Küçük Haç ve Büyük Haç sağlı-sollu mağara girişleri

No:name34

Aktif Üye

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 169531 Devemıdır ustalarım bu ? Ekli dosyayı görüntüle 169532 Ekli dosyayı görüntüle 169533 Ekli dosyayı görüntüle 169534 Ekli dosyayı görüntüle 169535 Ekli dosyayı görüntüle 169536 Ekli dosyayı görüntüle 169537 Ekli dosyayı görüntüle 169538 Burası antik kente 10 km uzaklıkta manzarası antik kente bakıyor. Ufak bi çalışma yapıldı burda sadece mağarayı açtılar tanıdık onlarda acemi oldukları için doğru yerde yanlış iş oldu. Konu sizlerde ustalarım. Selametle saygılar.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam aslan kükrüyor buradan uzak dur diye :) Sen kursağına girmeye başlamışsın bile. Böyle yerleri görünce aklıma Sedegor usta geliyor :)

Şirvan

Operatör
Hac işareti nereye bakıyor oranin fotoları varmı. Girişe bak horasanlı yer varmı giriş zemini temizle düz kaya çıkacamı

Aktif Üye
Haçlar zirvede saygıdeğer üstadlar manzarası mevcut 4. Resim tam sağı antik kent, burda nasıl bir yol izlememiz lazım fikirlerinizi söylerseniz sevinirim. Yer tılsım lımıdır sizce kime aittir nedir ne değildir bi yardım rica ediyorum :) dadas_25 ustam Aslanmıdır o ? Şirvan ustam biraz alengirli biyer düz kaya dediniz mahsen gbi bir inişmi düşenceniz ?

Aktif Üye
timur964 ustam büyük haçın altını farkettin mi ağaç kökü gibi lakin ben bu haçın işaretlerinden hiç bişey anlamadım mübarek harita gibi sizde nedir hocam

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Haçlar zirvede saygıdeğer üstadlar manzarası mevcut 4. Resim tam sağı antik kent, burda nasıl bir yol izlememiz lazım fikirlerinizi söylerseniz sevinirim. Yer tılsım lımıdır sizce kime aittir nedir ne değildir bi yardım rica ediyorum :) @dadas_25 ustam Aslanmıdır o ? @Şirvan ustam biraz alengirli biyer düz kaya dediniz mahsen gbi bir inişmi düşenceniz ?
Bu aslanın başı ve yularıya doğru kükrüyor gibi görünüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 169554

Aktif Üye
Değerli görüşleriniz için Allah razı olsun üstadlarım. Aslan dediğimiz yerin sırt kısmındaki oturtma gibi duran kaya dikkatinizi cekmedi sanırım ? Rica etsem bi kez daha incelermisiniz diğer değerli ustalarımında önerilerini duymaktan mutluluk duyarım. Saygılar sevgiler

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kiymetli 2 adet mezar var.
Lakin ben resimlerden bir baglanti cikaramadim.
Birseyler ya fazla yada eksik.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sağı solu magra girişleri demişsin!

Bu girişlerin bir birine mesafesi nedir?

Soldaki belli bir yere kadar açık bir magra,

Sağdaki ise girişi net belli ama kapalımı ?

Ve bu haç işareti soldaki magraya daha yakın önundemi?

Bu girişler ve haç güneşi görüyor saat kaç gibi güneşle karşı karşıya geliyor tahmini?

Bu yer tepelikte güney yamaçtamı?

Aşağıda kuru dere veya az su akan bir dere bir kilometre kadar suyun gelen yönünde Y yapan bir yerin ortası bomle yapan küçük bir tepemi?

Haç isaretinden tam dereye inerken bir su gözesi kaynak su varmı?

Burda bulunan kilise ören yerini biliyormusun kuzeyde 2 kilometre gibi mesafede olacak?

Karşıdaki kale ne durumda keşfettinmi?

Son düzenleme:

timur964

konularim
ıslatıp resimle hemen ustundede murç izi var detaylar çıksın ortaya bakalım çözulecekmi