• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kuşşşş

Tatos25

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_4703.JPGArkadaşlar bu kuş ne anlama geliyor

Tatos25

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarımdan yardım bekliyorum

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Biraz daha geriden resmi varsa yukleyiniz.
Tam gorup oyle konusalim.

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Tasin oldugu yeri biliyorsaniz cesme bakin. Kafasini net goremedim yalniz. Ayrica tasin pozisyonunu biliyorsaniz dairenin sivri uc yonunde yada arka tarafinda yuvarlak icinde hac bakin kardesim. Selametle

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
bu arada bu taşın boyutu nekadar dır ... küçükmü büyükmü taşınabilir boyuttamı yeri değişmişmidir ...

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
bu kayanın özelliğimi böyle cilalanmış gibi .. yağmurmu yağıyodu ... deredenmi çıkartıldı ...

Arkeolog kız

Member
Kayıtlı Kullanıcı
çevre resmi gönderirmisiniz 1 yada 2 tane yumurta yani hediyesi var gibi duruyor çevreye bakınırsak buluruz belki

Tatos25

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar bu taş dere taşlarından iki kişi rahatlıkla kaldorabiliyor ufak Deren'in tam yanı yukarıdan iki dere geliyor ve kuşun gagası ve alttaki kare kabartması yönünde dağdan gelen iki su birleşiyor kuyruk tarafından 70 metre sonra düz ova karşısında tepeler mevcut foto göndereyim bu arada oralarda işaretleri çoğunu kırmışlar bunuda kırmasınlar diye bulunduğu yerden 2m yakın yerde sakladım ne yapayım yoksa tozu kalmazdı foto göndereyim daha iyi anlarsınız

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Kuş işaretleri çeşitlidir her kuş mezarı yada emaneti anlatmaz. Bunun kuş olduğunu kabul edersek nehir yatağında olmaması gerekir . Çevre resimlerini yüklersen belki ucundan yakalarız ne için yapıldığını çözeriz. Kuş işaretlerinde en kıymetlisi baykuş tur net tartışmasız kadın mezarı ve ziyneti söyler, güvercin tasviri vardır bazen gagasında haç taşır kır beni al der bazen zeytin dalı taşır bazı tasvirlerde de kanatlar açık olur , parça parça topla baktığım yönde devam et kaya diplerine bak der vs vs . Senin görsel deki kuşun ne için yapıldığını çözmek gerek. Rast gelsin.