Mancınık Taşı Olduğunu Düşünüyorum Ustalar Bi Bakın

AlBayrak

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar arkadaşlar bunlar 2 metre derinlikte dedektör ile kesinleştirdiğimiz bir noktadan çıktı ama bunlar hakkında herhangi bir bilgim yok aydınlatacak ustalarımı yoruma bekliyorum. Taşlar gördüğüm hiç bir şeye benzemiyor çok farklı bir yapısı var. Mancınık taşı olarak düşünmemin sebebi ise aşağıda ki haberdir.

Haber ;

"MANCINIK TAÅ￾LARI Ä°LE HER DÖNEME AÄ°T OK UÇLARI BULUNDU" - GÃœNDEM
Harput ‘Geçmiş Savaşlara’ Işık Tutuyor
Kazı çalışmalarında çıkanlar şaşırtıyor - Son Dakika 23 - Elazığ Haberleri - Haberler

D73Pmy.jpg
m2E3p2.jpg
EP3gND.jpg
jyB8pg.jpg
2JjrqO.jpg
BL8rNG.jpg
Z9YZpz.jpg

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bunu bulduğunuz yerde bir savaş yaşanmış demekki başka emarelerde bulabilirsiniz

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Dedektor tuttunuz mu bunlara..??

Agirliklari ne kadar..??

AlBayrak

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam bunlarada daha dedektör tutacak vakit bile bulamadık. Ayrıyeten baya da ağırlar. Sizlerin düşüncesi nedir ? Bunların alıcısı kimdir Fiyat verebilir misiniz? Ki bundan daha çok çıkmış bizim arkadaşlar çok sağolsun normal taş zannedip atmışlar ki bir tanesi vardı bir tek pürüz yoktu avuç içi büyüklüğünde ve baya ağırdı. Bunun çevresi yüksek bir alan bunların çıktığı 1 dönümlük arazi sadece dümdüz karşısında ki dağda ise gemi bağlamak için kullanılar büyükçe taştan var ve o zamanlar gerçekten de buralarda deniz varmış her yerde kum bulmak da mümkün

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Hocam bunlarada daha dedektör tutacak vakit bile bulamadık. Ayrıyeten baya da ağırlar. Sizlerin düşüncesi nedir ? Bunların alıcısı kimdir Fiyat verebilir misiniz? Ki bundan daha çok çıkmış bizim arkadaşlar çok sağolsun normal taş zannedip atmışlar ki bir tanesi vardı bir tek pürüz yoktu avuç içi büyüklüğünde ve baya ağırdı. Bunun çevresi yüksek bir alan bunların çıktığı 1 dönümlük arazi sadece dümdüz karşısında ki dağda ise gemi bağlamak için kullanılar büyükçe taştan var ve o zamanlar gerçekten de buralarda deniz varmış her yerde kum bulmak da mümkün
Ahanda iş ticarete döndü kardeş karpuz gibi keselim birini içi kırmızı mı yoksa kelekmi bakalım kesmece olmasa karpuz almam selametlen

Feda

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bunları inceleyin.dedektör tutun.birini kırıp içine bakın.söylediğiniz şeyden başlayıp kaplumbağa yumurtasına kadar gider iş...

AlBayrak

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Demek istediğini anlamadım dostum [MENTION=4161]deli[/MENTION] Fırat

Suboxone

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aynen katılıyorum ustalara maddi değeride sıfır salon dogays gitsin

AlBayrak

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Başka bir fikri olan var mı beyler ?

İndiana jones1

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
İçine felam bakma kardeş top mermisiyse patlaya bilir geçen definecilerde bir bu yüzden patlamıştı

AlBayrak

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kırmak yada kesmek,parçalamak vs istemiyorum olmadı evde tutarım süs eşyası olarak ama maddi değerini merak ediyorum ben bunun sizce nedir ne değildir ? Taş türü ne olabilir ?

hakan222

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Anadoluda bazı tümülüslerin içi bu taşlarla doludur .. eski cağlarda kullanılırdı ağırlıği malumunuz savaşlarda kullanılırdı . Selametle.not Maddi değeri yoktur

AlBayrak

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bulduğumuz yerde çok büyük bir yapı çıktı beyler. Her yerde boşluklar gösteriyor ama bir türlü taşları kırmayı başaramadık çok kalın ve beton şeklinde fikri olan arkadaşlar söyleyebilir mi ? En yakın zamanda tüm fotoğrafları yüklüyorum...