Kutsal Kase

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Enson yazdigin kısım..ucretli eleman ilani gibimi yani

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Usta kolay gelsin hayırlı işler.. Yanlız.. Hz. İsa marangoz. Duu. gerçek kase yada bardağıda ahşaptı. Öyle parlamazdı yaanii.. Uyandıriimm dediim

codex

Aktif Üye
Bu zamana kadar varmi ki tapinakcilarin malzemesini cikartabilen?

yusuf enver

Aktif Üye
Rivayetlere göre, Haçlı savaşların döneminde orduya katılacak askerlerin, Avrupa’dan toplanması maksadı ile rahipler tarafından bir kampanya başlatılmıştır. Başlatılan kampanyada, Çemberlitaş sütununun altında İsa’nın kutsal kadehinin bulunduğu söylenmiştir. Bu kutsal kadehten içenin ölümsüzlüğe kavuşacağı söylentisinin yayılması üzerine binlerce kişi Çemberlitaş sütununa doğru yola çıkmıştır. Gelen kişilerin şehre alınması maksadı ile Bizans İmparatoru şehrin kapılarını açmış ve kalabalık yüzünden şehirde ağır hasarlar meydana gelmiştir.
Çemberlitaş sütununun altında bulunduğu efsane haline gelen İsa’nın eşyalarının getirilmesi ile ilgili hikaye ise, şu şekilde anlatılmaktadır. Helena, Konstantinus’un validesidir. Helena, Kudüs ziyareti esnasında orada bir kilise inşa ettirir. Hristiyanlarda bunun karşılığında Helena’ya, Hazreti İsa’nın gerilmiş olduğu çarmıhın parçalarını, ayaklarına ve ellerine çakılan mıhları ve mucizevi özellikleri olduğu söylenen eserleri verirler. Helena, bu hediyeleri alarak oğlu Konstantinus’a verir.

İndiana jones

Editör
Bu zamana kadar varmi ki tapinakcilarin malzemesini cikartabilen?
ben orasını bilmem onu tapinakçilara sor ben adam arıyorum herkezin can güvenliği korunakli olcak zaten başka konu açcam burda sorular geliyor gelmek isteyen gelmek istiyom demesi yeterli olur