Mağara yada mezar girişi görsel video

İstanBoLu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba ustalarım

Geçtimiz eylül ayında mantar toplamak için catalcanin ormanlarına gittik ana yolda arabayı bırakıp ormana girdikten 100 metre sonra aşağıda videosu bulunan yeri gördüm

Toprak yok kum gibi videoda görürsünüz muhtemelen kolay kazmislardir görünen kapaktan sonrada epey gidiyor bakmak için inmek mümkün değil insan yada hayvan düşsün olur kalır sesini duyuramaZ

Yukarıdan taş attım bakalım ne kadar derin diye epey sonra düşüyor ve içeriden su ve sanki plastik bidona çarpar gibi ses geliyor

Havalar iyice isinsin yanimda halat götürüp aynı yere gidip inicem aşağa iyice resimleyecem

Merakım adamlar burayı meşe ormanları içerisinde nasıl buldu hadi buldu tamam kapağın olduğu yere nokta atışı nasıl yapmışlar

Video atmak için biyere yüklemek gerekiyomus video içerinden resim çektim bilginiz olsun Screenshot_20190126-124033.jpgScreenshot_20190126-124042.jpgScreenshot_20190126-124044.jpgScreenshot_20190126-124046.jpgScreenshot_20190126-124050.jpg

Kamhi Leonard

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Definecilere olmaz de ve otur izle bak bakalım nasıl oluyormuş :200:
Bulurlar onlar ...
Belliki odayı bulmuslar
Yağmur suyu birikintisi olabilir içerdeki
Yanlız aşağı inmeden önce etrafta iyi bir keşif yapma ni oneriririm
Son olarak emniyetini al ve icerinin görüntüsünü alabilir sen güzel olur
Riskliyse hiç uğraşma burda zaten olan olmuş şekilde görüldüğü gibi

İstanBoLu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Definecilere olmaz de ve otur izle bak bakalım nasıl oluyormuş :200:
Bulurlar onlar ...
Belliki odayı bulmuslar
Yağmur suyu birikintisi olabilir içerdeki
Yanlız aşağı inmeden önce etrafta iyi bir keşif yapma ni oneriririm
Son olarak emniyetini al ve icerinin görüntüsünü alabilir sen güzel olur
Riskliyse hiç uğraşma burda zaten olan olmuş şekilde görüldüğü gibi
evet usta doğru söylüyorsun etraftaki ağaçlar meşe ve kayalık yok özellikle dikkat ettim kaya olsa ona halat bağlayıp inerim diye yanımda arkadaşımla gidicem 2,3 tane meşe ağasına dolarım ipi inerim aşağıya şimdi ıslandı heryer bi az bisey kurumaya başlasın inip resim çekicem belki aşağıda farklı şeylerde vardır tas attığımda çıkan sesten anladığım baya bi gidiyo aşağıya doğru gibi geliyo bakmak lazim resimleyip burada da paylaşıcam bilgi olur

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Güzel inmişler tam girişe cuk diye oturmuşlar bravo.

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Derinlik 4 metre var ekip güzel iş çıkarmış bravo ; )

İstanBoLu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Derinlik 4 metre var ekip güzel iş çıkarmış bravo ; )
evet usta 4-5metre var burası burayı merak eden bakmak test yapmak isteyen olursada götürürüm daha biçok yer var 7 merdivenler dediğimiz bir yer var altında 3 tane mağara merdivenlerle üste cikiliyor resimler evdeki pc de olması lazim bakıp onlarida konu açıp ustalara bilgi amaçlı paylaşıcam

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
evet usta 4-5metre var burası burayı merak eden bakmak test yapmak isteyen olursada götürürüm daha biçok yer var 7 merdivenler dediğimiz bir yer var altında 3 tane mağara merdivenlerle üste cikiliyor resimler evdeki pc de olması lazim bakıp onlarida konu açıp ustalara bilgi amaçlı paylaşıcam
Merdiven mi ;)

Mushap

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Parasut tipi emniyet kemeri oneririm halati dikey yasam hatti olarak kullanirsin.tek halat ile risk olur kemerin mandalina basmadikca seni asagi salmaz birde dusus yavaslatici var ama burada ona ihtiyacin olmaz.definecilerin kaza yaralanma vs haberlerini okudukca cok uzuluyorum.jenarator ile kapali yada yari kapali alanda calisanlar icin havalandirma sistemi de hazirladim masrafi en dusuk olacak ve toplaninca fazla yer kaplamayacak ísekilde insaallah bir konu anlatacagim.

İstanBoLu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Parasut tipi emniyet kemeri oneririm halati dikey yasam hatti olarak kullanirsin.tek halat ile risk olur kemerin mandalina basmadikca seni asagi salmaz birde dusus yavaslatici var ama burada ona ihtiyacin olmaz.definecilerin kaza yaralanma vs haberlerini okudukca cok uzuluyorum.jenarator ile kapali yada yari kapali alanda calisanlar icin havalandirma sistemi de hazirladim masrafi en dusuk olacak ve toplaninca fazla yer kaplamayacak ísekilde insaallah bir konu anlatacagim.
yapacaginiz sistem epey faydalı olacaktır merakla bekliyoruz

Tastan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ya biz çok agırız yada hobidaşlar çok hızlı temiz kılçıksız hayranlık duymamak elde degil

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Güzel bir yeraltı görüntüleme cihazları varmış,zengin işi

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Çok temiz iş çıkarmışlar helal olsun. Direk kapı önüne inip içeri dalmışlar miss miss. Cok sağlam çubukçu ya da radar işi olabilir. İçini görmek güzel olurdu. Ama yine de dikkat sağlıktan önemlisi imandır. Ayrıca ustam üst taraflarda buranın işareti var mı bir inceleyip eklerseniz iyi olur. Çözülmüş işaretler konusuna taşırız. Görseller için teşekkürler. Hayırlı forumlar

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bence giden gitmiştir
risk alıp inmeye değmez diyorum pas geçin