Kroki

mertcelik256

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Mezara inmeden 1 metre önce bulundu mezarin tam ustune denk geliyor bu mezarinda 1 2 metre yanindaki mezardan 2 yilan kagfali bilezik cikti bu tasin ciktigu mezari 1 2 metre ayak ucundan kazdik toprak hala yumusakti sonra geri kapadik hala duruyor bilgi sart hocalar

Ekli dosyalar

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Kroki değil, kapak taşı yada mezar steli. mevta sevilen bir bayan olmalı.Güneş fiğürleri üstünde yükselen Ayevi içindeki çiçek ölünün ruhunun sonsuzluğunu temsil ediyor. Güneş ise yeniden doğuşu simgeler. Taşı zarar vermeyin. Müzeye teslim etmenizi tavsiye ederim. Kültür mirasımız yok olmasın

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Papaz kilidi , ermeni işi . 4 bölme den bahsediyor . Soldaki damga, sağdaki değerli maden işareti . Üstteki kademeden bahsediyor . Üst üstte yada yan yana mezarlar olabilir yada bir oda da bölmeler halinde mezarlar olabilir ortadaki şekli çözemedim o yüzden net konuşamadım.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Ortadaki şekil mesafe veriyor.
İşaretlediğim yerde bir sorun olabilir (tuzak)
Nasıl çözüleceği ancak çubuk/cihazla tespitle, yukarıdan yapılacak çalışmayla anlamak mümkün olabilir.

Kolay Gelsin.

7777777777777777777.jpg

Pirana

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli bir yer olsa gerek güzel işaretler

Pscyhe

Engellendi
Yer ve isaret cok guzel..bulundugunuz alanda kilise varmi oncelik bunu bilmekte fayda var [MENTION=12713]Turko[/MENTION] ustama katiliyorum ermeni isi alttaki isaretler biri muhur digeri malzeme altindir..cok sag malzeme var tunelle gecisli tuzakli korumali bir alandan bahsediyor...4 kademeli bir gomu isciligi zor gozukuyor.oncelik sizin burda tespit yapmaniz lazim bu tasin ciktigi alanda benim tercihim iyi bir cihaz bulup tuneli tespit etmeniz.

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Yakının da Tümülüs varmı?

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Davut yıldızı hıristiyan sembolü . Kilise aranmalı oda olur kapalı alan olur taş öyle söylüyor ermeni işi iyi forumlar .