• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kıbrıs tan yardım istiyorum. Her yerde tarih yatıyor.

Kibrisdefine

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar.
Tarih bilgim iyi fakat işaretler ile ilgili kendimi geliştirmek istiyorum .Kıbrıs bildiğiniz gibi tarih açısından çok zengin ve inanın nereye baksan iz tarih yatıyor. Bir kanal oluşturdum ve detaylı bölge bölge araştırma yapıyorum. Ve her türlü bilgiye açım.

https://youtu.be/VpgdTo14gSo

Ekli dosyayı görüntüle 217279

Resimdeki işaret yukarısında büyük antik bir taş ocağı buldum. Fakat kaçırdığını detaylar vardır muhtemelen . Yardımlarınız lütfen. Şimdiden tesekurler

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Lütfen daha çok resim eklerseniz daha fazla bilgi edinirsiniz özellikle çevre resimleri....

Kibrisdefine

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Video olarak kaydettim. Kusura bakmayın. Bir dahaki sefere ekleme yaparım. TesekkTeşek.

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Hoşgeldiniz.
Karşıdaki manzarayıda yavaş yavaş çekersiniz bir daha ki gittiğinizde sağdan sola doğru, dikkat çeken bir yapı var mı yok mu diye.

002.jpg

Son düzenleme:

Ebu Computer

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Birincisi yerdeki sıralı delikler oradaki mezar sayısını ifade eder. Ama yerde değilde yanda olması garipti. Sonra siz dedinizki Kaya bu kayadan kopup düşmüş. O zaman mantıklı hale geldi.

Yerdeki kanallar o bölgede geçmiş zamanda zeytinyağı yada şarap üretimi için yapılmış olabilir.

Göçük olan yerler daha önce kazılmış.

Etrafta ölü çiçeği arayın.

Buradan 1000 yıl önce 2000 yıl önce yaşanmışlık olması illa sizin birşeyler bulacağınız anlamına gelmez.

Diğer yandan Kıbrıs'ın tarihi çok çok eskilere dayanıyor.

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
biyeremi yetişecektin bu kadar acele ettin yerlerin güzel yapa bilirsen cubukla boşluk ve metal tespiti yap

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12713]Turko[/MENTION] Ustam destur verirse adreste veririz ar-ge yaparsın kafana yatan yerde.. Sen Çan işini duydunmu biliyonmu kardeşim

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
@Turko Ustam destur verirse adreste veririz ar-ge yaparsın kafana yatan yerde.. Sen Çan işini duydunmu biliyonmu kardeşim
Nasıl arge yapacak , adada dedektör yasak define işlerinde kullanılan bütük elektronik yasak. Ben bir gece pile sınırından tellerin üzerinden sınırdan dedektör kaçırdım rum tarafına adam sokup verdiğim kordinata getirene kadar göbeğim çatladı. Bulsa ne yapacak satamaz alı koyamaz bir yerden bulup saklamak için başka bir yere gömecek. Boşuna uğraş.

saftilki

Moderatör
Moderatör
[MENTION=12576]poseidon2023[/MENTION] nerden biliyon şurada oda var burada lahit, merakımdan sordum he,,

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Sallıyorum tutarsa tutar diyom nedeyim [MENTION=12874]saftilki[/MENTION]

yorfa25

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12713]Turko[/MENTION] ustama katılıyorum ada da mesele bulmak değil bulduğunuzu çıkarabilmek 4-5 sene kaldım ada da bulan tanıdıklarda oldu kimseye veremediler dışarıda çıkaramadılar sonunda nezareti buldular.

ASKER.

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Girne ve güzel yurt arasında akdeniz köyü var o köye giderken sağdaki askeriyenin atış alanın arkasındaki tarlada çok eski yıkıntılardan kalma olmalı mermer taşlar var üzeri işlemeli büyük taşlar da var
Askerliği orada yapmıştım o dönemde istikam tabur komutanı yakalandı demişlerdi bu işlerle uğraşırken

Son düzenleme: