru II. Wilhelm (1888-1918) Kaiser ünvanını ön plana çıkarmıştır. Türkçe kullanımda Alman imparatorunun lakabı çoğu zaman kayzer eski Rum ve Osmanlı hükümdarlarının lakabı ise kayser imlasıyla yazılır. Ayrıca Yılanlıdağın zirvesinde dönemin en büyük Kapadokya Kralına ait olan mezar kabri keşfedilmiş çevresinde çok eski tarihi bir kale ve kale ortasında bir darphane de bulunmuştur. Kale içindeki kazılarda ele geçen bir tablete göre bu dağ üzerinde gizli bir yerde yeraltı şehri ve hazineler bulunmakta olduğu iddia edilmektedir..
Walla usta benim bildiğim ama kesin yanı kapadokya kralı erkılette bilmeyen yokkı