Küçük kare oyma içinde çarpı ve yanında küçük yuvarlak oyma işareti

DİVANE

Moderatör
Moderatör
28karayel28 hoşgeldiniz kardeşim yeriniz güzel duruyor ama resimler yetersiz orada başka işaretler var gibi daha detaylı resim ve konu hakkında bilgi kimler yaşamış taşları temizleyip fotolayın çubuk kullanmayı biliyorsan çevrede boşluk ve değerli tespiti yapınEkli dosyayı görüntüle 173342

Avare

Member
Guzel isaretler giresunlumusunuz usta

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Sağolasın .Resim var fakat yükleyemedim.

qoodness

Engellendi
Elinde metal dedektoru varsa kare oymalara bak. Gayet kucuk kare oymalar. Kasa kumbara olabilir. Ezbere parcalama taslari. Dedektorun varsa metal tespiti yap.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bende son nokta diye düşünüyorum.yuvarlak oymanın baktığı yöndeki taşta veya altından şüpheleniyorum.

Pscyhe

Engellendi
Kayanin kendisi supheli oncelik hedefiniz kaya olsun.birde alan tam gorulmesede hafif tepelik galiba oda ihtimalide cok fazla.ustalarimizin dedigi gibi cevrede baska isaretlerde var onlarida ekleyip cevreninde detayli resimlerini eklerseniz daha net konusabiliriz..birde cevrede bosluk tespiti yapmaya bakin..eklediginiz 4 resimdede islem yapilmis eger siz yapmadiysaniz yada oranin resimleri varsa ekleyin bi bakalim yoksa burasi elden gecmis gibi gozukuyor

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Burası açılan içeri girilen bir yer mi acaba ? Büyük iş var burda ,birazda şans işi . Birşeyler olmuş ama anlaşılmıyor daha geniş çaplı araştırma lazım bol resim .

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bencede işlem görmüş fakat kazı tarzı değil. Kare oyma ve yuvarlak oymanın olduğu taşın ön tarafı kırılmış kırılan bölgede sonuç alınmamış gibi bir kasayı andırmıyor.yuvarlak oymanın baktığı yöndeki kaya da işlem görmüşe benziyor fotoda belli oluyor.orasıda olmadığını zannediyorum.çevrede gözle görülen başka işaret yok.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
işarete 20 30 mt uzaklıkta toprakta çökme olmuş. İçersi gidiyor gibi fakat yakınlarında tamamlayıcı birşey yok.mezardan şüphelenmiyorum.

Avare

Member
Ermeni bolgesimi orasi kare oyma ici carpi guzel gorsel dedektorle tarama yaparsan iyi olur .bende giresunluyum