Kına taşı mevkii ve manda gölü

kyzer

Yeni Üye
Kına taşı mevkii ve manda gölü hakkında bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımcı olurmusunuz

şahin88

Aktif Üye
Kına taşı karadeniz de mi. Eski adıyla tahtalı köyde mi yaz sana yardımcı olayım. Ne aradığını da yaz seni köye doğrudan adrese göndereyim.

kyzer

Yeni Üye
Kına taşı karadeniz de mi. Eski adıyla tahtalı köyde mi yaz sana yardımcı olayım. Ne aradığını da yaz seni köye doğrudan adrese göndereyim.
evet karadenizde kına taşı koordinat manda gölüde bir sofra kaya yerde eski yer sofrasına benzer ama birebir değil bir köşesinde bir delik 3 cm kadar karşısında kanı yolu ve yolun 3-5 m az yukarısında 2 adet baklava dilimine benzer kaya 3 m yakın boyları var eski köy adını bilmiyorum hadi adrese gönder beni

balkaya34

Bilgili Üye
evet karadenizde kına taşı koordinat manda gölüde bir sofra kaya yerde eski yer sofrasına benzer ama birebir değil bir köşesinde bir delik 3 cm kadar karşısında kanı yolu ve yolun 3-5 m az yukarısında 2 adet baklava dilimine benzer kaya 3 m yakın boyları var eski köy adını bilmiyorum hadi adrese gönder beni

Selam KYZER,,
Manda gölü tamam da , Kına taşını biraz tarif edermisiniz ,Göle yakınmı , Tahtalı koye mi yakın ,Yoksa Kagnı yolu namı yakın , yada gol ile ara mesafesi bellimi ,Bu konuda bilgi verirseniz is dahada kolaylaşır ,
"" Zaten bu gölü yanına varmadan göremezsiniz ""

şahin88

Aktif Üye
Kardeş eğer ki kınataşı tahtalı köyde ise Sinop durağan a git sana söylerler. senin manda gölü eğer domuz çukuru ise yine oraya yakın.üç dibekler aranıyorsa oraya yakın dibeğin birisi taşındı yerinden.azcık ayrıntı yaz sana yardımcı olalım.köyün yeni adını da yazayım da bilgi saklıyor demeyesin.boyalıca veya boyalıcami köyüdür.

kyzer

Yeni Üye
Selam KYZER,,
Manda gölü tamam da , Kına taşını biraz tarif edermisiniz ,Göle yakınmı , Tahtalı koye mi yakın ,Yoksa Kagnı yolu namı yakın , yada gol ile ara mesafesi bellimi ,Bu konuda bilgi verirseniz is dahada kolaylaşır ,
"" Zaten bu gölü yanına varmadan göremezsiniz ""
selam balkaya34 kına taşı zamanında halkın gelip dilek tuttuğu bir büyük taş rengi kına rengi gölün yanına varmadan görebiliyorsun 4 yol ağzının az üst tarafı yoldan 20 m kadar set üstü bir yapay göl lakin bu göl çevre 3-5 köy tarafından bilinir dediğim gibi koordinat olmasından kaynaklı 4 yönlü kağnı yolunun aşağıdan yukarı çıkarken sağ tarafında ben mavkinden ziyade çevrede kaç yere işlem yapıldı manasında sormak ve bilgi sahibi olup paylaşmak isteyenler için yardım talep ettim

kyzer

Yeni Üye
Kardeş eğer ki kınataşı tahtalı köyde ise Sinop durağan a git sana söylerler. senin manda gölü eğer domuz çukuru ise yine oraya yakın.üç dibekler aranıyorsa oraya yakın dibeğin birisi taşındı yerinden.azcık ayrıntı yaz sana yardımcı olalım.köyün yeni adını da yazayım da bilgi saklıyor demeyesin.boyalıca veya boyalıcami köyüdür.
Kardeş ilgin için teşekkürler ama tarif verdiğin bölge değil çete işlem yaptığı yerin adını o bölgenin mevcut ismi ile anmıyor yada kayıt etmiyor kendilerinin verdiği isim üzerinden anlatır arar arar bulamazsın sebebi bu ben bölge değil işlem detayı ile ilgileniyorum