Kilise yeri su kenarı

serduy

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle selamlar sitede yeniyim konuyu ne kadar doğru ne kadar yanlış açtım bilemiyorum bu yüklemeye çalıştığım resimler Fırat nehri kenarında belli başlı zamanlarda su altında kalıp su üstüne çıkan bir kilise kalıntılarıdır gezi sırasında çektiğimden çok detaylı resimliyemedim sadece kilisenin arkasındaki dut ağacında çakılı bir çivi olduğu ve iki dut ağacı arasında toprağa sıfır bi duvar olduğunu gördüm ve kilisenin arka tarafında 200 metre geride bi örülü Çeşme var oda resimde mevcuttur ve yukarısı kayalıktır ne kadar görünüyor bilemiyorum kalp benzeri bi mağara mevcutt oraya çıkma şansım olmadı zaten çok tenha bi yer olduğundan tekrar gitme şansımda olmadı ama iyi bir alantarama ve gpr ile tekrar gitmeyi düşünüyorum izlemem gereken tavsiye edebileceğiniz bilgileri merakla okumak isterim sevgiler saygılar Elazığlı.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

kazama

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Paylaşım için teşekkürler elazığlı Hoş geldin .
Güzel bir bölgedesin lakin bazı tünelleri ortaya çıkartmışlar .Bunlar nedir ? Çevreyi daha fazla foto almalısın ,mezarlık bölgesini araştırabilirsin .

serduy

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Özür dilerim belirtmeyi unutmuşum o tünel değil Çeşme yeri 2 metre içeride son buluyor yerden su kaynıyor burda kazılan hiç bi yer yok insanlara uzak bi yer

Pscyhe

Engellendi
Oncelik son resimdeki yari mihrap alanlarina bakin kilisenin papazin kasasi olur..tam orta kisminda bosluk tespiti yapmaya bakin mahzen olabilir..kuyuyu bulmaya bakin tuneli gecis olabilir..agaclardan bahsetmissiniz bi bakin 3 leme yapmislarmi üçgen seklinde eger oyleyse tam orta noktasi bulup inceleme yapin..cesmenin cevresinde arastirma yapin..yukardaki magarada tahminen isaretler vardir bas papazin mezari ve mallari buyuk ihtimal ordadir ama cikarmak cok zordur...onceliginiz cesme ve kilisenin etrafindaki mezarlari arayin en kolay bulunup alinacak olanlar onlardir.digerlerini cikarmak sizi aşar kolay olanlardan baslayin bence

serduy

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tşkr ederim verdiğiniz bilgiler için bi sorum daha olacak Peki mezarların derinlikleri genelde kaç metre olur çıkan malzemeler neler olur?.tecrübelerinize dayanarak burda bi yerde çüzerinde greek eski Fransızca bi mühür olan kase çıkartılmış bu döneme ait bi yer sanırım

mamostedijvar

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim yerin güzel. etrafta boşluk tespiti yap ve arkada tepedeki kayalıkların yakın resimlerini çek. çeşmeden başlayıp tepeye giden bir patika yol var mı ? aradığın tepede .

serduy

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim mamostedijvar

tekrar resimle yapmamız biraz zor görünüyor çünkü 1,5-2 saat tekne harici bi araç ile gitme şansımız yok oda şu an mümkün değil hatırladıüğım kadarıyla bir yol var

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=18381]serduy[/MENTION] kardeşim bura ile alakali birşey söyleyim burda bir kapı olacak dağda mağara girişi üstümde yazı olmalı mağaranin içinde 4 tünel olacak bu tünellerden biri fırat nehrinin altından kaleye bağlanıyor ve burada çok büyük mal var buraya girmekmiçin oksijen tupü dahi gerekli hava az olabilir mefes almanız zorlaşır

deli firat

DOĞACI
Süper Moderatör
[MENTION=18381]serduy[/MENTION] kardeşim bura ile alakali birşey söyleyim burda bir kapı olacak dağda mağara girişi üstümde yazı olmalı mağaranin içinde 4 tünel olacak bu tünellerden biri fırat nehrinin altından kaleye bağlanıyor ve burada çok büyük mal var buraya girmekmiçin oksijen tupü dahi gerekli hava az olabilir mefes almanız zorlaşır
Usta çok merak ediyorum bu yorumu ne gördün orda öyle bunu gerçekten yorumunu meraktan soruyorum lütfen yanlış anlama

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kuşsarayınin ordan pınarliya doğrumu bu bölge yoksa ileride bekirhüseyine doğrumu. Bu dediğim pinarli kadiköy bekirhüseyin arasında biryer büyuk ihtimal barajın altımda kalmadı ise kalenin karşı tarafına düşmeli

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=4161]deli[/MENTION] fırat ustam kilise ile alakali deyil söylediklerim. Yorumda yerde belirttim zaten isimleride yazdım varmi boyle yerler konu sahibi söylesin. Nasil gördüğüme gelince bende kalsın o sır

malibu_18

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel el değmemiş bir yer , tepe ve mağara kiliseden daha güzel görünüyor :)

deli firat

DOĞACI
Süper Moderatör
[MENTION=4161]deli[/MENTION] fırat ustam kilise ile alakali deyil söylediklerim. Yorumda yerde belirttim zaten isimleride yazdım varmi boyle yerler konu sahibi söylesin. Nasil gördüğüme gelince bende kalsın o sır
Usta baştan yazdım yanlış anlama diye ben belge var anlamında merak ediyorum bu arada yorumlarını zevkle okuyanlardanım dostum allaha emanet selametlen

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=4161]deli[/MENTION] fırat ustam elimde bir belge yok öylesine söyledim yanlış anlamadım kardesim. Allaha emanet olun. Konu sahibi yazsin bende merak ettim şimdi ☺