mağara tesbitleri

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
merhaba bir kaç kapatılmış mağara tesbitlerim var fikirlerinizi alayım..

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Daha geriden resimleriniz varmi kardesim.

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@tatar26

ustam,
eşkiya belgelerindeki isli mağara değil herhalde değil mi?
mağara dışındaki is, kapatılmadan evvel içeride yakılan bir şeylerden mi?
bu görmüş olduğumuz hal, kapalı hali mi?
eğer açılmış hali ise, açılalı bayaa zaman geçmiş olsa gerek
ustam, bu yörede kimler yaşadığı hakkında bir fikriniz var mı?

selametle

Pscyhe

Engellendi
Is olusmus bolgeyi dusunursek icerden ciktigi belli o zaman bir giriside olmali acik olarak.burayi tespot ettinizmi ustad..birde toprakla doldurulmus magaradaki tespitiniz neydi nasil buldunuz acaba...altta boslukmu var kayaylami kapaklami kapatilmis doldurulmus bilgi alabilirmiyiz ne kadar bilgi o kadar kendimizi gelistiririz.daha sonradan bu bilgilerin bizlere cok faydasi olacagina eminim..tespit olayini ogrenmem lazim ustad..

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Konuyu sizin paylasriginizi fark etmemistim ustadim, oncelikle hayirli olsun. Inanin ustam aklim ermedi su haliyle birseyleri kelimelere dokmek icin, eksik kaldim. Siz tesbitlerinizi yapmissinizdir umarim bizlere tesbitlerinizi yazip bilgilendirirsiniz. Saglicakla kalin

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
@tatar26

ustam,
eşkiya belgelerindeki isli mağara değil herhalde değil mi?
mağara dışındaki is, kapatılmadan evvel içeride yakılan bir şeylerden mi?
bu görmüş olduğumuz hal, kapalı hali mi?
eğer açılmış hali ise, açılalı bayaa zaman geçmiş olsa gerek
ustam, bu yörede kimler yaşadığı hakkında bir fikriniz var mı?

selametle
merhaba burada isli mağara ve eşkiyaların yaşadığı mağara var evet. bu isim benzerlikleri beni ayar etsede .. burada değirmende var kayınpederin babasına geçme emin ağa denen adamdan vallaha bölge çok mükemmel bilecike çok yakın olmasından eşkiyalar için güzel saklanma yeri olmuş..

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
Konuyu sizin paylasriginizi fark etmemistim ustadim, oncelikle hayirli olsun. Inanin ustam aklim ermedi su haliyle birseyleri kelimelere dokmek icin, eksik kaldim. Siz tesbitlerinizi yapmissinizdir umarim bizlere tesbitlerinizi yazip bilgilendirirsiniz. Saglicakla kalin

bölge olarak eşkiya mağaraları deniyor bir kaçından işlem yaptık boş küp çıktı fakat mağaralar zemin üstünde şimdi bu benim paylaştığım isli yerle aynı seviyede demek oluyorki zeminde oda olmalı şimdi yumuşak toprak olan yerde boşluk almadım ama is demek bura biryere gidiyor demek onu değerlendireceğim..

Son düzenleme:

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
merhaba burada isli mağara ve eşkiyaların yaşadığı mağara var evet. bu isim benzerlikleri beni ayar etsede .. burada değirmende var kayınpederin babasına geçme emin ağa denen adamdan vallaha bölge çok mükemmel bilecike çok yakın olmasından eşkiyalar için güzel saklanma yeri olmuş..

Bozöyükte kısa süre kalmıştım, o dönemde bir kaç kere geldim gittim Bileceik'e
vadi içerisinde gerçekten güzel, yeşil bir yer.
İlk otomobilimde 11 plakaydı :)

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
Bozöyükte kısa süre kalmıştım, o dönemde bir kaç kere geldim gittim Bileceik'e
vadi içerisinde gerçekten güzel, yeşil bir yer.
İlk otomobilimde 11 plakaydı :)

wuuu bilecik şöyle bir güzel yer burası ovanın üstünde eşkiyalar burada çok haraç kesmişler hatta burada ermenilerle müslümanlar kavga etmişler ermeniler bu mağaralarda saklanmış böyle bir özelliide var incelemek lazım..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kiymetli ustam,
Bu isli magara dedigin yer eskiya kullandiysa, hakim yerde solda ve sagda daha muhkem magaralar olmasi gerekir. Tek basina bu magara, konum olarak uygun degil. Ates yakmaya uygun, devamli kalmaya uygun degil. Bu nedenle bu alanda dahantitiz calisma yapmaya uhtiyac var. Bu magaranin girisine oturup etrafa bakin nerelere hakimsiniz, geriden bakanlar hangi hattan itibaren sizi gorebilirler?
Kacmak istediginizde nereden ve nasil kacarsiniz?

Stavroz

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tatar26 usta zemini toprak doldurulmuş mağaraların toprak dolgu altında odalar oluyor genelde fakat toprak zeminin altına büyük kare veya dikdörtgen 2 metre veya daha büyük kesme kayalar dizilip kayalara endeksli tuzak yapılır bilinçsiz kazılıp mekanizma kolunu hareket ettirirsen toprak kayalarla beraber girdap gibi tabana çöker bu hususa dikkat edilmeli bu tür mağaralarda.

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
Tatar26 usta zemini toprak doldurulmuş mağaraların toprak dolgu altında odalar oluyor genelde fakat toprak zeminin altına büyük kare veya dikdörtgen 2 metre veya daha büyük kesme kayalar dizilip kayalara endeksli tuzak yapılır bilinçsiz kazılıp mekanizma kolunu hareket ettirirsen toprak kayalarla beraber girdap gibi tabana çöker bu hususa dikkat edilmeli bu tür mağaralarda.
teşekkür ederim dikkatli olacağım inşallah

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
Kiymetli ustam,
Bu isli magara dedigin yer eskiya kullandiysa, hakim yerde solda ve sagda daha muhkem magaralar olmasi gerekir. Tek basina bu magara, konum olarak uygun degil. Ates yakmaya uygun, devamli kalmaya uygun degil. Bu nedenle bu alanda dahantitiz calisma yapmaya uhtiyac var. Bu magaranin girisine oturup etrafa bakin nerelere hakimsiniz, geriden bakanlar hangi hattan itibaren sizi gorebilirler?
Kacmak istediginizde nereden ve nasil kacarsiniz?
buda sağı solu ve karşısındaki mağaralar dostum alan 5 km alan içinde mükemmel yerler..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Ustam burasi 5 sene surer, en iyisi sen buraya bir bahce yap. Birde yanina prefabrik ev. Baska turlu burasi taranmaz. Alan genis olmasaydi sana 3-5/yer derdim amma alan cok genis kendime guvenemedim.
Allah cc kolayliklar versin.