Kuyu içinde 10 basamak Merdiven

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Kilisenin 100 metre solunda içinde su yok kuyu mevcut.10 adet basamak var kuyunun içinde.Taşlar yontulmuş merdiven şeklinde dizilmiş olup iki adım rahatlıkla basılıp 10 basamak aşağı inilicek şekilde onuncu basamaktan sonra kuyunun içi kum dolu.Burada bakılmasi ve yapilmasi gerekenler nedir acaba.Şu anda fotoğraflama yapamadim.İnşallah bu hafta yerinde görüp detaylı fotoğraflama yapıp tekrar konuyu açacağım.

odin

Editör
kuyuda farkli bir isaret tas vs arayacaksin. kuyunun etrafinda dolan bosluk bak belki bir tunel cikiyordur kuyuya. kiliseninde fotograflarini eklemeyi ihmal etme. mumkun oldugunca cok fotograf cek.

poseidon2023

Uzman
kira işi iyi buna sevindim kilise dedigin yer daha büyügünü düşün manastır rahibe okulu gibi

yapının duvarları belliyse içerde de saglı sollu iki kuyu tarzı yer olacak aynı basamaklarla inen diyeride senin bahsettigin kumu boşaltırsan odaya giriyorsun içersi boş olacak duvarları zemini iyi inçelersen zula yeri bulursun resimlersen yardımcı da olurum

cevreyi gez 500 metreye kadar sandikları bulabilçen mi

vakko

kira işi iyi buna sevindim kilise dedigin yer daha büyügünü düşün manastır rahibe okulu gibi

yapının duvarları belliyse içerde de saglı sollu iki kuyu tarzı yer olacak aynı basamaklarla inen diyeride senin bahsettigin kumu boşaltırsan odaya giriyorsun içersi boş olacak duvarları zemini iyi inçelersen zula yeri bulursun resimlersen yardımcı da olurum

cevreyi gez 500 metreye kadar sandikları bulabilçen mi
yarın veya diğer gün orada olacagım bol bol resimleme yaparim.Özellikle görmek istediğiniz bir yön olursa belirtin.Resimli yeni konudan fikirlerinizi almaya devam ederim.Tesekkürler bilgiler icin.

poseidon2023

Uzman
ortada dur dört yönün resmini cek ve diyerlerinden büyük bir tane tepe olacak orayın resmini cek

vakko

ortada dur dört yönün resmini cek ve diyerlerinden büyük bir tane tepe olacak orayın resmini cek
o dediğin büyük tepede güzel bir kaya var.O kayanın üstünden 3 kilisede görünüyor kayanın üzerinde kocaman büyük 2 oyma sag ve sol köşelerde Oymanin altında kayada kare içinde yazılar var.Yazılarin yarısı kırık okunmuyor.Kayanın arkasında agac var ve yıgma tas dolu kayanın arkası Hepsinin resmini paylaşacagım inşallah poseidon2023

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
oyy oyyy oyyyyyy tam istedigim yer heycan bastıı nasip olur acarsan cıkan sandıgın bir resmini cekip gönderirsin

ragıp

Uzman
@vakko
ustam, kuyunun içine gir. kuyunun içinde takribi 2,25 - 2,50 metre derinde
kuyunun iç duvarında farklı bir kaya var
o kayayı yerinden sök
arkası toprak ve moloz doludur, aheste aheste o molozları oradan çıkart
takribi 2 metre gibi bir tünel olacak.
takribi tünelin, 70cm yüksekliğinde ve 60cm genişliği vardır
2 metre sonra sen bir odaya gireceksin ki
kilisenin en zengin odası burasıdır
sık sık kuyu içine ve tünelin içine pervane koyarak, içerisini havalandırmalısın
özellikle de kuyudan tünel ile girdiğin odayı havalandırmalısın mazallah

selametle

vakko

@vakko
ustam, kuyunun içine gir. kuyunun içinde takribi 2,25 - 2,50 metre derinde
kuyunun iç duvarında farklı bir kaya var
o kayayı yerinden sök
arkası toprak ve moloz doludur, aheste aheste o molozları oradan çıkart
takribi 2 metre gibi bir tünel olacak.
takribi tünelin, 70cm yüksekliğinde ve 60cm genişliği vardır
2 metre sonra sen bir odaya gireceksin ki
kilisenin en zengin odası burasıdır
sık sık kuyu içine ve tünelin içine pervane koyarak, içerisini havalandırmalısın
özellikle de kuyudan tünel ile girdiğin odayı havalandırmalısın mazallah

selametle
ragıp ustam herşeyi resimleyip yarın Allah izin verirse sizlerle paylaşacagım daha saglıklı detaylı olur kanısındayım.Diğer konumda vermiş oldugunuz bilgileri adım adım uygulayıp çalışmaya devam ediyoruz.Bir kaç gündür bölgede üzüm bağları için duvar örülüyor.Bizde istirahattayız şimdilik.İstirahati bu kilise ve kuyu cevresini gezerek resim çekerek değerlendireceğim.