• Sorularınız için KAYIT olmalısınız.

Kiliseye Yakın (300 mt) mezar işareti çözüm için yardımlarınızı bekliyorum

selver

Yeni Üye
Kiliseye Yakın (300 mt) mezar işareti çözüm için yardımlarınızı bekliyorum

IMG-20170924-WA0004.jpg

IMG-20170924-WA0007.jpg
Şİmdİden teŞekkürler

kabakburgiba

Operatör
merhaba selver bey.yerin harika ama o kadarda zor.rabbim inşallah nasip eyler.araziyi değerlendireyim.önce. çizim yapacaktım ama her ne hikmetse belli bir zamandan beri çizim yapamıyorum.sitede kime danıştıysam çare bulunamadı.bunun için kusuruma bakma .ilk fotoya göre yorum yapıyorum.ilk yapacağım iş.çevreyi iyi gözlemle ,araziyi gez.iyi tanı.belli bir düzlükten(ayağının önündeki ilk oymanın olduğu yer.)düşük seviyesi olan bir vadiye giriyorsun.sağ ve solunda dik yamaçlar var.bu vadi daha sonra genişliyor.ilk girişte birinci işaqretin var.yamacın dibinden soldan ilerliyorsun.köşeye az bi kala orda mağaran var.başını kaldır dik bir yamaç var.orda yamacın dibinde bi işaret ara.karşına tünel çıkacak.burdada mezarların var.ikiside birbirine bağlantılı.bu tünel sana yeter.arazin görünüşe göre 3 kademeli.iyi incele.bu vadiye girince başını kaldır kaya mezarlarında olabilir.yukarlara bak.neden foto kısıtlı.anlamıyorum sizleri.arkadaşlar yıllardan beri adeta bağırıyoruz.çevre fotoları,yönleri,uzak ve yakın çekimler.yapmayın arkadaşlar lütfen.bak gördüklerimi yazdım.ya göremediklerim varsa ne olacak şimdi.belki daha önemli yerler var.ben göremesemde diğer arkadaşlarım görürdü. selver bey 10 üzerinden fotolamana 2 puan. işaretlerine 10 üzerinden 10.şimdi sen düşüün,kafanı kaşı ben ne yaptım diye.

ragıp

Uzman
@selver
iyi formlar

ustam, 300 m ileride kilise var ise
araştırman gereken yer kilisedir.
çok daha bereketlidir.

selametle

poseidon2023

Uzman
kilise güzeldir bereketli bu işaretin kilise ile hiç bir alakası yoktur cevrene bak üç tane tepe görecen onları anlatır bizans dönemine ayittir tepeler ikisi bir birine yakın biri uzak bu sıralama sizteminide bizans kullandı baba ogul kutsal ruh diye

kerti17

Bilgili Üye
İşaretlerin olduğu kayada da olma ihtimali var zemin altında. Ama 50 metre ileride de. Çevre fotoğrafı ve çubukla boşluk tespiti size önerim.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a.değerli kardeşim üstadlarin süyledikleri yabana atma.
Değerli kardeşim resimleri ters çekmişsin ve gölgede kalmiş yeni resim çek ve az uzak bir dört tarafinin çekip ekleyin net cevap istersen net resim gereklidir.
Evet bir birinde geçişli yani tüneli iki mezarin var yön verecağim çizgiyi ölç 7 yile çarp diyecağim ama diyemiyorum çizginin önünde üçgen yapmiş bu yüzden güzel resim çek ekle.

Saygilar ve sevgiler.

azzem

Bilgili Üye
Daha fazla foto gerek

selver

Yeni Üye
yeni resimleri çektirip siteye ekleyecem.

selver

Yeni Üye
Hocam... dıyelım kı 3 tepeyıde buldum. cozumu nasıl olacak

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sen kılıseyi boşver once şu attıgın resımlerın 20m lik her alanını etraflıca resımle