• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Koltuk, yılan, kapama

quaresma

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm, koltuğun taşa dayanan tarafı kırılmış, üstü çam yapraklarıyla doluydu belli olmuyordu, ben eşeledim, koltuk dereye doğru bakıyor
daha doğrusu 50 - 60 metre önünde kanyon var.
Etrafta çok fazla ağaç/çalı olduğu için bu kadar geniş açılı çekebiliyorum.

----------------------------------------------------------------

Bunlar büyük bi kayalıkta , insan yapımı olduğunu düşünüyorum, tepelerinde 2 tane yan yana büyük üçgen var, 3. taşın alt kısmında yuvarlak oyma mevcut.
5 metre civarı boyunda toplam bunlar nasıl devrilir ? not:resimler yan çıkmış aslında dikler.

sağdan görünümü

soldan

teki net belli oluyor sadece

---------------------------------------------------------------------------
burdada kayada yılan var, kabartma. Yılanın ortasında kıvrıldığı yerde derin oyma ve hemen yanında yaklaşık 15 cm civarında siyah yuvarlak var ve yuvarlağın
tam altında kanal var 2- 3 karış büyüklüğünde, sizce sıvama olabilir mi bana öyle geldi ?
Bu arada o kayalıktaki taşlar parçalı gözüksede değiller, hepsi yerli, ekleme bindirme taş yok.

karşıdan

yakından

siyah yuvarlağın altındaki kapalı oyma kanal

APOLLONUS

Moderatör
Moderatör
Burası dikkatimi çekti

PhotoGrid_1509748233661.jpg

Adam78

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yılan kabartmasi, oyma vs var demissiniz ama hiç birinin resmi yok, bun soylediklerinizin resmi olmadan ustadlardan nasıl bir yorum bekliyorsunuz?

quaresma

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=17546]Adam78[/MENTION] koltuğu ve kapatmayı görebildiğinize memnun oldum. Diğerlerini de görebilenler yazsın diye resimde işaretleme yapmadım ama senin için söyleyeyim, kayalığın sol üstüne bakarsan en üst kayalıkta bir kabartma yılan olduğunu göreceksin.
[MENTION=3347]APOLLONUS[/MENTION] dikkatini çeken yerde sıkıştırılmış blok kayalar var usta, orasının işi uzun bizi aşar

# ZEUS #

Member
Kayıtlı Kullanıcı
0D2AA257-11BE-4D76-AD7B-ADBCEBBF76E4.jpeg
Burda yılana benzer bişi war
alttakinine haca benzetebiliriz fakat net değiller
ustanın dediği yer bizi aşar diyorsun e o zaman
hiç uğraşma çünkü burası zaten büyük iş.

quaresma

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yahu bişey demiyeyim diyorum ama ... 3 tane farklı mekan resimleri koydum biri çıkıp geliyor, ustalardan nasıl yorum bekliyorsunuz diyor yılanda kabartma,oyma falan gözükmüyor diyor sanki diğer yerler yokmuşcasına neyse...
Diğeri çıkıp geliyor gözünün önündeki 3 tane üst üste koyma blok taş için bir şey demiyor, diğer yerler için fikride yok onuda anlarım, taaa gidiyor arkada gözüken boşluğa takıyor; peki sonuncusuna ne demeli, sormadığım ilgilenmediğim resimde görünmeyen 2. bölge için bizi aşar dediğim yer yine dikkat çeken yer oluyor ama kabak gibi üst üste bindirilen oyma ve üçgen var dediğim kaya için hiç bir şey demiyor birde hiç uğraşma madem bizi aşar diyorsun burası zaten büyük iş diyor ...

Arkadaşlar geliyor 2 çatlak , amaçsız bir kaya koyuyor birşey olma şansı bazen %5 bile değil, 50 kişi akıl verip yol gösteriyor ...
Ama benim konuma tık yok , herkes tıkanmış kimsenin fikri yok 200 + kişi bakıyor 3 kişi yorum yazmış , yazanlarda bana düşman olmuş.
Yanlış anlamayın özürlü değilim yerler hakkında az çok ne yapılabilecek, ne neyi simgeler, hangi ihtimallerde buralarda başarı elde edilebilir düşünebiliyorum.
Konu açmamdaki amaç benim görmediğim bir şeyi belki görüp bana söyleyen çıkar diye ama 1 kişi bile en azından koltuk için mesela kırık yerde eşkıya parası olabilir, oturunca ayakarının altına bak vs hiç bir şey denmiyor bile ...