Kıssadan hisse

dersu

Bilgili Üye
Hayırlı günler ve geceler olsun cümleten.
Küçük bir hikaye anlatacağım, define ile ilgisi yok, başımdan geçen ve çok sonradan çözebildiğim birkaç hisse içerir sadece.

Tepki doğursun istememiştim dolayısıyla düzenleme gereği duydum, ve yazdıklarımı kaldırdım kusura bakmayın. 35 sene öncesiyle ilgili bir hikayeydi sadece.

Nasip, nasip, nasip, tedbir, bilgi, sabır, emek, tevekkül, ve daima şükür.
Sevgiler, saygılar.

Son düzenleme:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
ustadim bu gibi atifta bulunmalar genelde sans oyunlari mirasa konma durumlarinda .kullanilir alakasi yok desende definede bu katekoridedir.buyuk meblag denk gelirse.akillica kullanilmalidir.herzaman haydan gelen huya gitmez.bu kimsenin.bahti yada.kaderi olmamalidir.medyada sunulan ornekler baglayici degildiir.nedense hep budurum alttabakaya anlatilir ve beynine sokulur.kimsede.bir zengine gidipte dikka et haydan gelen huya giderr.demez..coguda havadan zengin olmasina ragmen.denmemistir.ben kendi adima bu goruse katilmiyorum

Dampiel

Aktif Üye
Kusura bakmayın ama yaptığınız çok yanlış belkide o para bir hastanın ameliyat parası veya yatalak bir hastanın cihaz parasıydı ordan yaya geçmiyor diye sahibi bulanamayacak anlamına gelmez sizin haklı olduğunuzuda göstermez.Birde normal birşey yapmış gibi anlatmışsınız..Birde nasibimiz demişsiniz.Rabbim resmen sizi sınamış ama kaybetmişsiniz.Allah affetsin..Sizin yapmanız gereken o parayı tutanakla karakola teslim etmek ve sahibine ulaşıldımı diye takip etmekti.

Son düzenleme:

dersu

Bilgili Üye
Kusura bakmayın ama yaptığınız yok yanlış belkide o para bir hastanın ameliyat parası veya yatalak bir hastanın cihaz parasıydı ordan yaya geçmiyor diye sahibi bulanamayacak anlamına gelmez sizin haklı olduğunuzuda göstermez.Birde normal birşey yapmış gibi anlatmışsınız..Birde nasibimiz demişsiniz.Rabbim resmen sizi sınamış ama kaybetmişsiniz.Allah affetsin..Sizin yapmanız gereken o parayı tutanakla karakola teslim etmek ve sahibine ulaşıldımı diye takip etmekti.
Şimdi düşününce öyle tabi de o zaman düşünememişiz, haklısınız tabiiki. Fakat yerde bulunan bir para bu sonuçta, biraz dram katmışsınız sizde.

Son düzenleme:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Kusura bakmayın ama yaptığınız yok yanlış belkide o para bir hastanın ameliyat parası veya yatalak bir hastanın cihaz parasıydı ordan yaya geçmiyor diye sahibi bulanamayacak anlamına gelmez sizin haklı olduğunuzuda göstermez.Birde normal birşey yapmış gibi anlatmışsınız..Birde nasibimiz demişsiniz.Rabbim resmen sizi sınamış ama kaybetmişsiniz.Allah affetsin..Sizin yapmanız gereken o parayı tutanakla karakola teslim etmek ve sahibine ulaşıldımı diye takip etmekti.
bu insaani boyutunda haklisin

Dampiel

Aktif Üye
Düzeltmeniz daha hayırlı olmuş forumda genç arkadaşlarımızda var kötü örnek teşkil edebilir.Saygılar

dersu

Bilgili Üye
Haklısın arkadaşım ne diyeyim, yolda para bulmak ile ilgili bir hikaye, gönderme yok, teşvik yok, kötü bir laf yok, örnek teşkil edecek en ufak bir şey yok, nasıl buraya geldi anlamadım. Yine de uyarınıza teşekkürler.

Dampiel

Aktif Üye
Şimdi düşününce öyle tabi de o zaman düşünememişiz, haklısınız tabiiki. Fakat yerde bulunan bir para bu sonuçta, biraz dram katmışsınız sizde.
Dram değil ustam o bulduğunuz para olayının kaybeden kısmında oldum ve param uçtu gitti bulunamadı benim yerimde olmak istemezdiniz..Sizde normalmiş gibi anlatınca biraz kızmış olabilirim kusura bakmayın kırdıysak.

Son düzenleme:

dersu

Bilgili Üye
Dram değil ustam o bulduğunuz para olayının kaybeden kısmında oldum ve param uçtu gitti bulunamadı benim yerimde olmak istemezdiniz..O yüzden biraz kızmış olabilirim kusura bakmayın kırdıysak.
Bahsettiğim yol dakikada yüzlerce aracın geçtiği bir yoldu, inan bana sahibini bulma imkan ihtimali olamaz, karakol da gelmemiş aklımızı gençlik işte. Siz öyle girince sanki banka soymuşuz gibi oldu. Böylece kapatalım gitsin. İlginize teşekkürler.

codex

Aktif Üye
Konu icerigini tam bilmiyorum ama 13-14 yaslarimdayken genis bond canta icerisinde 1milyon civari nakit alman marki , cek , senet bulmustum. Cantayi once babama , sonrada beraber en yakin karakola goturmustuk. Uzun ugraslar sonucu sahibine teslim ettik. Adamin parayi teslim almaya gelirken ki hali hic gozumun onunden gitmez. O an ki hayir duasi bile yeterdi benim icin.