Kumbara seklinde taş

Pomak59

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ne oldugu hakkinda bilgi sahibi olan arkadaslar yardimci olabilirmisiniz

Ekli dosyalar

timur964

konularim
Süper Moderatör
bizimle alakalı değil kullanım amaçlı kapak gibi bir şey zaten sabit değil kim bilir nerden geldi .. @Pomak59 hoş geldiniz

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Yine tek foto yetersiz kardeşim bu kayayı tam olarak görseydik belkide kilise veya kilise kalıntılarını bul diyecektik ama yetersiz foto kardeş selametlen

Pomak59

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hos buldum. Taş tarla sürülürken cikti . Ciktigi yer tam olarak belli ama fotolarin tekrar nasil duzenledigini bilmiyorum . Tekrar detayli fotoyla konu açıcam. Ordan tekrar kontrol edersiniz sevinirim

Kötü ruh

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kullanım amaçlı yapılmış, artık amacı neydi ise, o taşı yalnızca emare olarak kayda geç, konumuyla beraber, onun devamı çıkabilir oralardan farklı yapılarda,
bana akışkan bir şeyi toplamakta kullanılan bir alet hırdavat gibi geldi, değirmen gibi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
İlk kez gordum.
İci bosmu? Su birakilinca baska yerinden cikiyor mu?

Tasi kirmayuniz.
Cok guzel birseyde olabilir.
Bulen cikmazsa muzeye goturun. Onlar cozerler.

Pomak59

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bulunduğu bölge grek mezarlığı diye bilinen bir bolge. Eski değirmen desen bu taş hariç sadece bir kaç tane mermer ve kremit parçaları var. Taşın ciktigi yer iki yamaç arasindaki tarla. Sag çaprazında 100 mt kadar ileride ağaçlarla cevrili bi tarla ve sol caprazinda 100 mt ileride cok eski bir cesme diye bilinen bir yer var

timur964

konularim
Süper Moderatör
[MENTION=16914]Pomak59[/MENTION] konuları birleştirdim bilginize

Keremkerem

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu taşın çok benzeri tanıdığım birisinin tarlasından aynı şekilde tarla sürerken çıkmış. Delikler bibebir aynı dikdörtgen olan üst kısım biraz daha şekilli ve daha kalın. Yanlış bilmiyorsam taş çok sert değil

Keremkerem

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Büyükleri tarlayı sürerken bilezik ve Farklı zamanda bir kaç bişeyler bulmuşlar zamanında. Yakınlarında yaşam yeri varmı bilmem ama zamanla toprak altında kalmış bir yaşam yeri olabilir (benim şahsi görüşüm)