• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kuşun baktığı yerden

Feyfi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ne anlama geliyor neye işaret, baykuş diye düşünüyorum.

Büyük kayanın komple baykuş olduğunu düşünüyorum ve bu komple baykuş Kaya sının üzerinde çok dikkatli bakınca görülen bir baykuş resmi var resim çok orijinal, bu baykuş resminin kafası horasanla yapılmış, ve bu komplekayada çok horasan harcı bulun makda : bu komple kaya yani baykuşun baktığı yerle, kayanın üzerindeki küçük baykuşun baktığı yer aynı, yorumlarınızı bekliyorum ne anlam ifade ediyor.,ne yapmam gerekiyor.

Ekli dosyalar

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Feyfi hoşgeldin öncelikle.
Bu şekilde baykuş denmesi imkansız.
Şüphelendiğin başka bulgular olursa fotolayıver, selametle.

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
Birinci fotodaki yüzün zemine yakın kısımları dikkat edilirse üst noktadaki alan ile arasında belirgin renk farklılığı var.alt noktalarda bu yüzeye dayama olarak duran yüzeyler alınarak burası ufak bi elden geçmiş.zemine yakın sağ yüzdeki doğal görünümlü köşeli kesimler buranın işçiliğini gösterir.tapınma amaçlı bir oluşummu kutsal bir obje mi yoksa anıt anlamındamı yapıldığını çıkaramadım.baykuş genelde mağara içlerinde oyuklara kendi şekliyle veya çizimle tasvir edilir.kaplumbağa ayı kuş arslan deve oluşumlarını hep gördük. mitolojik anlamda dış alanda böyle büyük bir baykuş yapıldımı onu da bilmiyorum.üzerine bi cihaz tutup çevrede olabilecek gömüler adına boşluk arayın derim.kolay gelsin.

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ben doğal olduğunu düsunuyorum, saglıcakla

uçanhollandalı

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bende doğal olduğunu düşünüyorum.Aşağıya doğru siz mi kırdınız?

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
İşaret bırakılacak bir kayaç yapısı değil. Anıt mezar temsili olarak kullanılır bu tür büyük yapılar, o kulvarda da bir emare göremedim.
ar-genizi genişleterek devam ermelisiniz kolay gelsin..

Feyfi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hayır ben kırmadım, komple kaya doğal olabilir ama komple kayanın ortaların da küçük bir kuş resmi var, kuyruğuna kadar çizmişler kuşu küçük olanresime birazdaha dikkatli bakmanızı istiyorum.

Feyfi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Küçük resimdeki kuşu kuyruğuna kadar çizmişler ve kuşun gözün baktı taraf komple kayalık bir alan ve şu işaretler var.

Feyfi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür ederim ustam, o işaretin baktığı nokta kayalık bir alan ve bu alan da Kaya da kesilmiş bir v işareti var, biraz daha ilrisin de parmaksız bir ayak işareti var, ayak işareti doğuya taraf kayanın yapmasını yapılmış o resimleri de paylaşıcam.

Feyfi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kuşun baktığı yerdeki işaretler

[atIMG_20190630_153505.jpgIMG_20190630_153505.jpgIMG_20190630_153505.jpgtach=config]249385[/attach]

Feyfi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ewet aynen öyle