Lahit mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ALPHAGREYY

Engellendi
Ustalar bu kaya bana şüpheli geldi siz ne dersiniz. Kayanin 10 m dogusunda üzerinde oyma olan bi kaya daha var. Kayanin kapak gibi olan kısmı batı tarafı.

ASKER.

Aktif Üye
Kayada boşluk kontrolü yaptınmı kayanın büyüklüğüni mezar olacak kadar varmı anlamayamadım ama kapağa benziyor kasada olabilir

barbarosbey

Yeni Üye
Ben olsam 2. Resimdeki kapak gibi olan yeri açarım,çünkü içi muhtemelen dolu.3. resimdeki Kaya'nın da üst kısmını açarım,1. Resimdeki Kaya'nın altında ise muhtemelen mezar var.En mantiklisi ve kolayi 2. Resim. Sonuçtan bizi haberdar ederseniz sevinirim, selamlar

KAHYA

Yeni Üye
2. resimdeki kapağı kaldırmakta yarar var inşallah kasadır ayrıca gerçekten şu sonuçlardan birde haberdar olsak keşke :)

The Thing

C*
Süper Moderatör
Kayayı iyi kontrol etmende fayda var diye düşünüyorum kardeşim.

ALPHAGREYY

Engellendi
Ben olsam 2. Resimdeki kapak gibi olan yeri açarım,çünkü içi muhtemelen dolu.3. resimdeki Kaya'nın da üst kısmını açarım,1. Resimdeki Kaya'nın altında ise muhtemelen mezar var.En mantiklisi ve kolayi 2. Resim. Sonuçtan bizi haberdar ederseniz sevinirim, selamlar
Söz haberdar etcem resimde atarım

ALPHAGREYY

Engellendi
Kayayı iyi kontrol etmende fayda var diye düşünüyorum kardeşim.
O kapak olan yerde gece biraz calistimda yanimda gerekli aletler yoktu. Balyozla murc lazim. En kisa zamanda orayi halletcem. Bnde önce kasa olarak düşündümde ama baya büyük lahit diyenler oldu. Eger kasa ve hep doluysa...

barbarosbey

Yeni Üye
hatta 1. resimde oyuğun yanında da kapak var,orayı da aç bence.ben önceden telefondan bakınca farketmedim,şimdi farkettim,şanslısın:)

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
... @_Mithra_ ... ustalar siz ne dersinz bura icin saygılar
Valla gardaş bana kalırsa doğal görünüyor herşey fakat tarih içinde toplumlar o kadar çok mezar şekilleri icat etmişler ki
evin içine ölü gömmeden tutun da kaya aralıkları bile mezar olarak değerlendirilmiş
şimdi bu şekil kayadaki şüpheli duruma sanduka tip kaya mezarı desek
kayanın da zaman içinde biraz yan döndüğünü varsaysak
sonra da mezar diye açıp baksak ne kaybederiz ? hiç bişey.
o halde merakta kalmaktansa açıp bakmak daha mantıklı görünüyor
2 adet büyük boy manivela bu işi için yeter bence
kolay gelsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...