Kilise yeri nasıl bulunur

aslanbey

Bilgili Üye
Slm arkadaşlar kilise yeri nasıl tesbit edilir duyduğuma göre mezar varsa kilise var demekmiş dağın eteğinde kuru dere kıyında oymalar var yani mezar ama çeşme falan yok eskiden varsa bilmiyorum ama derenin içinde kaynak suyu varmış zannedersem suçıkıyormuş ama kurumuş

aslanbey

Bilgili Üye
Asıl sulu dere 1 km falan kabaca aşağıda kiremit kırığı küp kırığı yok çevrede dağın tepesinde 1 tane büyük yığma toprak var birde kanallı oymalar mıcırlı yerler

aslanbey

Bilgili Üye
Kilise mezarların hangi yönüne düşer yeri belli değil çünkü nasıl tesbit ederim

aslanbey

Bilgili Üye
Burası ile alakalı bir hikaye duydum türkün biri rehin düşmüş nerede düşmüş bilmiyorum ermeni biri türk seni kurtarırım ama dediğim yere gideceksin orda filan yerde alıç ağacı var dibinde verdiği kağıtta yazılı olanı oku demiş buda gelmiş okumuş ortalığı arı vızıltısı sarmış adam şapkasını arılardan korunmak için sallamış şapkanın değdiği arılar altın sikke olarak düşmüş adamında jeton düşmüş tabi ama giden gitmiş

aslanbey

Bilgili Üye
poseidon2023 ustam işin ilginç tarafı dediğim yerde hiç kiremit ve küp kırığının olmaması bu kafamı karıştırıyor oymalar özenle yapılmış zeminde bir kaya üstünde 4 büyük 5 veya 6 tanede küçük oyma oymanın 2 birbirine yapışık içine suyu dökünce 3 oymaya çeşme hortumu genişliginde kanalla 1mt uzunlugunda kanal ile 3 oymaya bağlı 3 oyma kayanın bitiş sınırında yön veriyor tahminim etrafında mıcırlı yerler var ama kiremit küp kırığı hiç yok

aslanbey

Bilgili Üye
Çok smetrik oymalar çok güzel ve düzgün oyulmuş oymalarıkırdım kireç taşından sıvama ile oymalar yapılmış başka türlü o kadar düzgün olamazdı zaten ustam

aslanbey

Bilgili Üye
İşte kiremit ve küp kırığı olması gereklimi illa bu dağın batı yüzünde bulanlar olmuş lahit falan çıkmış duyduğuma göre ama oralarda kiremit ve küp kırığı varmı bilmiyorum bakmadım çünkü

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Kilise Varsa yakınında yaşamda vardır.Yaşam varsa yakınında kilisede vardır.Öncelikle bölgenizdeki yaşantı kalıntıları hakkında bilgi toplayın.Sonucu daha çabuk bulursunuz.Kiliseler yaşam alanlarından asla uzakta olmaz.

zephyrus

Member
günaydın arkadaşım, Öncelikle bol kazançlı ve hayırlı günler dilerim. bu oymaların olduğu yerin fotoğraflarını çekip yükleseniz. ustalarımızın yorum yapması sizi yönlendirmsi daha kolay olur. ayrıca yazılarınızdan anladığım kadarıyla mezarları zaten buldunuz? ama kiliseyi arıyorsunuz? sizi orada kilse olduğuna inandıran işaret nedir?