merhaba arkadaşlar....

derin_define

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle herkese hayırlı günler dilerim arkadaşlar bir yakınımn köyündeki ahır içinde bulunan çok eski bir ardıç agacı var bu agaca her hangi bir hayvan baglandıgı zaman sabahı görmüyor bilinmeyen bir sebepten ölüyor...acaba define ile ilgisi varmıdır....daha önce benzer çalışması olan ustalardan bilgi paylaşımı rica ediyorum....

Metehan0770

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
peki hayvanların tüylerinde, özellikle boyun altlarında, renginde bir ağarma söz konusu mu?

derin_define

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
onu tam bilmiyorum usta ögrenirim eger öyleyse bir anlamı varmı?

Son düzenleme:

Metehan0770

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bilimsel bir şey değil, bende ilk önce hadi ordan dedeim, şöyle bir şey duymuştum zamanında, bizim köye dadanan biri vardı bir zamanlar, bu işlerle uğraşan, bir sürü yer tarif ediyordu millete, o var mı bu var mı, mezar burda, mal burda diye, istihbaratçı dediler filan.
dedemin evin önünde otururken, dedeme diyorki, senin bu ahırın olduğu yerde duvarın dibinde eskiden dut ağacı varmıydı?
dedem diyorki evet vardı, adam da diyorki o duvarın (iç kısmını) iyi araştır diyor. daha sonra anneme sormuştum konuyu, oda demişti ki, eskiden oraya bağlanan sığırların hepsinin boyun altındaki tüyleri ağarırıdı.

derin_define

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
onu tam bilmiyorum usta eger öyleyse ne anlam ifade eder?

derin_define

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
anladım usta saol

D

deniz_efe

Guest
öncelikle herkese hayırlı günler dilerim arkadaşlar bir yakınımn köyündeki ahır içinde bulunan çok eski bir ardıç agacı var bu agaca her hangi bir hayvan baglandıgı zaman sabahı görmüyor bilinmeyen bir sebepten ölüyor...acaba define ile ilgisi varmıdır....daha önce benzer çalışması olan ustalardan bilgi paylaşımı rica ediyorum....
İşi hemen doğaüstü varlıklara havale etmemek lazım,
bir veteriner vasıtasıyla ilgili bakanlık birimleri ölümlerin sebebini tespit edebilir.

S

sercan33

Guest
Nasil ki bir piramit insani iyileştirebiliyorsa başka bir yapida öldüre bilir eskiler zeki insanlardi yapar mi yapar