makina hakkında yardım arıyorum

Pehlionemusti

Yeni Üye
Merhaba define sohbeti arkadaşları
şimdi kendime bir cihaz almak istiyorum gelişen teknoloji ile beraber görüntülü kullanımı kolay metal ayrımı boşluk bulduğu gibi özellikleri olan bir makine araştırma içersindeyim kendi kullandığım makinalar ise
1. pulse sistem gemini marka
2. Vlf arex 15 marka
maktığım makineler ise inovia noktanın derinliği 3 metre inebiliyor metal ayırımı boşluk bulucu gibi özelliklere sahip
Diğer makineyse çok abartılı özellikleri bulunup gerçek mi değil mi bilmediğim proton elic
Bu makinalarla ilgili deneyim ev tecrübesi olan arkadaşlar bana bilgi verebilir mi ve siz değerli Üyeler tavsiye edeceğiniz bir makina varmıdır
Şimdiden yeni teknolojilerle alakalı makina arıyorum derseniz Türkiye'de 1980 yıllarında vlf dediğimiz cihazları dayımda üretiyordu Ve halen daha bakımlarını onarımlarını yapıyor şunu demek istiyorum ki 1980 yılından sonra bu makinalar hiç mi değişmez

Pehlionemusti

Yeni Üye
Böyle bir cihaz istememin sebebi dayımın yanında takılırken ister istemez define işiyle uğraşan bir çok abiyle bir çok arkadaşla tanıştım hepsinin derdi malum lakin makinanın çok önemli olduğunu anladım aldığım bu makinalar ile sahada hiç kullanmadım dayıma gelip makinasını satmak isteyen insanlardan aldım herkezin elinde bir resim işareti kaya eski yapılar eskiden kalmış köyler gibi bilgiler var ama gidipte buralara bakmak için sağlam cihaz arıyorum

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ozaman bu bahsettigin model markalarin disinda senin ovup onericeen cihaz hangisi....cunku bizi lidar dan gpr georadardan assagisi kesmiyii

Pehlionemusti

Yeni Üye
Benim Saha tecrübem olmadığından dolayı sizlere cihaz tavsiye edemiyorum lakin ettiğim sohbetlere nazaran pulse Sistemi kullanan bir abim bu cihazla her türlü boşluğu ve mali bulabilirim diyordu dayımın tavsiyesi ise her zaman vlf olmuştur makine işi tecrübe işidir diyor dayım

Pehlionemusti

Yeni Üye
Dayım hiçbir zaman sahaya inmedi ve kendisi hiçbir zaman define aramaya çıkmadı bu sadece elektronik olarak verdiği cevaplara istinaden vlf sistemi diyebilirim

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Aradığın sorulara özet;
dedektörler yüzeyde tek tekçilik dışında bir halta yaramaz. Boşluk , oda , derindeki küpü görmez.
gpr ve jeoradar vb makinalar tavsiyedir fakat onların da yanıldığını buradaki bir çok insan tecrübe etmiştir.
..

sedocak

Yeni Üye
Yaklaşık 25 yıldır pek çok marka dedektör kullanan birisi olarak söylüyorum! Tek tek dediğimiz yüzeye dağılmış metal paraları toplamak veya çok yakına gömülmüş azami 1 mt gömüler dışında bir işe yaramaz. Metal ayırımına kesinlikle inmeyin her sinyali kazın. Demir sinyali veren bir metal altın çıkabiliyor. Yoğun Mineralli bölgelerde pek işe yaramaz ama yinede Gelişmiş hava ve zemin balanslı cihaz kullanırsanız daha iyi olur.