Kurbaga tasi lutfen yardim edin

smael

Yeni Üye
Merhaba Ustalarim lutfen yardimci olabilirmisiniz. cok eskiden bir tapinak veya ibadet edilen bir yer olarak bilinen bir bolgede bir kurbaga tasi buldum.
Tasin ustu dum duz ve uzerinde bir yilan isareti gibi bir oyma var ve bu tasin onunden dere geciyor bu dere suan kuru ve bu kurbaga tasinin sag tarafinda yaklasik bir 200 metra sonra cok buyuk yerli gibi bir kaya var ve bu kayanin ustunde yazilar var ve bir kuru kafa var taslardan yapma.
derenin etrafinda cok fazla kayalar var. Burada neye dikkat etmem gerekir.
Yardimci olabilirmsiiniz....

Ekli dosyalar

smael

Yeni Üye
Nelere dikkat etmem gerekiyor yardimci olabilirmisiniz acaba yilan isaretinin anlami ne olabilir kaya bir kurbagya benziyor ve isarette tam uzerinde

The Thing

C*
Süper Moderatör
Asıl soru şu; O kayaların içinde boşluk var mı, yada zemini bastırmak için mi kullanılmış.

smael

Yeni Üye
Oyle bosluklara rastlamadik kayalari gezdik ancak bosluklar tespit edemedik ve dere boyunca derenin basladigi noktaya kadar yan kisminda kayalar oyle devam ediyor yigin yigin guney dogu kisminda kaliyor derenin

Nelere dikkat etmem gerekiyor yardimci olabilirmisiniz acaba yilan isaretinin anlami ne olabilir kaya bir kurbagya benziyor ve isarette tam uzerinde
Yılan dediğiniz yer yılan değil tünel işaretidir... O kayanın çevresini çubukla dolaşıp tünelin girişini yakalayın alt yapı boşluğunızu çizdikten sonra burayla paylaşın

Acemiavci1

Aktif Üye
Valla ben kurbağa dediğin Kaya’yı kurbağa ya benzetemedim ama kurbağa ise eğer gözleri varsa murcla onları belirtmişlerdir gözlerinin baktığı yöne yoksa üzerinde işaretlere göre yakında bi giriş var demektir o çizgi tahminim girişinin yönünü belli ediyor olabilir bi yerde daha aynısına rastlamıştım çünkü diğer fotoya gelince de sanırım o yerleşim yerlerini tarif ediyor bundan bilgim Yok tamamen mantık yürütüyorum simgeler bana ölr geldi