Kızıyorum!..

Adam78

Aktif Üye
Bazı arkadaşların bazı define işaretlerine yaptıkları bazı yorumlar varki gerçekten bu yorumlar insanın aklı ile dalga geçer gibi, örnek bazı define işaretlerine yapılan, isaretin şurasında veya su kadar mesafe uzağında bir ağaç olacak veya göreceksin gibi vs vs. Ben mantık adamıyım! Mantıklı düşünür isek o tarif ettiği isaretin en aşağı 1500 yıl ve daha eski olduğunu düşünürsek böyle bir ağacın orada olması mümkün değil zira ülkemizde bir kac yüzyıllık ağaçların sayısı bile çok azken 1500 yıllık ve daha eski bir ağacın var olması ne kadar mümkün? Isaretlere böyle mantıksız ve uydurma yorum yapanlara gerçekten çok kizginim. ??? lütfen isaret lere yorum yapanlar mantık çerçevesinde yorumlar ve açıklamalar getirsinler zira bu yorum yapanların yorumlarına güvenerek o bölgede çalışacak kişiler boşa eziyet çekiyor günlerce kazı yapıyor bir umutla günlerce orada amelelik yapıyor sonrasin da da hüsran ve hayal kırıklığı... Peki bunun vebali kime ait?

S:W:A:T

Editör
Bu site içine yorum yapan kişiler genelde işleme başlamış ve sonuca ulaşamamış kişilerdir . Bizlerim ve diğer üyelerin yaptığı yorumlar ise kesin değil fakat hedefe yakın yerlerdir . Sonuç olarak kimse yeri kendi gözüyle görmemekle birlikte sadece paylaşılan fotoğraflara yorum yapılmaktadır . Burda herkes istediği yorumu yapabilir uygulamak kişiye bağlıdır . Bizim istediğimiz fotoğraf sayısı oldukça fazladır . Bu neden ise yeri kişinin gözüyle keşif yapmaktır . Hedefe başlamadan önce ise mutlaka tavsiye ettiğimiz gerekli testleri yapmaları . Biz burda şunun %100 altındadır diye yorum yapamayız onu biz oraya koymadık . Bu konuya direk sonuç değilde biraz da çözüm odaklı yaklaşmanızı öneririm . Empati yaparsanız ne demek istediğimi azda olsa anlayabilirsiniz . Burdan üstadların yönlendirilmesi ile çok kişi muhaffak olmuştur . Umarım sizde düşüncenizde yanılır inşallah sizede nasip olur tek dileğim bu . Eğer farklı bir şikayetiniz varsa gözünüze çarpan özelden bizlere bildirebilir incelemeye alabiliriz . Emin olun burada herkes değerli vaktinden zaman ayırıp forum üyelerine bilgi vermek için buradalar karşılıksız şekilde . Kimse burada sizlere herhangi bir ücret karşılığı yorum yapmamaktadır.

Koray Kor

Admin
Administrator
her kişi bildiği kadar yazabilir, yazıları küçük görmek, bilmiyon, az biliyon, yanlış yazdın gibi eleştirilerde bulunmak forum kurallarına aykırıdır. bilginize.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Adam78 Öncelikle Şunu belirtiyim Bilgi ve paylaşım forumu Burası herkez fikrini ve düşüncesini konulara yazabilir bu konu sahibinin seçeneği en son değerlendirir ve hangi işlem kafasına yatarsa onu uygular . Vebal kötü birşeydir Arkadaşlar genelde şurada işlem yapın demezler buraları konturol edin cubukla boşluk ve cihaz tespitinden sonra işlem yapın derler ve işaretlere göre yön gösterirler gerisi konu sahibinin bileceği bir iştir. Bazı işaretlerin bulunduğu bölgeler bellidir derede olur kimide yüksek yerlerde bazen düz tarlada lahit çıkar buna göre yorum yapar arkadaşlar . Yoruma açık konular size mantıklı gelen neyse o doğrultuda hareket etmek gerek işlem enson iş . Şurda bu var demek zordur olsa bile dönem soygunu yeme olasılığıda var genelde dikkat eder arkadaşlar bu durumlara .

Turko

Uzman
Bazı arkadaşların bazı define işaretlerine yaptıkları bazı yorumlar varki gerçekten bu yorumlar insanın aklı ile dalga geçer gibi, örnek bazı define işaretlerine yapılan, isaretin şurasında veya su kadar mesafe uzağında bir ağaç olacak veya göreceksin gibi vs vs. Ben mantık adamıyım! Mantıklı düşünür isek o tarif ettiği isaretin en aşağı 1500 yıl ve daha eski olduğunu düşünürsek böyle bir ağacın orada olması mümkün değil zira ülkemizde bir kac yüzyıllık ağaçların sayısı bile çok azken 1500 yıllık ve daha eski bir ağacın var olması ne kadar mümkün? Isaretlere böyle mantıksız ve uydurma yorum yapanlara gerçekten çok kizginim. 😳😳😳 lütfen isaret lere yorum yapanlar mantık çerçevesinde yorumlar ve açıklamalar getirsinler zira bu yorum yapanların yorumlarına güvenerek o bölgede çalışacak kişiler boşa eziyet çekiyor günlerce kazı yapıyor bir umutla günlerce orada amelelik yapıyor sonrasin da da hüsran ve hayal kırıklığı... Peki bunun vebali kime ait?
Zeytin ağacı , 27 türü 600 cinsi vardır , 1000 ile 3000 yıl yaşar.Servi ağacı , 20 türü vardır , 2000-3000 yıl yaşar. Meşe , ıhlamur , köknar , akasya , ceviz . yaz yaz bitmez 6000 binden fazla tür 15000 binden fazla cins ağaç var memlekette. Ben mezar başında 170 cm boyunda en az 800 yıllık ağaç gördüm .tabanı kaya olan ağaç az büyür az enerji harcar az yorulur az su ve mineral ihtiyacı duyar yerine alışır bodur kaldığı içinde en az ömrü 200 sene + atar . Biraz araştırma ile bölge bölge hangi ağaçlarımız var iklime göre onlarda öğrenilebilir.

Adam78

Aktif Üye
Zeytin ağacı , 27 türü 600 cinsi vardır , 1000 ile 3000 yıl yaşar.Servi ağacı , 20 türü vardır , 2000-3000 yıl yaşar. Meşe , ıhlamur , köknar , akasya , ceviz . yaz yaz bitmez 6000 binden fazla tür 15000 binden fazla cins ağaç var memlekette. Ben mezar başında 170 cm boyunda en az 800 yıllık ağaç gördüm .tabanı kaya olan ağaç az büyür az enerji harcar az yorulur az su ve mineral ihtiyacı duyar yerine alışır bodur kaldığı içinde en az ömrü 200 sene + atar . Biraz araştırma ile bölge bölge hangi ağaçlarımız var iklime göre onlarda öğrenilebilir.
Genel olarak cvp veriyorum... uzun ömürlü ağaçların olduğunu bende biliyorum lakin ülkemizdeki her uzun ömürlü ağaçların hepsi bir define yeri anlamına gelmez. Ve ülkemizde kac tane 1500 yaşı ve üstünde ağaç mevcut, uzun yaşayan ağaçların genelde roma dönemi ve öncesinde define yeri olarak kullanildiklarini düşünürsek bu teoriye gorede define ağaçlarının yaklaşık 2bin yaşında olması gerek zira devletlerin türkiye bölgesindeki kuruluş ve yikilis tarihlerini incelediğimizde eldeki verilere dayanarak bu bilgileri ediniriz. Ayrıca ben kişi şahıs göstererek bir eleştiri yapmadım. Elestirimden de anlaşılacağı üzere bazı hurafelere dayalı mantıksız yorumlar yapanlara kizginligimi dile getirdim. Burdaki hiçbir admin ve moderatorun kendisine veya yorumuna da hedef göstererek bir eleştiride bulunmadım. Ben sadece genelleme yaptım. Buna rağmen adminler ve moderatorler yaptığım eleştiriyi üstlerine alınmışlar. fakat ben hiç birinizi hedef gostermemistim siz kendinizi hedef tahtasının önüne koydunuz.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Benden yorum yazacaktım ama uzun olur kısa yazayım... Ben 1 yere define gömecem işaretlerden 1 i de ağaç olacak.. Şimdi başlıyoruz.... Bu ağaç nasıl 1 özellikte olmalı ki uzun süre yaşasın.. Herhangi 1 sebepten ağaca 1 şey olursa kökü neslini devam ettirecek türden olsun.. Kıymetli 1 ağaç olsun kesilmesi kıyıılamaz olsun vsvs ama bu ağaç neslini ayni noktadan devam ettirsin..... Lafın çoğu nu anlatmama gerekiyor.... Definecilikte ağaç işaret olarak kullanılır...
....saygılar...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Adam78 Kardaşım,
Seni anladım. Haklısın.
Kendini bilen SALLAMAZ, BİLGİÇLİK TASLAMAZ, ASLA YALAN SÖYLEMEZ.
Sallayan, yalan söyleyen bu dünyada olmasa da Ahirette kesinlikle bedelini öder.
Sen merak etmeyesin inşallah. Bizim üyelerimizin feraseti açıktır, hikmet sahibidirler.
sallayanı sallamayanı bilirler.
Elbette yazılana çok dikkat etmemiz lazım. Zira karşılığında zaman ve masraf boyutu vardır.

Bile bile yanlış yazan HAİN, ukalalığından (Konya tabiri ile Kubuzluğundan) yazan ise GAFİLDİR.
Allah cc hepimizi ARİFLERİN sayfasına yazsın inşallah.

Konuya uyar mı bilmem, amma güzel bir söz var:
ACEMİ NALBANT NAL ÇAKMAYI, GAVUR EŞEĞİNDE ÖĞRENİR.
Elhamdülillah hepimiz müslümanız ve çok dikkatli olmalıyız.

Hürmetlerimi Sunarım.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Benden yorum yazacaktım ama uzun olur kısa yazayım... Ben 1 yere define gömecem işaretlerden 1 i de ağaç olacak.. Şimdi başlıyoruz.... Bu ağaç nasıl 1 özellikte olmalı ki uzun süre yaşasın.. Herhangi 1 sebepten ağaca 1 şey olursa kökü neslini devam ettirecek türden olsun.. Kıymetli 1 ağaç olsun kesilmesi kıyıılamaz olsun vsvs ama bu ağaç neslini ayni noktadan devam ettirsin..... Lafın çoğu nu anlatmama gerekiyor.... Definecilikte ağaç işaret olarak kullanılır...
....saygılar...
Özellikle KIRMIZI RENKLİ meyve veren ağaçlar, bazı işaretlerle birleşince süper olur.
Zira memleketimizde tespit edilen 130 a yakın GÖMÜ SİSTEMİ tespiti yapılmıştır bu zamana kadar.
Bunların bir kısmında bu kırmızı meyve veren ağaçların bazısı olmazsa olmazıdır.
Meseleyi bilenler ne demek istediğimi anladılar. Bilmeyenlerede zaman oldukça parça parça aktarıyoruz inşallah.

Editör
Sayın Adam78 Bu yorumunuz o kadar çirkin ki ne söylesem az . Bu nedir ? " Buna rağmen adminler ve moderatorler yaptığım eleştiriyi üstlerine alınmışlar. fakat ben hiç birinizi hedef gostermemistim siz kendinizi hedef tahtasının önüne koydunuz. " sizce biz kendimizi mi savunduk burada ?? Bizde genel olarak üyelerimizin yaptığı yorumlardan bahsettik . Bu konuya sizde dahilsiniz .

Editör
Adam78 Bu arada konunuza başlarken bile " lütfen sadece konuya hakim olanlar bu oymalara yorum getirebilirmi " diye yorum yapmışsınız . Konunuza bu yüzden 6 farklı kişi yorum getirmiş 2 si süper moderatör 4 ü normal üye . Yorumlarınızı okudum ben görseydim tek bir yorum bile getirmezdim uslubunuza . İlkönce istemeyi bilin ki herkes yorum yapıp fikrini söylesin ...

Adam78

Aktif Üye
Adam78 Bu arada konunuza başlarken bile " lütfen sadece konuya hakim olanlar bu oymalara yorum getirebilirmi " diye yorum yapmışsınız . Konunuza bu yüzden 6 farklı kişi yorum getirmiş 2 si süper moderatör 4 ü normal üye . Yorumlarınızı okudum ben görseydim tek bir yorum bile getirmezdim uslubunuza . İlkönce istemeyi bilin ki herkes yorum yapıp fikrini söylesin ...
Öncelikle ben bir eleştiri yaptım fakat bu sitede eleştiri yapmak yasak sanirsam... ikinci olarak konuya hakim olanlar yorum yapsın şeklindeki ifadenin sebebi ise her cani isteyenin değil konu ile alakalı bilgili kişilerin yorumlarda bulunarak yanlış yonlendirilmemek istemem den dolayıdır, zira sizde biliyorsunuz ki bu tür konularda, bilgi kirliliği ve yanlış yönlendirme fazlası ile oluyor, Ayrıca bende bu konularda bazı bilgilere sahibim lakin kendimi yetersiz gördüğüm için hiç kimsenin paylasimina yorumda bulunarak yanlış yönlendirme yapmak istemediğim için hiç bir paylaşıma yönlendirici yorum yapmıyorum, benim öyle bir ifadede kullanmanın sebebi de yetersiz bilgiye sahip kişiler tarafından yanlış yonlendirilmemek içindir.