• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kitabe mi ?

grndga

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Cümleten selamınaleykum. Herkese bu zorlu ve sıkıntı süreçte sabır ; yakınlarında hastası olanlarada Yüce yaradandan şifa diliyorum.Selametle.
@vakko Usta bu yazılarla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim .

battal alt.jpg

vakko

Filolog
Moderatör
Cümleten selamınaleykum. Herkese bu zorlu ve sıkıntı süreçte sabır ; yakınlarında hastası olanlarada Yüce yaradandan şifa diliyorum.Selametle.
@vakko Usta bu yazılarla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim .

Ekli dosyayı görüntüle 273129
Masallah usta sende taş koleksiyoneri gibisin.Ne ararsan var.Bu taş hangi bölgeye ait ?

grndga

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Usta birde bu taşı net resim çekin komple.Amg araca biniyorsun ama resimlerin kalitesi diğerleri gibi berbat.

Taşta troya ve şeytan alexandria hakkında yazı var.( DIABOOLI TOY TROYAF.....)
Net resim gelirse cevap daha fazla alırsınız.Komple taşı görelim.​
@vakko usta fikir almak için açtığım bu konu hariç diğer iki konu gördüğüm kendi yerlerim. Orayla ilgilli okunmayan yazıtı kağıt üzerine yakında yazıp paylaşacam.Bölgeye gidemediğimden biraz uzaadı.

Bu taşın çıktığı bölge kayseri. Müstakil evlerin olduğu bir bölge. yakınlarında ermeni mezarlığıda mevcut. Evin arazisi içinde çıkıyor bu taş.. ev sahibi dayı istanbuldaki oğğlunu arıyor.beraber çalışma yapıyorlar. Aralarında ne probleem çıkıyorsa oğlu istanbula dönünce öz babasını ihbar ediyor. Polisler evi basıyor. Ortada olan bu taşı götürüyorlar. Film gibi.Çalışma yaptıkları yer de bir sonuç bir şey yok. Bende merak ettiğim den dolayı paylaştım.Önemli bir yer midir yoksa bir mezar stilmidir. Konu ile ilgili yapılan yorumlar belki aynı şeyle karşılan birinede faydası olur..

@vakko ustam ayrıca araç mercedes evet. Ama telefon akıllı kameralı değil. bulundurmuyorum taşımıyorum kullanmıyorum.:) Çektiğim diğer konudaki resimler başka akıllı telefondan sosyal medya hesabıma atılıyor. Bende laptopa kaydedip ekliyorum. görüntü kalitesini direk telefondan siteye yüklemeden hesabıma göndermek düşürüyor olabilir...

Bu taşla ilgili resimde tek bir tane oda paylaştığım.Yer sahibinin Telefonunda kalan. Olduğu yerde heryer ev . Ama faydası olur çalışma yerinin resimleri gerekli olursa onları yükleyeyim. Teşşekürler.

vakko

Filolog
Moderatör
@vakko usta fikir almak için açtığım bu konu hariç diğer iki konu gördüğüm kendi yerlerim. Orayla ilgilli okunmayan yazıtı kağıt üzerine yakında yazıp paylaşacam.Bölgeye gidemediğimden biraz uzaadı.

Bu taşın çıktığı bölge kayseri. Müstakil evlerin olduğu bir bölge. yakınlarında ermeni mezarlığıda mevcut. Evin arazisi içinde çıkıyor bu taş.. ev sahibi dayı istanbuldaki oğğlunu arıyor.beraber çalışma yapıyorlar. Aralarında ne probleem çıkıyorsa oğlu istanbula dönünce öz babasını ihbar ediyor. Polisler evi basıyor. Ortada olan bu taşı götürüyorlar. Film gibi.Çalışma yaptıkları yer de bir sonuç bir şey yok. Bende merak ettiğim den dolayı paylaştım.Önemli bir yer midir yoksa bir mezar stilmidir. Konu ile ilgili yapılan yorumlar belki aynı şeyle karşılan birinede faydası olur..

@vakko ustam ayrıca araç mercedes evet. Ama telefon akıllı kameralı değil. bulundurmuyorum taşımıyorum kullanmıyorum.:) Çektiğim diğer konudaki resimler başka akıllı telefondan sosyal medya hesabıma atılıyor. Bende laptopa kaydedip ekliyorum. görüntü kalitesini direk telefondan siteye yüklemeden hesabıma göndermek düşürüyor olabilir...

Bu taşla ilgili resimde tek bir tane oda paylaştığım.Yer sahibinin Telefonunda kalan. Olduğu yerde heryer ev . Ama faydası olur çalışma yerinin resimleri gerekli olursa onları yükleyeyim. Teşşekürler.
bir kahve alim geliyorum usta yazıcam size cevap bu yazıyla ilgili

vakko

Filolog
Moderatör
Sen kalk perslerin elinden kurtar bu helenleri, arkandan şeytan meytan atıp tutsunlar. Kayseriden geçmemiş bile adam.
Bu yazıyı yazan satana şeytana tapan kişiler.Belki iskenderden kaçtılar kayseride yaşadılar.Herşey olabilir.Ülkemizdede böyle hainler yokmu amerikaya almanyaya kaçıp ülkemizi kötülüyorlar.​

Son düzenleme:

matrax33

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Bu yazıyı yazan satana şeytana tapan kişiler.Belki iskenderden kaçtılar kayseride yaşadılar.Herşey olabilir.Ülkemizdede böyle hainler yokmu amerikaya almanyaya kaçıp ülkemizi kötülüyorlar.​
üstad şu üçgenin tepesindeki güneş, altındaki göz ne anlatıyor ?

grndga

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@grndga

Paylaştığınız görsel stel değil.Sadece troya ve iskender hakkında yazılmış bir yazıdır.Taşın üstünde DIABOOLI TOY TROYA yani Şeytanın kendisi troya'dır
( truva / iskender ) diyor.
Oradaki troya kelimesinin anlamı sadece şehir değil aynı zamanda iskender demektir.Troya büyük iskenderin genarali tarafından feth edilince şehrin ismi iskendere itafen Alexandria Troas olarak değişmiştir.

Gelelim taşın üzerindeki figürlere alttaki görselde 6 adet şekil var 3 sağ 3 sol bu 6 rakamı burada şeytanı temsil eder.Yani şeytan iskender diyor.

Bu yazıyı yazan iskenderi sevmeyen birisi.Neden derseniz iskender için döneminde şeytan iskender olarak hiç yazılmamıştır.Her zaman Omega iskender yani Büyük İskender olarak yazılmıştır.

Taş üzerinde bulunan 2 kalp işareti bize derki hayatınızı asla şeytanın
( iskenderin ) yanına koymayın veya hayatınızı şeytanın ellerine teslim etmeyin yada hayatınızı şeytanın şehrinde geçirmeyin gibi anlamlar verir.Yazıyı yazan arkadaşımızın psikolojisini bilemeyiz.
@vakko Ustam açıklayıcı bilgi paylaşımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sadece bir not niteliğinde taşa yazılmış yazı yani. Bilgi hedefe yol, bilgisizlik kör kuyu dibi yok. Ev sahibi bu taşı bulduktan sonra oğluyla birbirine düştü. Oğlu babasını şikayet etti. Bir sürü rezillik. Taşı bulan dayıda bir umut hayale kapılmış kilo kilo altından bahsediyordu. Kulaktan kulağa bir kaç gün sonra kilo ton olur efsaneleşir.. İyi sabahlar

vakko

Filolog
Moderatör
üstad şu üçgenin tepesindeki güneş, altındaki göz ne anlatıyor ?
Herşeyi gören göz.Kutsal ruh baba oğul.Mitolojik dönemlerde değişik anlamı ve kullanım yerleri vardır.Antik yunanda ruh anlamına da gelir.Aynı zamanda dianetik anlamınada gelir yani ruh yoluyla veya zihin yoluyla anlamınada gelir.Mesela bu taşta üçgen işareti yani delta işareti 🔺 kullanılmasındaki amaç adamın zihnindekileri yazmış olmasıdır büyük ihtimalle çünkü iskenderi kötüleme var.​

vakko

Filolog
Moderatör
@vakko Ustam açıklayıcı bilgi paylaşımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sadece bir not niteliğinde taşa yazılmış yazı yani. Bilgi hedefe yol, bilgisizlik kör kuyu dibi yok. Ev sahibi bu taşı bulduktan sonra oğluyla birbirine düştü. Oğlu babasını şikayet etti. Bir sürü rezillik. Taşı bulan dayıda bir umut hayale kapılmış kilo kilo altından bahsediyordu. Kulaktan kulağa bir kaç gün sonra kilo ton olur efsaneleşir.. İyi sabahlar
Daha güzel seyyar olmayan taşlar bekliyorum sizden.Sizede iyi sabahlar.

grndga

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Daha güzel seyyar olmayan taşlar bekliyorum sizden.Sizede iyi sabahlar.
5.JPG

@vakko Ustam Bölgeye yakın zamanda gidecem.Bu kitabenin altındakileri kağıda çizecem. Tavsiye olarak dikkat edip resimlemem gereken noktalar varmı ,Şunlarıda göz ardı etme diyeceğiniz tavsiyeleriniz varsa detaylı bir paylaşım yaparım. uzak olduğu için gidip gelmek zor oluyor.

grndga

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Tamam aynı dediğiniz gibi bir kaç gün içerisinde görselleyecem.
@vakko ustam nasıl bir cihaz götürmemiz lazım ne kadar sahtekar umut taciri var alayı define definecilik içinde umut tacirliği yapıyor. Dediğim gibi bilgi eksiikliğimden olduğundan dolayı yavaş hareket edip temiz hata yapmadan sonuç alınsın istiyorum. makine getirecemde dolandırılmıyım diye korkmuyorum da adam bir cahillik yapıp kandırmaya kalkarsa durduk yere kalp kırmaktan korkuyorum . :)

+Mangal kulağa hoş geliyor biz çerkezlerin mutfağı çerkez yemekleri güzel ve lezzetlidir. Buyrun misafirim olun. Yer için demiyorum yanlış anlaşılma olmasın bu kadar bilgi birikimine sahip insanla sohbet güzel olur.

vakko

Filolog
Moderatör
Tamam aynı dediğiniz gibi bir kaç gün içerisinde görselleyecem.
@vakko ustam nasıl bir cihaz götürmemiz lazım ne kadar sahtekar umut taciri var alayı define definecilik içinde umut tacirliği yapıyor. Dediğim gibi bilgi eksiikliğimden olduğundan dolayı yavaş hareket edip temiz hata yapmadan sonuç alınsın istiyorum. makine getirecemde dolandırılmıyım diye korkmuyorum da adam bir cahillik yapıp kandırmaya kalkarsa durduk yere kalp kırmaktan korkuyorum . :)

+Mangal kulağa hoş geliyor biz çerkezlerin mutfağı çerkez yemekleri güzel ve lezzetlidir. Buyrun misafirim olun. Yer için demiyorum yanlış anlaşılma olmasın bu kadar bilgi birikimine sahip insanla sohbet güzel olur.
Usta orada senin işini boşluk bulma işinden anlayan birisi çözer eğer orada mezar varsa zaten ana kayadadır uzakta aramaya gerek yok.Ama şahsi fikrimi sorarsanız bana göre orası sadece ibadet amaçlı bu üçgen ve balığın olduğu yer.İki işaret aynı yerde olmaz daha önce açtığınız konuda bilgi vermiştim size bundan dolayı ben farklı düşünüyorum.

Davetiniz için teşekkürler.Virüsten dolayı istanbulda kaldık maalesef çıkışta yapamıyoruz.Bundan dolayı şimdilik istanbulda zaman öldürüyoruz.
Rusyadayım usta ben ama bir gün denk gelirse çerkez tavuğu eşlik eder masamıza.Yer için zaten öyle gitme alışkanlığım vs yoktur.Tekrar teşekkürler davetiniz için.​

vakko

Filolog
Moderatör
ne kadar sahtekar umut taciri var alayı define definecilik içinde umut tacirliği yapıyor
Bunun için her zaman dile getiriyorum Her işaret define işareti değildir çoğu işaret sadece dini sembol.Google üzerinde define ile ilgili çok fazla bilgi kirliliği ve hayali yorumlar var bundan dolayı insanlarımız gerçeklere şüpheci bakıp yalan yanlış bilgileri dikkate alıyor ve kaybediyor.

Alfabede 29 harf var PARA kelimesini yazmak içn 4 harf kullanıyoruz geri kalan 25 harf bir işe yaramıyor define işinede böyle bakılırsa kimse ne mağdur olur nede boş zaman harcar.​

Üst Alt