Koltuk taşı

samet51

Yeni Üye
Koltuk taşını buldum 150 metre karşısında yaklasik 1 metre kare taş var taşı toprağı yüzeysel kaziyinca bulduk,tasin on koltuga bakan yuzu yaklaşık 70 cm capinda kare oyulmuş ve ortasinda 5 cm ebatinda delik var bu taşın neresini kazacaz bana yardimci olacak kimse varmi

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Koltuk taşını buldum 150 metre karşısında yaklasik 1 metre kare taş var taşı toprağı yüzeysel kaziyinca bulduk,tasin on koltuga bakan yuzu yaklaşık 70 cm capinda kare oyulmuş ve ortasinda 5 cm ebatinda delik var bu taşın neresini kazacaz bana yardimci olacak kimse varmi
Koltuk taşının yönü neresidir, arka tadafında yığma taşlar yada tümsek varmı.

samet51

Yeni Üye
Koltuk taşının yönü neresidir, arka tadafında yığma taşlar yada tümsek varmı.
Koltuğa oturdugum zaman kuzeye bakıyor,tam karsimda bir kaya bulduk toprak üzerini kapatmak uzere gibiydi,kazdik kayayi aciga çıkardım,70 cm ebatında kare bir şekilde oyulmuş ortasida delik

samet51

Yeni Üye
Koltuğa oturdugum zaman kuzeye bakıyor,tam karsimda bir kaya bulduk toprak üzerini kapatmak uzere gibiydi,kazdik kayayi aciga çıkardım,70 cm ebatında kare bir şekilde oyulmuş ortasida delik
koltuk bir ana kaya parçasının ucuna yapılmış ayaklarini uçuruma sarkıtıyon sol kol dayamasi var,

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Peki o yönde taş yığma dikkatinizi çektimi

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Simdi koltuga oturdum karsidaki çıkardığım kayanin 5metre sol tarfinda yigma taslar sirali yani oraya dökülmüş gibi dizili
İşte noktan o taş yığmalar ustam. Yinede oyukla ilgilenmek istersen değerlendirilebilinir oda. Selametle sağlıcakla kal

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam mezar mıdır yoksa kasa falanmı derinlik ne kadardir,civarda açılmış kaya mezarlari var,
Resimleme şansın varmı. Bazı yığmalar odanın üstüne serilir giriş başka yerden olur. Bazılarıda direk üstten girilir. Mezar odası fakat içinde mezar olmayabilirde.....

ersen0010

Bilgili Üye
Koltuk taşında ayaklarının bastığı yere ve çevresini incele