MendereS beyden Allah razı olsun.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Gardaşlarım konu başlığında yazdığım gibi Abiden Üstad da Allah razı olsun. Çok zaman oldu benim MendereS i takip ettiğim.

Bazen konular açtım yorum istedim, aldığım yoruma göre nereleri kazmadım :)
Sadece yorumuyla kalmadım yılmadım nerde bir yazdığı kelime varsa hepsini şu beynime kazıdım.

Bu arada sadece MendereS değil elbet bir çok değerli arkadaşımın bilgisini fikrini hiç irdelemedim değer verdim.

Sonuçta bu işi daha yeni öğrendim. Ama inanın usta olmaya çok var sadece öğrendim.

Evet her şey nasip işi, bizim buranın meşhur lafı vardır. Kırk gün kâr yağar, bir gün av olur, o günde çarık yırtık olur. Yani Defineci her gün bir şey bulmaz bulamaz. Nasibi varsa Allah verirse bulur.

Ve her gömüden değerli şey çıkmaz, yada hiç çıkmaz. Aslında iyi bir analizci bunu tahmin edebilir.

Kısacası belki bin yıl önce kapatılmış bir yeri görmek maddi açıdan bir şey olmasada bulamasamda :) her şeye degermiş :)

O anı tadan bir çok arkadaşımız olmuştur güzel bir duygu.

Gitmem gerekiyordu yurtdışına, ordada zaman kısıtlı daha gitmeden veda etmiştim, aslında daha siteye girmeyi düşünmüyordum.

Lakin son 10 gündür özellikle çok iyi tecrübeler edindim. Belki 6 aydır gidip geldiğim sonuç alamadıgım yerleri son kez gezmek için gittiğimde bir şeyin farkına vardım.

Meğer ben hocamdan öğrenmiş de uglamada beş para etmezmisim.

Kazma kürekle gittiğim psikoloji bir başkaydı. Hırs vardı belki. O hırs tüm düşünme sistemimi engelliyordu belki.

Yada her şeyin zamanı evet!
Hapsolmuş havanın bile, serbest kalacağı zaman ve o zamanı tayin eden vardı.

Arkadaşlar yılmayın ve kendinizi asla çok kaptırmayın. Bu uğurda nice batanı biteni gördüm ben servet harcayanı gördüm. Acınacak hale gelenleri gördüm.

Bu işin en çok kazananı nın dedektör imalatçısı olduğunu gördüm bir daire ev parasına işe yaramayan adını bilmem ne cihazı koyanı gördüm. Elbette cihazdan yardım alın.
Lakin bu işle ugrasacaksanız çok okuyun bir rehber tayin edinin. Boşuna kazma kürek sallamayın. Okuduğunuzuda iyiyi kötüyü seçerek okuyun.

Bu işte ya çok zeki olacaksın ya cok zeki, eskileri kaideyede almamak bu taşı buraya kim getirir nasıl koyar diye düşünmek ahmaklıktır. İnsan eski insan değil güç olarak bünye olarak bundan bin yıl önceki insan 500 kiloya ağır demezdi bunu bilin. Zekalarınıda kullandıkları sistem ve o günkü teknolojiyide hiç hafife almayın.

Açılmış yerleri izleyin takip edin.

Kırk yıl aramış bir şey bulamamış insanlardan olmayın, Arayan Mevlasınıda bulur belasınıda diyerek konuyu sonladıralım.

Şurda bir şeyler ögrendiyseniz birilerinin sayesinde bulduğunuz sizin olsun, en azından sonuca ulaştık deyinde bari, millette gece gündüz kim için ne için çaba harcadıgını bilsin.

Yıllardır sitededeyim sadece iki kişi özelden neticeyi bildirdi. Hatta biri hesap numaramı istedi vermedim.

Kimse size paralı yorum yapmıyor, ard niyeti olanlarıda yönetim temizliyor. Sadece yapılanı bilin.

Beni bu siteden kovdular yeri geldi :) yine gidemedim :) değerini bilin.

Son düzenleme:

AyazEfe

Aktif Üye
Okudugum guzel yazilardan biride senin yazin olmus yasadiklarin seni iyi bir sonuca ulastirmis.

Güllübahçe

Aktif Üye
Kovma abes olur bizde ceza yedik ama burdayız biz bir aileyiz :)

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
örnek aldığım tek konular yorumlar ve açılmış yer gözlemlerim sadece burda değil araştırmadığım sitede yok seninde dediğin gibi açılmış yerleri ezberledimmi diğer kaimlerin bile nasıl işçilik verdiğini kafana yatıraabiliyosun ama herşeyden önce gözlem önemli saygı vede sevgiilerimle