Kendinizi Bulun.. sonra Gömüyü Bulursunuz

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Çatlak Testi
Ekli dosyayı görüntüle 217313
Çin'de bir adam, her gün boynuna dayadığı kalın sopanın iki ucuna asılı testilerle dereden su taşırmış evine...
Bu testilerden birinin yan kısmında çatlak varmış... Diğeri ise hiç kusursuz ve çatlaksızmış. Ve her seferinde bu kusursuz testi adamın doldurduğu suyun tümünü taşır, ulaştırırmış eve... Ama uzun bir yolu yürüyerek boynunda taşıdığı testilerden çatlak olanı, eve yarı dolu olarak varırmış...
İki sene her gün bu şekilde geçmiş... Adam her ki testiyi suyla doldururmuş, ama evine vardığında sadece 1,5 testi su getirirmiş...
Tabii ki kusursuz, çatlaksız, mükemmel testi çok gururlanıyormuş vazifesini mükemmel yaptığı içün... Fakat çatlağı olan zavallı kusurlu testi çok utanıyormuş. Doldurulan suyun sadece yarısını eve ulaştırabildiği için de çok üzülüyormuş...
İki senenin sonunda, yapması lazım gelen görevi yapamadığı düşüncesiyle ırmak kenarında adama;
- Kendimden utanıyorum. Şu yanımdaki çatlak nedeniyle, sular evine gidene kadar sızıp gidiyor, demiş.
Adam testiye;
-Göremedin mi? Yolun senin tarafında olan kısmı çiçeklerle dolu. Fakat kusursuz testinin tarafinda hiç yok... Çünkü ben başından beri senin kusurunu, çatlağını biliyordum... Senin tarafına çiçek tohumları ektim. Ve her gün o yolda ben su taşırken, sen onları suladın... İki senedir o güzel çiçekleri toplayıp, masamın üstünü masamı süsledim. Sen kusursuz olsaydın, o çatlağın olmasaydı, evime böyle güzellik ve zarafet veremeyecektim diye cevap vermiş.
Hikâyeden alacağımız ders:
Her birimizin kendine has kusurları vardır... Hepimiz birer çatlak testiyiz aslında... Fakat sahip olduğumuz bu kusurlar ve çatlaklar hayatlarımızı ilginç yapan, mükâfatlandıran, renklendiren özelliklerimizdir. Etrafınızdaki her kişiyi, oldukları gibi kabullenin... Dışlarındaki kusurlara değil, içlerindeki güzelliklere bakıp, görün....
Bide artık şu tek bulanık resim koyupta mucize beklemeyin beynimizi çatlatmayın canlarım,)))))))

lagardel

Aktif Üye
elleren sağlık
tek resimlere kafam çok bozuk olmadıkça cevap yazmıyorum (yazarsamda biz falcı değiliz diye yazıom)
:D

Mehmet_mehmet

Engellendi
Mal bulanındır Nokta atışı bukadarmı güzel olur bunu okurken hayatta hiç affedemeyeceğim kalbimdeki kusurlu bayanı affettim..onun kusurlarından dolayı bana define aşkı geldi kendimi dağa taşa vurdum bundan daha güzel bir şey varmı ne mutluki bu yoldayım amin

Mal bulanındır

Mehmet_mehmet üstad severim nokta atışını sniper hesaabıı baktımki kasvet var sitede tabii dururmu aşık Mal bulanındır.. yapıştırdım mevzuyu .. herkes kendinden birşeyler bulur inşallah. sen doğru yoldasın tabiat ana hiçbir kızın sevemicee kadar sever ve kucaklar insanını. sende inşallah kalite bir gömüü kucaklar gelirsin

Mehmet_mehmet

Engellendi
Bu tür motivasyonlardan yanayım genel kültür vs herşey arada bir yapıştırmak gerek, beyin fırtınasına lazım,çok güzel hayırlı dualar aldın bu yazınla Mal bulanındır kalbinizden geçen her ne güzellik varsa Allah versin

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eyvallah canım kardeşim Mal bulanındır güzel ve ibret alınacak bir
Konu olmuş kurbanım güzel insanlar güzel şeyler yazar

Son düzenleme:

Tastan

Editör
Yüregine saglık üstadım umarız tum kardeslik bir pay cıkarır kendisine...

Mal bulanındır

Ciğerci kedi gibi SİT Alanlarını gözlerken. Bir kilometre ilerisinde bakirr olan nekropol yada kaya mezarları hesap edin. Çünkü sitlerdeki resmi kazı iki seneden önce otarafa yönelip ilerlemez.. Gülün peşinden koşarken çiğnediğimiz kırçiçeklerinin farkına varmalıyız

Mushap

Editör
Hayırlı aksamlar müze olaylarını okuduktan sonra bu yazın cok iyi geldi.kardesim bosuna dememişler söz uçar yazı kalır diye bana şimdi nasip oldu okumak gerçi bunu en iyi bilenler sizlersiniz yüzyıllar önce kayalara yazılan çizilen leri okuyorsunuz.