Manyetometre alan tarama olarak kullanılabilir mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hussam08

Engellendi
Arkadaşlar merhaba
Ustalara sormak istediğim manyetometre dedektör cihazları alan tarama olarak kullanılabilir mi. Bir cihaz geçti elime. Yaklaşık 500 metre uzaklıktan elektrik tellerini görebiliyor. Ayrıca wolki tilki telsiz sinyallerini bile 300m den algılayabiliyor. Yanı manyetik alan ve yönünü belirleyebiliyoruz. Fakat define bul.a işlerinde durum nedir.

Tankut

Yeni Üye
Selamın aleyküm kardeşlerim. Allah hepimize hayırlı şeyleri bulmayı nasip etsin. Manyetometre dedektör cihazları alan tarama işlerinde çok iyi çalışıyor. Çubuk sistemlerinde çubuğu döndüren manyetik alan degilmi. Manyetometre dedektör çubuğun elektronik ve dijital halıdır. Bende çalışır sende çalışmaz diye bir şey yok. Herkeste aynı çalışıyor.

Elma

Yeni Üye
Manyetometre dedektör ile alan tarama yapan birisi olarak şu bilgileri verebilirim. Bir kere şehir içerisinde kullanılıyorsa çevredeki en kuvvetli manyetik alan oluşturan kaynak ne ise orayı gösteriyor. Fakat şehirden uzak kırsal yerlerde durum başka. Hani tadından yenmiyor derlerya aynen öyle. Bolu dağı eteklerinde kullandık bizi yapay oluşturulmuş yer altı yerleşim yerlerine götürdü. Çubuk çeşitleri ile biz oralardan çok geçmiştik. Tik yoktu.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Daha kaliteli reklam yapın.
Akılcı davranın.
Ilk mesajlarınız olmasin ki millet çakmasın.
Gidin öte de oynayın..

Hussam08

Engellendi
Elma nikli arkadaş merhaba. Ben küçük bir şehirde yaşayan birisiyim. Buralarda manyetometre dedektör iyi çalışır dediğinize göre. Ya da şehirden uzakta. Bulunduğumuz yerde ermenilerden kalan tarihi eser ve kalıntılar var. Us görür mü. Ayrıca kaliteli bir manyetometre dedektör nasıl edinebilirim.

Hussam08

Engellendi
Arkadaşlar burada reklam yok. Insanları doğru şeye yönlendirme var. Soruyorum şimdi onca çubuk var alınan satılan hangisi neye yaradı.??? Fakat yabancı ülkelerde insanlar deniz altında araştırma yaparken manyetometre dedektör kullanır. Gökyüzünden uçakla arama yaparken manyetometre kullanır. Biz ne kullanıyoruz. Ne bulabiliyoruz....

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Manyometreyi öve öve bitirememiş olan arkadaşların da yeni üyeler olması ne acayip bi tevafuk ?*♂

Tastan

Editör
Okadar iyiyse alın birer tane bütün çevrenizin keşfini yapın bizede bahama adalarında şezlongun üzerine yayılmış hindistan cevizi pipetlerken fotolar atın mutlu olalım yolunuz acık olsun

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Yönetimin;
Bu ve bunun gibi reklamlara izin vermemesi gerektiğini düşünüyorum.
Illa X bir markanın adını zikretmesine gerek yok.
Nasıl organize olup , veya nasıl farklı nickler ile girip , konu hakkında bilgisi olmayanlarin kafasını karıştırdıkları "Çok acıktır ".
Bu bir suistimaldir..

Hussam08

Engellendi
Trakyali81 kardeş sen hiç eline manyetometre dedektör alıp kullanmamışsın. Ben istiyorum ki insanlar sadece çubuk değil farklı şey ler de var bilsinler. Yaptığım ış dedektör ile alakalı bir şey değil. Müteahit lik mesleği ile uğraşıyorum. Reklam yok.

adem44

Bilgili Üye
Trakyali81 kardeş sen hiç eline manyetometre dedektör alıp kullanmamışsın. Ben istiyorum ki insanlar sadece çubuk değil farklı şey ler de var bilsinler. Yaptığım ış dedektör ile alakalı bir şey değil. Müteahit lik mesleği ile uğraşıyorum. Reklam yok.
Ben kullanıyorum dolguyu rahat buluyor tunel eski yerlesim alanlarını oksitten dolayı rahat buluyor gerçek define cıgazı dere kenarlarında pek iş gormuyor kayalık alanda heralde su oksijeni odaya tasıyor oksıtlenme olmuyor dere kenarlarında o yuzden olacak ama manyetik anormallıgı gosteriyor pekte anlamıyorum net goruntu olmadan .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...