Konuyla ilgili bilgi edinmek istiyorum

BMW-45

Aktif Üye
Salam Aleykum arkadaşlar. Aylardır youtub üzerinden izlediyim ilgimi çekmiş Okt alan tarama konusunda kullanan ve bilgisi olan test yaptırmış olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Fiyatı 100bin 350 bin tl kadar olan alan taramadan bahs ediyorum. Lütfen bilgsi olmayan arkadaşlar yalnış yönlendirmemesini rica ediyorum. Almayi düşünüyorum. Son inandığım yer burası onun için sizlerede sordum.

atasdibi

Bilgili Üye
Oldukça eski bir üyesiniz. Alan tarama konusu onlarca kez açıldı. Alan taramaya bu konularda bilgisi olan hiç kimse onay vermez. İçinde ne olursa olsun sonuç başarısızlık olacaktır. Bu yöntem işe yarıyorsa GPR, lidar, rezistive cihazları neden kullanılıyor. Amaç boşluk bulmaksa çubuk işinizi görür. Yeri buldunuz içini teyit istiyorsanız pulse dedektör kullanın.

BMW-45

Aktif Üye
Oldukça eski bir üyesiniz. Alan tarama konusu onlarca kez açıldı. Alan taramaya bu konularda bilgisi olan hiç kimse onay vermez. İçinde ne olursa olsun sonuç başarısızlık olacaktır. Bu yöntem işe yarıyorsa GPR, lidar, rezistive cihazları neden kullanılıyor. Amaç boşluk bulmaksa çubuk işinizi görür. Yeri buldunuz içini teyit istiyorsanız pulse dedektör kullanın.
Evet qardaş eski üyeyim, çok okudum alan taramaların iş yapmadığını işe yaramadığını. Bu konuda baya bilgi edindim bu site üzerinden. Ama dünya eski dünya deyil qardaş her yeni gün yeni sistem yeni cihazlar sunuluyor piyasaya. Bende buradan oturub izliyorum. Dikkatimi çeken cihaz olursa sizlere soruyorum. Sizlerdende Allah razı olsun bana yeterince bilgi veriyorsunuz. Bu ismini yazdığım yeni sunuldu piyasaya ilgimi çekti test videoları, dedimki burada olan arkadaşlar belkide testini yapmışdır belkide alıb kullanan olurda bana da bilgi verir. Konuyuda bunun için açdım. Alan taramaların işe yaramadığınl çok okudum burada, cihaz yeni olduğundan sormak istedim. Yinede teşekkür ederim deyerli kardeşlerim

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Sen bu işleri bilirsin aslında.
Bu tarz bir paran varsa GPR alınması gerektiğini de bilirsin. Anladığım kadarıyla ile boşluktan ziyade kendi yerlerinden birinde malzeme kontrolü yapacaksın. O halde GPR alacaksın..

atasdibi

Bilgili Üye
Evet qardaş eski üyeyim, çok okudum alan taramaların iş yapmadığını işe yaramadığını. Bu konuda baya bilgi edindim bu site üzerinden. Ama dünya eski dünya deyil qardaş her yeni gün yeni sistem yeni cihazlar sunuluyor piyasaya. Bende buradan oturub izliyorum. Dikkatimi çeken cihaz olursa sizlere soruyorum. Sizlerdende Allah razı olsun bana yeterince bilgi veriyorsunuz. Bu ismini yazdığım yeni sunuldu piyasaya ilgimi çekti test videoları, dedimki burada olan arkadaşlar belkide testini yapmışdır belkide alıb kullanan olurda bana da bilgi verir. Konuyuda bunun için açdım. Alan taramaların işe yaramadığınl çok okudum burada, cihaz yeni olduğundan sormak istedim. Yinede teşekkür ederim deyerli kardeşlerim
Biz de zarara girmesin kimse diye uyarıyoruz. Alan tarama yeni de olsa eski de olsa farketmez. Hangi yeni çıkan cihaza baksan eline alıp bütün yer altını bulacağını düşünürsün. Bırak elektronik devreyi içine 5 tane cumhuriyet altını koysa gene o fiyat etmez. Maalesef gene tuzaklarına düşen oluyor. Zaten youtube da birbirlerinin cihazlarını söküp bakıyorlar. Bu güne kadar bir tane işe yarayacak devre sensor vs çıkmadı içlerinden. Madem meraklısınız 2 tane bakır çubuk yapıp ona mesai harcayın. Boşluk bulmada iyidir. Zaten ilgi duyarsanız epeyce şey öğrenebilirsiniz çubuklar hakkında. Vereceğiniz para cebinizde kalsın. Siz alet üretseniz youtubeda işe yaramadığını mı söylersiniz. Videoyu yaparlar, video sitelerine atarlar. Adamlarına yorumları yazdırırlar, o işe yaramaz alet olur size dünyanın en iyi define bulucusu. İtibar etmeyin

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bırakın o denli miktarları 5 bin 10 bin dshi verilmez yapmayın etmeyin lütfen... Bir cihazın fiyatı yüksek olunca kendisi de on numara olmuyor ne yazık ki... O fiyatların çok daha altında size yapının kalbini ciğerini gostericek sistemler var onlara yönelin. Manyatik, lidar, termal sensörlü cihazlar veyahut Gpr cihazlar alın daha düşük maliyete. Gidin Gradiometre, maniometre veyahut rezistivite alın ama Yalan tarama almayın. Heleki o paralara asla.!!!

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
kardeş niye milleti yanlış yönlendiriyorsun okm bionic x4,proton elic proton norton ne kadar varsa tüm taramaları kullandım doğru hiç biri bir sonuç vermedi ama adam burda okt yi sormuş sen daha önce hiç okt cihazı gördün mü bende var kullanıcıyım hani en sonunda buldum doğu cihazı dersin ya işte okt o .. bilginiz olmadığı konuda lütfen zikriniz olmasın . Allah var yukarda ..
O yazdığım mesajımın doğruluğundan şüphem yok.
Elektrik elektronikciyim ve çubuklar dahil her cihazın çalışma mantığını ve tekniğini bilirim. Ali veli farketmez ne marka ya da model olursa olsun alan tarama olarak satılan tüm icatlar çöptür ve işe yaramazlar.
YUKARIDA ALLAH VAR