Kurumuş Dere yatağında 3 kesik oyma

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Cümleten selamun aleyküm güzel sitenin güzel insanları.
Mekan dere yatağı kurumuş bir yer..tevafuk eseri kayadaki işaretler dikkatimi çekti bende ihtiyaten resimledim..dikkatimi çeken işareti ilk defa gördüm doğal değil ölçülü yapılmış..işaret kuzeye bakıyor..

Yorumlar için şimdiden teşekkür eder sağlık ve esenlik dilerim hepinize ..

Ekli dosyayı görüntüle 163936

Ekli dosyayı görüntüle 163937

Ekli dosyayı görüntüle 163938

Ekli dosyayı görüntüle 163939

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam ilk resimdeki işaretin gösterdiği yön ile ikinci resimdeki yan yana olan kesikler aynı yönemi bakıyor? şayet aynı yöndeyse yamaçta mahzen bakmalısınız bana göre. Rast gele

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.A.DEĞERLİ Sarıyerli34 USTAM O DİKDÖRTGEN OLAN YERİ BİR YOKLA ÇEKİÇLE KESECİK ÇIKABİLİR.

SAYGILAR VE SEVGİLER.

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Ustam ilk resim işaretin yani derenin üst tarafı..işaret kuzeyi gösteriyor ..

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

mayhem

Co Admin
Co Admin
İşaretli olan yerleri yakından incele bol resim çekerdin az olmuş bu sefer . yanında yardımcı işaret aramak gerek budur sanırım o yöne bakmakta fayda var ne kadar derede olsa güzel görünüyor birde çok ilginç bir aycık var orda yada ben benzetdim :200:Ekli dosyayı görüntüle 163953​

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Dediğin yerleri yoklarım usta eyvallah..bu 3 çizgi ilk görüşte bana da doğal geldi fakat içini yemizleyip bakınca simetrik olarak yapıldığı kanısına vardım..bu işaret bu tarz yerlerde neyin emaresidir varmıdır bi yorumun?? Ermeni işi felan mıdır?? Bölgeden sürülen ermeniler zamanında olmuş..selametle ustam

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 163954 Sarıyerli34 kardesim bence sen çevredeki büyükce kayaları incele ... dere içindeki küçük işaretleri pek dikkate alma ...dere şuan kurumuş madem.. eğerki geçmiş zamanda bu dere gürül gürül akıyorsa yaz sezonunda duruluyorsa diyerekten dere içi ve kanarında inceleme yap ....
mavi ile işaretlediğim kaya tip olarak uygun boşluk bakarak 1 yoklama yap bakalım .... rast gelsin ...

Sarıyerli34

Bilgili Üye
İşaretli olan yerleri yakından incele bol resim çekerdin az olmuş bu sefer . yanında yardımcı işaret aramak gerek budur sanırım o yöne bakmakta fayda var ne kadar derede olsa güzel görünüyor birde çok ilginç bir aycık var orda yada ben benzetdim :200:Ekli dosyayı görüntüle 163953​
Ayıda olur kurtta usta burası zaten hayvanat bahçesi gibi :) bi gezeyim dedim bugün dağlara taşlara güzel hava bol oksijen ..bu kaya gözüme takıldı bende bi kaç resim aldım detaylıyamadım..usta bu 3 lü kesik koalisyonunu nasıl çözeriz?

mayhem

Co Admin
Co Admin
Benim aklım ayıcıkta kaldı ama olsun oda o yöne bakıyor okla işaretlediğim yön iyidir 3 değil biri ayrı 4 çizgi var . bu işaretli yerleri pc üzerinde yakınlaştır gidince buraya es geçme bakalım aynı şeylerimi görüyoruz . :23:

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Benim aklım ayıcıkta kaldı ama olsun oda o yöne bakıyor okla işaretlediğim yön iyidir 3 değil biri ayrı 4 çizgi var . bu işaretli yerleri pc üzerinde yakınlaştır gidince buraya es geçme bakalım aynı şeylerimi görüyoruz . :23:
Senin ayıcığın ufaktan pençesi varsa ortak bi ayıcığımız var :)