• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kilise mi ?

Hayalet0200

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Abiler burasi anladigim kadariyla kilise mezar tasi gibi duran kayanin altinda merdivenler var fakat yagmurdan sonra cokmus. Etrafinda 100 metre ilerisinde 3 tane kuyu var . Tasi goturdukleri icin cekemedim fakat dort kose tas ortasinda sunu canagi var dort kosede de kare oyma vardi. Su an benim arastirdigim yer kilisenin guneyinde 60 metre uzaklikta 7 metrr yer altinda okm ile bosluk ve degerli metal gosteriyor. Sizce kilisedeki merdivenlerden inilmeli veya ne onerirsiniz .

Ekli dosyalar

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Moderatör
1.si burası sit alanıdır. Başınızın ağrıma ihtimali yükselir.
2. Si resimlerdeki dedektör ile tespit yapmaya çalışıyorsanız hiç işiniz olmaz.

Böyle yerlerde yapının krokisi bilinse bile metal tespiti net olarak yapılmadan işlem yapmak akıl kârı değildir.
Rast gelsin..

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Koca koca pixelli resimler, bir tane çevre resmi yok, nedir ne değildir görürdük en azından,
Görüldüğü kadarıyla buranın işi bitmiş, elindeki dedektör tek tek için her şeye öter sinyal verir,
tespitlerimizi netleştirelim, 7 metre nereye iniyoruz, ne ile iniyoruz.

Hayalet0200

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eyüp benim adim degil alanda gezerken cekilmis fotograflardan alinti yaptim .Sit alani degil ozel mulk de diyebiliriz hatta. Cevresinde tumulus sekline bir yukselti var icine giris var 8 metre kuyudan inip 12 metre duz koridor gidiyormus.

Son düzenleme:

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
yapı taşları var ama ne oldugu belli deyil ne oldugunu ögrenmek için arazi resmi gerek geniş acılı kuyunun resimlerinide cek arazide kiremit parcaları varmı dere su kaynagı

kazı kadık kelimeleri yasak

calışma yaptıgın yerin uzaktan resmi cekim yaptıgın yerincekim resimler yükle bakalım

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Abiler burasi anladigim kadariyla kilise mezar tasi gibi duran kayanin altinda merdivenler var fakat yagmurdan sonra cokmus. Etrafinda 100 metre ilerisinde 3 tane kuyu var . Tasi goturdukleri icin cekemedim fakat dort kose tas ortasinda sunu canagi var dort kosede de kare oyma vardi. Su an benim arastirdigim yer kilisenin guneyinde 60 metre uzaklikta 7 metrr yer altinda okm ile bosluk ve degerli metal gosteriyor. Sizce kilisedeki merdivenlerden inilmeli veya ne onerirsiniz .
3. resimde gördüğün taş bir yapının kapısına kapatılan ters kilit taşıdır. Açılmış odanın kapısını parçalayıp girmişler. Odayı bul bakalım geriye birşeyler kalmışmı kontrol et.

deli firat

DOĞACI
Süper Moderatör
Mevcut fotolara göre dönem yemiş gibi birşeyler kalmışmı onun içinde çok iyi bir araştırma yapman lazım mümkün ise çevre fotolarını çoğalt dört bir yandan ayrıca iyi bir çubuk ustası desteği alın mekan için

Hayalet0200

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Donem yememis bulundugu yerde bir koy var bu taslari cikararak ev ve ahil yapiminda kullanmislar. Girmek isteyen cok olmus fakat izin vermemisler . Burasi normalde acikmis fakat girmek istediklerinde yilan gorup kacmislar.tekrar girdiklernde ise köyün koplekleri hepsi birden yukardan bize saldirdi yine kactik diyorlar. Bu arada koyun kopekleri dedigim kendi kopekleri. Muhtemelen tilsimli oda var diye dusunuyorum. sonra yagmur yaginca cokup bu hale geldi diyolar. Yani o taslarin cogu su an koyunlara tuz tasi ve insaat temel tasi yapilmis.

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Köyün köpeklerini bir süre bağlayın demek geliyor içimden ama diyemeyeceğim, çünkü daha sonra başınıza farklı ne gelir bilemiyorum :D
Bu tip kilise gibi yerlerde oluyor böyle vakalar,
zorlayında diyemiyor insan,
Yinede genişçe çevre ve tepelik alanları görsek güzel olurdu.
Kilise kimlerden kalmış belli mi?
Genele bakıldığı zaman,
Kilise arka bahçesinde mezarlar,
zemin kısmında depo, kiler veya kripta mezar odası olur,
Tepelik alan var ise, göze çarpan yığma varmı?

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Moderatör
Normal kilise ve çevresinde bulunması gereken şeyleri söylemişsin. Bahsettiğin oda kuzeye düşüyor ve onun da ilerisinde çeşme kaynak varsa üstten 7 m giremezsin. Genellikle o odaya külçe ya da ağır emanetler bırakırlar fakat üstten çok zor.

ersen0010

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Alan tarama ve ondan sonra görüntülü cihaz ile tespit yapın hiç değilse ne olduğuna dair bir fikir yürütür boşa kürek çekmemiş olursunuz. Yoksa alan yerleşim yeri çok uğraşır sonuca ulaşamazsınız. Köstebek gibi uğraşmayın

Daglı2023

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kiliseler ile ilgili bilgi arıyorum bulamadım

Üst Alt