• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kuyu

Neonxy

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İlgilenmeye değer mi?içine girmeye korktum yukarıdan bakınca ortalarda dikdörtgen farklı taş görüyorum yaklaşık 15 m derinlik var.yaklaşık 2 km uzakta tepede eski bir köy var ama acaba bu kuyu o kadar eskimi bilmiyorum. Yalagin içine vurunca boşluk sesi geliyor.vakit ayıran ustalara şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bencede girmeyesin, fakat eski olduğuna kanaat getirirsen cevreyi yüzeysel araştırabilirsin ?

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
cubuk kullan mayı biliyor musun

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Toplam 3 adet kuyu mu var..???
Ayni hat uzerinde mi..?
Yoksa ucgen mi yapiyor..?
Kesinlikle icine girme kardasim, benum tavsiyem budur.
Sorularima cevap gelince soyleyeceklerim olacak insallah...

Neonxy

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustaların pirinç cubukla çalışıyorum ama çok acemiyim başka çeşme kuyu yok

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
Ustaların pirinç cubukla çalışıyorum ama çok acemiyim başka çeşme kuyu yok
Aşağıda çizdiğim şekilde DAİRESEL olarak, sağdan sola ve soldan sağa boşluk tespiti yapınız.
Yıldız koyduğum sağ taraf sanıyorum, hafif yamaç olan bir arazi.
oda varsa bu istikamettedir muhtemelen...

Bu boşluk bulma işiniz TÜNEL bulmak için yapılacak.
Şayet bir tünel tespit ederseniz, tüneli takip edip odaya ulaşacaksınız.

Oda yoksa uğraşmayınız.
Kuyuya da girmeyiniz asla ve kata, inşallah.

Ekli dosyayı görüntüle 243016

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Neonxy

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ustam

Neonxy

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstteki yıldız cubukla sinyal verdi çarpı oluyor gumusle baktım yine çarpı o nokta 2×2 metre kare sanki.kuyuya şarktim yalak altında diğerlerinden epey büyük 3 4 taş var yapısı aynı ama büyük çıkarılsa bir insan sığar girip düz gidilse üstteki yıldıza gider.teşekkürler Allah razı olsun

okm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
baya eski kuyu

Kardeşim kuyu baya eski inmek tehlikelidir önce can güvenliği, ama yardım alarak sağlam şekilde in değişik taş varsa çökmeyecekse çıkar bak.20190508_191001.jpg

Neonxy

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili @Bulursamkader ustam dediğiniz gibi 3 adet üçgen yapan kuyu var .yukarıdaki kuyudan diğerine yaklaşık 500 m tünel var .yukarıdaki kuyuya indim 10 m derinliği var ayağımla vurunca boşluk sesi geliyor hatta yukarıdaki arkadaşım ben zemine vurunca hissettiğin ı söyledi. 2 kuyu arası tünel buldum ama 3.kuyuya tünel bulamadım. Farklı taşlar var göze çarpan fakat birini alsam kuyu gocecekmis gibi görünüyor. Sizin yıldız işaretli yerde odası var ve değerli sinyali veriyor.geçenlerde 4 m de taş diye bir konum vardı kil yokmu diye sordunuz 4.80m deyim ve kìl var fakat sisleme işleminde 6 m de takılıyor hayirlisiysa inşallah nasip olsun.kuyu ve kazdigim yer birbirine 130 m uzaklıkta. Gece drone gündüz konu komşunun ürün hasadindan bu aralar çalışma yapamıyorum.Rabbim sizden razı olsun .Saygılarımla

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
Sevgili @Bulursamkader ustam dediğiniz gibi 3 adet üçgen yapan kuyu var .yukarıdaki kuyudan diğerine yaklaşık 500 m tünel var .yukarıdaki kuyuya indim 10 m derinliği var ayağımla vurunca boşluk sesi geliyor hatta yukarıdaki arkadaşım ben zemine vurunca hissettiğin ı söyledi. 2 kuyu arası tünel buldum ama 3.kuyuya tünel bulamadım. Farklı taşlar var göze çarpan fakat birini alsam kuyu gocecekmis gibi görünüyor. Sizin yıldız işaretli yerde odası var ve değerli sinyali veriyor.geçenlerde 4 m de taş diye bir konum vardı kil yokmu diye sordunuz 4.80m deyim ve kìl var fakat sisleme işleminde 6 m de takılıyor hayirlisiysa inşallah nasip olsun.kuyu ve kazdigim yer birbirine 130 m uzaklıkta. Gece drone gündüz konu komşunun ürün hasadindan bu aralar çalışma yapamıyorum.Rabbim sizden razı olsun .Saygılarımla
Odaya dogru mu islem yapiyorsunuz..?

Neonxy

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Evet ustam yukarıdan odanın üstüne gidiyorum. İnşallah.