Köpek, Kurt, Tilki Define İşaretleri

Koray Kor

Admin
Administrator
Köpek Define İşareti Anlamı

Ekli dosyayı görüntüle 255660

Köpek varsa ayak izi aranmalıdır; arka ayak izleri malın yerini verir, burada birde şeytan masası olup bu masa paraya nişanlıdır. Köpek ile tilki tamamen farklıdır; tilki kurnaz köpek evcil hayvandır; tilkinin malı dünya üzerinde günahkar olarak yaşamış kişilerin parasıdır. köpek ise daha oturaklı kişilerin malını temsil eder.

Diğer Görüş : Yunan figürlerinden birisidir. Genellikle mezarlarda ve stellerde bulunmazlar. Köpeğin işlenişi mermer üzerinde ve duvarda pek nadirdir. Daha ziyade yerde yatan sabit kayalarda oyma ya da kabartmadır. Oyma işlenişi daha sık rastlanan olup, Yunan kültüründen Bizans kültürüne doğru sarkan bir simgedir. Gözleriyle ya da bu belirlenemiyorsa kafasıyla baktığı istikamet mezarın olduğu yöndür. Çoğunlukla 3 ila 7 adım arasıdır.

Eğer köpeğin tamamen dört ayağı açık sere serpe yatıyorsa burası mezardır. İçinde armağan olup olmadığı bilinemez. Zira bu motif sadece dini inanıştan kaynaklanan bir uygulamadır. Çevrede sevilip sayılan yaşlı insanlar için ölümlerinin ardından işlenir.

Başka bir görüş: Bazı medeniyetlerde mezar başına heykel şeklinde yapılır, mezar koruyucusu olarak bilinmektedir, mezarın içinde yüklü miktarda meblağ olduğu için köpek bekçi olarak koyulmuştur.

Köpek işareti az ileride bir kaya, Bu kayanın üzerine çıktığında diğer işaretli kayayı görebilirsin, Sonuçta işaretli kayalar ve de mağara bir baklava dikesi krokisi oluşturur . Kopek işareti bir tıpadır. ( Kayanın kendisi ) Tıpa horasan sıvadır, 2 el girecek kadar geniştir. horasan açıldığında elini omuzuna kadar sokar 7 heybe parayı buradan alırsın.

Köpek Ayak İzi Define İşareti

Definecilikte kurt ve köpek patisi izleri, eski yunan figürlerinden bir tanesi olup mezarlıklar veya mezar steli adı verilen anıt taşlarda bulunmaz. Daha çok bir kayanın üzerinde kabartma şekiller biçiminde bulunurlar. Kurt ayağı izleri nadiren de olsa duvarlarda da kullanılmıştır.

Köpek patisi, o bölgede bir define kapağının bulunduğuna işaret eder. Bazen de bir mezarın girişinin olduğu yeri gösterir. Köpek genelde sadık bir hayvan olduğu için ölünün yanına gömülürdü. Köpek ayağı izi, ölünün beraberinde en sevdiği ziynet eşyalarının beraberinde gömüldüğünü sembolize edebilmektedir.

Oyma işlenişi daha sık rastlanan olup, Yunan kültüründen Bizans kültürüne doğru sarkan bir simgedir. Gözleriyle ya da bu belirlenemiyorsa kafasıyla baktığı istikamet mezarın olduğu yöndür. Çoğunlukla 3 ila 7 adım arasıdır. Eğer köpek tamamen dört ayağı açık sere serpe yatıyorsa burası mezardır. İçinde armağan olup olmadığı bilinemez. Zira bu motif sadece dini inanıştan kaynaklanan bir uygulamadır. Çevrede sevilip sayılan yaşlı insanlar için ölümlerinin ardından işlenir.

Diğer Tecrübe: Köpek ayak izi ejderha ayak izi ve deve ayak izinden tamamen farklıdır köpek arka ayak izleri direk mala nişanlı olur.

Kurt Define İşareti Anlamı

Ekli dosyayı görüntüle 255661

Kurt işareti ilk etapta bize romanın kurucuları rumulus ve rumusu hatırlatır. Bunun dışındaki kurtlar bazen yaşlı insanların mezarını anlatabilir. asil ve lider olan yaşlı insanların mezarları. bir kurda verilen şifreler arasında zeka, gaddarlık ve sadakat vardır. genelde mağara mahzen giriş yakınlarına koyulur, kurt girişleri korumak için yükümlüdür.

Emziren kurt kutsal kabul edilir soyluluk unvanı verilmiş kadın mezarını temsil eder. bu roma işaretlerinde geçerlidir, kurt yunan işareti birde erkek ise durum tamamen değişir. bu kurt kötülüğün maskesidir zengin ama günahkar insanları temsil eder.

Kurt kurt adamı temsil eder, genelde mağara kapılarında olur mağaradaki hazineler kötü kabul edilen hazinelerdir kimse alamaz.

Kurt başı varsa eşkiya işareti olup değirmene bakar vaziyettedir, değirmenin önünde kesme bir taş vardır bu taş sunak taşı gibi sofra kayaya benzer vaziyettedir. bu taştaki işaret mağaraya bakar mağaranın önünde kurt deresi vardır, bütün meblağ kurt deresinde olup mağarada saklı haritada yazılıdır.

Kurt kara taş üzerine resmedilmiş ise hakiki yer burasıdır. birden fazla yerde parası olup her biri ayrı işaretlerle nişanlanmıştır hepsi aynı bölgededir.

romulus-and-remusKurdun azda olsa köpekle bağlantısı vardır ama tilki ile uzaktan yakından alakası yoktur, tilki resmen üçkağıtçıdır, kurt tüm mitolojilerde yer alırken tilki boş beleş yaratıktır.

Uluyan kurt varsa burada en az 3 kurt daha bulunur para en silik kurdun yakındadır. kurt paraya para kurda bakar vaziyettedir.

Tilki Define İşareti anlamı

Ekli dosyayı görüntüle 255662

Tilki işareti az görülse-de definesi çok olan önemli define işaretleri arasındadır, şans getirdiğine inanılır özellikle eğlence yerlerinde tasvir edilir. Eğer arazide bir tilki işareti bulursanız patika yok üzerindeki hakim tepeye bakılır.

Yine tilki işaretleri bazen mezar girişleri-nede yapılabilir, mezar girişlerine yapılan tilki işaretinin anlamı ise ölen kişinin genç ve zengin olduğudur. mezar içerisinde yüklü miktarda heykel ve obje olduğunu anlamamıza yardımcı olur. tilkinin domuz işaretleriyle bağlantısı olduğuda bazı kaynaklarda mevcuttur.

Tilki ölen kişinin 40 yaşından yukarıda olduğunu anlatır, kişi aynı tilki gibi kurnazdır bu yüzden tilki işareti yapılır kesinlikle zengin mezarıdır.

Tilkinin malını hiç kimse alamaz onu gömen tilkiden daha kurnazdır kuyruğuna iyi bakın kuyruktan yola çıkarsan ancak mala yaklaşabilirsin ne varsa kuyrukta.

Tilki bazı medeniyetlerde kutsal hayvan olarak tanımlanır. mezarda kutsal eşyalar bulunur her biri birbirinden değerlidir. mezar tilkinin hemen arkasında yada altındadır.

Kayıtlarda Geçenler

Bu yolun gittiği yön kurt tepesidir. Burası ağaçlıktır. Meyilli bir yolla çıkılır ilerisi renkli kayalardır. Tepenin arkasında 3-4 adım büyüklükte bir kurt resmi vardır. Ağzı açık kafası yola bakar şekildedir. Bu kurdun baktığı yolu izlersek bir tepeye varırız tepe üzerinde sivri bir mezar var. Bu mezar sahtedir; mezara yakın bir taşta bir istavroz vardır. burası önemli bölgelerdendir.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Asıl yazmam gerekeni yazmamışım

Tilki definede tılsımı sakat
Şu şekilde...
Hani derlerya kazdık yılan cıktı kurbağa cıktı
Ari uçtu....
Çalışma alanında beyaz tilki en tehlikeli si
Bire bir karşılaştım....

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Asıl yazmam gerekeni yazmamışım

Tilki definede tılsımı sakat
Şu şekilde...
Hani derlerya kazdık yılan cıktı kurbağa cıktı
Ari uçtu....
Çalışma alanında beyaz tilki en tehlikeli si
Bire bir karşılaştım....
Tilkimiydi kurtmuydu ustam

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Tilkimiydi kurtmuydu ustam
3 kişiydik
Kurt seslerini 3 müzde duyduk
Sonrası ortalık karıştı
Ben beyaz tilkiyi gördüm
Arkadaşlardan biri kurt sürüsünün kendine saldırdığını idda etti
Digeride çok ilginç ama çalılardan çok pis dayak yedi
Vücudundaki izler kırbaç izi gibiydi derin yaralar hepte
Sebebide çalılar arasında su dökmesiydi

Apollon01

Moderatör
Moderatör
3 kişiydik
Sonrası ortalık karıştı
Ben beyaz tilkiyi gördüm

vayy bee, dayak yemek de var bu işte ustam:227:

bizimde bir tane var bak ustam, çizdiğim yerde buna ne yapmalı @Kamhi Leonard Koray Kor

Son düzenleme:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Apollon buranın daha net çekilmiş resmj yokmu elinde birde mümkünse çizmeden resmj yükle
Ana kaya üstünde isaret varmj baktinizmi ?

bu var ustam ama gündüz çekildiğinden diğeri kadar net değil ama tilki yani, bizde dayak yermiyiz acaba

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
3 kişiydik
Sonrası ortalık karıştı
Ben beyaz tilkiyi gördüm
Bende beyaz kurt ile karşılaşmıştım ama normal bir kurttan yüzde elli daha iriydi,göz göze geldik ve sanki bir insanla bakışıyormuşuz gibi baktık bir kaç saniye birbirimize,elimde silah vardı ve gayri ihtiyari doğrulttum ve arkasını dönüp gitti bende arkasından bakıp kaldım öylece aval aval :)
İç anadolu ve beyaz kurt :D