mağara isli

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
Yine bir mağara eşkiya yerleşim bir kazan var açılmış..içeriye doğru giden mağradan 2 boş küp çıkarılmış... başka da göze bir şey gelmedi resimleri paylaşayım istedim..

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=8616]tatar26[/MENTION]
ustam, bayram tatili başlamış sanırım
anlaşıldığı üzere hanım köydesin
güzel bir kapama bulmuşsun

isli mağaraya da girmeyi ihmal etmemişsin :)

hayırlı olsun
sevdiklerin ile birlikte
sağlıklı, mutlu huzurlu bayramlar
iyi tatiller dostum :)

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
@tatar26
ustam, bayram tatili başlamış sanırım
anlaşıldığı üzere hanım köydesin
güzel bir kapama bulmuşsun

isli mağaraya da girmeyi ihmal etmemişsin :)

hayırlı olsun
sevdiklerin ile birlikte
sağlıklı, mutlu huzurlu bayramlar
iyi tatiller dostum :)
AYNEN DOSTUM :))

sana da iyi bayramlar :)

timur964

konularim
Süper Moderatör
konular çok bayramda yoğunsun demektir hadi hayırlı haberler

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Merhaba
Her dönemde eşkiya vardı ve dönemine en son onlar uyum sağlardı onlar için önemli olan para be gelecek kaygısı olduğu için sadece maddi miraslar bırakırlardı resimler Helenistik dönem eşkiya kasalarının olduğu bir mağara ben burada daha çok para olduğuna Emin'im yaz siz

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba
Her dönemde eşkiya vardı ve dönemine en son onlar uyum sağlardı onlar için önemli olan para be gelecek kaygısı olduğu için sadece maddi miraslar bırakırlardı resimler Helenistik dönem eşkiya kasalarının olduğu bir mağara ben burada daha çok para olduğuna Emin'im yaz siz
konuyu biraz daha açar mısın ustam

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
konuyu biraz daha açar mısın ustam
Merhaba
şöyle ki eşkiyalar Helenistik dönem için söylüyorum
o zamanlar henüz Kaya kesme yönünde sadece zenginler ve ticaret merkezleri yapılaşmaya geçmiştir liman bölgeleri ticarethaneler kaleler vs eşkiyalar ise yerleşik hayatları olmadığı için sürekli seyyar takılırlardır ama bunca çaldıkları paralar eşyalar nerede nasıl saklanırdı?

konu sahibi beyfendin in attığı resime dikkat ederseniz kayada işlenmişlik yüzeysel Yok ama kayanın genel yapısına bakarsanız komple bozulmuş iyi bir kamuflaj yapılmış doğal görünüm halinde oyulmuş
buranın bit banka kasa olma ihtimali çok faZla yüksek ve 2 küple bitmeZ iyi incelemek gerek böyle yerlerde boşluk sesi alamazsınız kayada çalışan iyi bir derin dedektörü minelab ın üst modelleri Lorenzo z1 gibi cihazlar iş yapar

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
Merhaba
şöyle ki eşkiyalar Helenistik dönem için söylüyorum
o zamanlar henüz Kaya kesme yönünde sadece zenginler ve ticaret merkezleri yapılaşmaya geçmiştir liman bölgeleri ticarethaneler kaleler vs eşkiyalar ise yerleşik hayatları olmadığı için sürekli seyyar takılırlardır ama bunca çaldıkları paralar eşyalar nerede nasıl saklanırdı?

konu sahibi beyfendin in attığı resime dikkat ederseniz kayada işlenmişlik yüzeysel Yok ama kayanın genel yapısına bakarsanız komple bozulmuş iyi bir kamuflaj yapılmış doğal görünüm halinde oyulmuş
buranın bit banka kasa olma ihtimali çok faZla yüksek ve 2 küple bitmeZ iyi incelemek gerek böyle yerlerde boşluk sesi alamazsınız kayada çalışan iyi bir derin dedektörü minelab ın üst modelleri Lorenzo z1 gibi cihazlar iş yapar
Bu magrayi gosteren yolda silah isareti varmis ama ermeniler kırmış sonra yol çalışması diye tamamen iptal .. Ama yol çalışmasında da bir mahsen cikmis hen üstünü kapatmislar..vs vs cok guzel alan pulse sistem şart

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Bu magrayi gosteren yolda silah isareti varmis ama ermeniler kırmış sonra yol çalışması diye tamamen iptal .. Ama yol çalışmasında da bir mahsen cikmis hen üstünü kapatmislar..vs vs cok guzel alan pulse sistem şart
[MENTION=13767]ragıp[/MENTION] bey şimdi net anlatabilmişimdir umarım bu tür yerler kasadır ve tek olmaz