Mağara Önü Merdiven

benacemi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli üstadlarım burası mağara girişinin 3 metre sağında kalıyor.Ben merdivene benzettim.Çubuklarla işaretlediğim bölgede 2 metre boşluk aldım.Bakır ve çelik çubukla denedim.Sizinde değerli yorumlarınızı bekliyorum.
20190424_022759.jpg

adem44

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Hedef doğru kanalınnbittiği yerde illaki bişey olur bence orası su kuyusu olarak kullanılmıs 2 metre aldıgın derinlik 7 8 metre olabilir cubugun verdiği derinliğe pek guvenilmez topragı havalandır nedemek istediğimi anlarsınız .

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Biraz daha temizlenirse belki bir şey söylenebilir, tek foto haliyle.

benacemi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Hedef doğru kanalınnbittiği yerde illaki bişey olur bence orası su kuyusu olarak kullanılmıs 2 metre aldıgın derinlik 7 8 metre olabilir cubugun verdiği derinliğe pek guvenilmez topragı havalandır nedemek istediğimi anlarsınız .
Üstadım her yöne ölçüm yaptım 2 metre verdi.Tabi çubuğunda acemisiyim.İlk deneyimim doğru söylemek gerekirse.Kendimi denemek için kazmak istiyorum.Spor olur en azından :)

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
mağaraya inilip çıkılan merdivenler olması doğal değil mi
neden şüphelendiniz anlayamadım

benacemi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
mağaraya inilip çıkılan merdivenler olması doğal değil mi
neden şüphelendiniz anlayamadım
Üstadım mağarayla arasında mesafe var.Çubuklar boşluk verdi bu işaretlediğim bölgede. Ayağımla da vurduğumda da tok bir ses veriyor o kısım.Bu merdivenlerin üst kısmı düz kayalıklara çıkıyor.Merdiven bilinçli yapılmış.Bu hafta sonu arkeolog gözetiminde keşif yapıp sonucuna göre harekete geçiceğiz nasip olursa.Sizin düşünceniz nedir üstadım?