Mantigi nedir ustalar?

ziyaretcii

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarim arazide yururken hafif yuksek kayadan atladigim zaman hafif esneklik hissettim 3 kayanin ortasi olmasi biraz merakimi arttirdi. Hafifce topragi alirken ufak taslar sonrasinda yumruk ve iki el buyuklugunde taslar ile toprak sikistirilmis seklindeydi yaklasik 30 40 cm bu sekilde. sonrasinda iki kolumla yaptigim daire buyuklugunde taş gorundu. Etrafini temizledim taslar ile sikistirilmis iyice temizleyip tasi bosa cikardim oturtma oldugu belliydi. Tasi destekle beraber bi sekilde kaldirdim oynata oynata cikarttim tasin sekli deligin icine dogru sivri tepesi kare yani tipa gorevi goruyordu resmen çivi gibi dusunun. Sonrasinda resimlerde olan delik ortaya cikti bir insan genisliginde 1 bucuk metre assagi dik iniyo sonrasinda hafif bayira dogru duzluk ve dönüs var orasi dardi gecilemedi oradan tas attim hafif yuvarlandiktan sonra yankili bir sekilde assagiya dustu küt diye vurup yanki yapiyor kapali bir oda gibi dusunelim. Simdi ustadlar burasi nedir mantik nedir bu deligi bu sekilde kapamalari yolun daralmasi assiga bi yer olmasi ?? Yorumlarinizi yardimlarinizi esirgemeyin lutfen cok tesekkur ederim.20180917_180555.jpg20180917_180632.jpg20190202_160834.jpg20190202_160551.jpg20180917_180759.jpg20180917_180721.jpg20180917_180621.jpg

Tastan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bir kamera sizi aydınlatabilir ne oldugu hakkında böyle bir havalandırma olasılıgı varsa altını ve boyutunu düşünemiyorum işaret belirtisi yokmu cevresinde

ziyaretcii

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yok ustadim herhangi bir isarete rastlamadim varsada ben gormedim

akyol

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=20178]Tastan[/MENTION] usta haklı oraya kadar gitmişsin ve sonu olduğunu düşünüyorsun bir kamera herşeyi açığa çıkaraçaktır dostum rasgele

Son düzenleme:

harun0606

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ruh deliği diyesim geliyor

hayalsaati

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
En yakın ihtimal havalandırma deliğidir. Havalandırma varsa oda veya odaların büyük ve çok olduğunu gösterir. Üç beş oda için havalandırma yapılmaz. Genellikle tarifiniz yeraltı şehir havalandırmalarına benziyor. Daha uzakta ve aşağılarda işaret aramak mantıklı olacaktır. İllaki aşağılarda girişi vardır. Tabii şuan kapalıdır.

ziyaretcii

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarim ne olabilecegine dair bi fikriniz veya baska bi giris yeri fikirleriniz yok mu ?

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Taş bir insanın tek başına çıkarabileceği bir taş ise yani tek başınıza çıkardıysanız ve horasanla kaynak edilmemiş ise keşfettiğiniz yer eski çağ bir mağara olmalı yani yaşam alanı. O taşın üzerine sonradan rüzgar yağmur çamur ile toprak kaplamış olmalı. Gelen yankı sesi odanın kapalı olduğu anlamına gelmez onun da devamı vardır diye düşünüyorum. Lakin her ihtimale karşı yine de önlemsiz ve tedbirsiz içine girmeyin. Hele hele tek başınıza kesinlikle tam teçhizatlı olsanız bile yine girmeyin. Ustaların da dediği gibi 5 metrelik cep telefonuna bağlanan OTG yılan kameralardan bir tane sipariş edin ve aşağı salın. O zaman neyin ne olduğu net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Kameralar çok pahalı değiller internette yazın ucuz olanları da var. Uçlarında led ışıklı bende de var çok işime yarıyor. Hayırlı forumlar

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Üstat bu kapa büyük ihtimal dışarıdan yapılmış, ve oda kesin var demek için boşluk bak cihazla dene derim..kamera da mantıklı bunları yapmadan sakın gireyim deme..kolay gelsin...

ziyaretcii

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 kisi aldik tasi guclukle yardimla cikarttik

ziyaretcii

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kameranin.ucundaki led yeterince isik vermiyor onunu zor goruyorum etrafi nasil gorebilirim. Birde yesil çimen buyuk ihtimalle ona rastliyorum ???