Kendi kendimize gülüyoruz

Tb880

Member
merhaba arkadaşlar bir ark. Köyün de açılmış çok mezar var dedi çubuk testi için ideal bir yerdi. Neyse gittim gördüm gerçekten açılan mezarlar ermeni mezarı kapakla yüzey kısmı diz boyunu geçmiyor toprağı çok yumuşak vss
Açılmış mezarlar da testimi yaptım gayrt güzel net sonuç alıyorum zerre yanılma yok.

Ertesi akşam iş gerçek teste geçmekteydi neyse başladım taramaya bir yer yakaladım. Aşağı yukarı 60 70 cm açtım hiç birşey yok.

Gülme işide şuradan gelşyor koskoca mezarlıkta mezar bulamadık ya ?

Şimdi aklıma takılanlar.
Sorun nerede sizce neden bulamıyorum.
Birde açılmış mezarları inceledim 1 mezarda 4 ceset var neyin nesi bu hepsi aynı anda mı öldüler niye yan yana koymışlar

shovmeks

Member
Şuraya bir mesaj yazayım hem konu güncellenir hemde bende merak ediyorum halen :)
Bildiğin şeyi çok kolay buluyorsun bu çubuklarla ama iş bilmediğin görmediğin bir şeye gelince kekliyorum hep.
Artık yerini bildiğimiz şeyde biz fark etmiyoruz ama kendi kendimize çubuğu oynatıyor muyuz yoksa zihin le felan mı alakalı bende hala anlayamadım.
Ustalarımızdan yardım bekliyoruz bu kardeşimle beraber :D

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Usta o işin sonu yok dipsiz kuyu. Net randıman alan nadir. Çoook. Materyal denendi. O çubuk. Davasında. Hep varsayım olarak kaldı. Olmazsa. Çıbıkların efendisi fenomeni nemi. gitsek. 20.liramaliyetli.çıbığa binlira mı versek. Yok olmadı su bulucu çomakçı lar. En garanti Bi kuzu kestirip masa kurar hallederiz mekanlarında.)))))

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Eğer tahmin etiğim tazrdaki mezarlar ise tespit etmeniz çok zor olur. Ya mezar kapakları tek parça olur yada mezar duvarları ve ust kapakları özenle yapılmış olur. Yani kısaca hava almayacak şekilde kapatılmış mezarlar. Şayet bu mezarlarda metal objeler çıkıyor ise ki onuda tahmin etmiyorum iş dahada zor olur. Kapatıldığı günden bu yana hiç bir şekilde hava almamış mezarları tespit etmek öyle anlatıldığı kadar kolay bir iş değildir. Bu iş gercekten tecrübe ister bu tür mezarların gercek tepkilerini bilmeniz için şöyle bir yol deneyin çok faydası olacak. Öncelikle oradaki mezarlık alanda elinize bir şiş alın ve mezar olabilecek yerleri şişleyin bu şekilde bir mezar yakalar iseniz alın elinize çubukları mezarın üzerinden geçin çubukların nasıl bir tepki vereceğini gözlemleyin. Daha once aldiğiniz boşluk tepkilerini kafanızda silin burada siz çubuğa değil çubuk size nasıl bir tepki verdiğini söylesin daha sonra mezarın sağından solundan geçin çubuğun vereceği tepkileri bu sekilde yine ğözlemleyin. Şunuda unutmadan yazayım bazen bu tür boşluk üzerine gelince iki çubuk birden ya sağa yada sola dönüş yapar bu hareketi bilmeyen bir kullanıcı çubuğun dönüşüne göre yön alip gider. Anlattığım şey biraz zahmetli olabilir ama kendiniz geliştirmeniz için iyi bir fırsat diye düşünüyorum. Kesinlikle ve kesinlikle hava almış bir boşluk ile hiç hava almamış bir boşluğun tepkisini ayni olacağını beklemeyin.

Son düzenleme:

ragıp

Uzman
merhaba arkadaşlar bir ark. Köyün de açılmış çok mezar var dedi çubuk testi için ideal bir yerdi. Neyse gittim gördüm gerçekten açılan mezarlar ermeni mezarı kapakla yüzey kısmı diz boyunu geçmiyor toprağı çok yumuşak vss
Açılmış mezarlar da testimi yaptım gayrt güzel net sonuç alıyorum zerre yanılma yok.

Ertesi akşam iş gerçek teste geçmekteydi neyse başladım taramaya bir yer yakaladım. Aşağı yukarı 60 70 cm açtım hiç birşey yok.

Gülme işide şuradan gelşyor koskoca mezarlıkta mezar bulamadık ya 🤣

Şimdi aklıma takılanlar.
Sorun nerede sizce neden bulamıyorum.
Birde açılmış mezarları inceledim 1 mezarda 4 ceset var neyin nesi bu hepsi aynı anda mı öldüler niye yan yana koymışlar
ustam, çubuk işinin aslı RADYESTEZİ bilmidir.
çubuk tutma esnasında beyin boş olmalı. hayır ben bunu beceremiyorum diyorsanız
gümüş, bakır vb çıkan bir araziye tek tek yapmaya gidin.
hiç bir şey bilmeyecek, sadece çubuk tutacaksın, kendini koşullandırmayacaksın.
dolayısı ile sen çubuğa değil, çubuk sana hükmedecek ve doğruyu bulacaksın
üç beş tek tek ten sonra, her şey rayına girecektir.

içinde altın olan bir mezarı da çubuk bulmaz. aklında bulunsun.

bir kişi öldüğünde, mezara defin edilir. eşi öldüğünde eşte aynı mezara defnedilir.
dolayısı ile aynı mezarda birden fazla ceset çıkması da normaldir.

selametle