Merhaba

Deus Ex Machina

Yeni Üye
Merhaba, ilk mesajım olması hasebiyle başta ustalar olmak üzere bütün forumdaşlara saygı ve selamlarımı sunarım.

Yardım ve tanışma başlığı olduğu için yazacaklarımı buraya eklemenin doğru olacacağını düşündüm, umarım yanılmamışımdır.

Sıfır tecrübeli ve muhtemelen birçoğunuzdan yaşça küçüğüm. Yıllardır memlekette ve çevremde birçok define anısı ve söylentisi dinlemişliğim var. Yavaş yavaş bende de bu işlere merak oluşmaya başladı. Birkaç aydır internette ve özellikle son bir aydır da forumda yazılanları okumaya başladım. Özellikle forumda yazılanlar gerçekten çok değerli bilgiler ihtiva ediyor. Fakat okudukça bu işin bilgi anlamında sonu olmayan bir derya olduğu da aşikar.

Acemilik kısmını aynı zamanda uzunca bir hazırlık ve yoğun öğrenme dönemi olarak planlıyorum. Bu maksatla çalışma yapma olanağımın olduğu bölgelerin tarihi, coğrafi ve jeolojik yapısıyla ilgili araştırmalara ağırlık vereceğim. Bir de forum başlıklarında size göre muhtemelen çok basit gelecek ama benim için değerli olacak sorularıma müsamaha gösterirseniz çok memnun olurum.

Kısmetimiz bol olsun, hürmetler, selamlar.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Merhaba, ilk mesajım olması hasebiyle başta ustalar olmak üzere bütün forumdaşlara saygı ve selamlarımı sunarım.

Yardım ve tanışma başlığı olduğu için yazacaklarımı buraya eklemenin doğru olacacağını düşündüm, umarım yanılmamışımdır.

Sıfır tecrübeli ve muhtemelen birçoğunuzdan yaşça küçüğüm. Yıllardır memlekette ve çevremde birçok define anısı ve söylentisi dinlemişliğim var. Yavaş yavaş bende de bu işlere merak oluşmaya başladı. Birkaç aydır internette ve özellikle son bir aydır da forumda yazılanları okumaya başladım. Özellikle forumda yazılanlar gerçekten çok değerli bilgiler ihtiva ediyor. Fakat okudukça bu işin bilgi anlamında sonu olmayan bir derya olduğu da aşikar.

Acemilik kısmını aynı zamanda uzunca bir hazırlık ve yoğun öğrenme dönemi olarak planlıyorum. Bu maksatla çalışma yapma olanağımın olduğu bölgelerin tarihi, coğrafi ve jeolojik yapısıyla ilgili araştırmalara ağırlık vereceğim. Bir de forum başlıklarında size göre muhtemelen çok basit gelecek ama benim için değerli olacak sorularıma müsamaha gösterirseniz çok memnun olurum.

Merhaba genç kardaşım
Foruma hoşgeldin
Hakkında hayırlısı ne ise o olsun temennisi ile inş

Deus Ex Machina

Yeni Üye
@By.atilla Teşekkürler, hoşbuldum usta.
@28karayel28 Teşekkürler, hoşbuldum usta. Bir meslek olur mu kısmet diyelim ama şimdilik çok güzel bir hobi veya uğraş olacağı belli.
@Efendi51 Teşekkürler, hoşbuldum usta. Bu hizmeti sunanlara ve bilgilerini paylaşan siz değerli ustalara ne kadar teşekkür etsek az olur. Sahada hiçbir şey bulamayan bile forum sayesinde en değerli hazineyi yani bilgiyi bulmuş olur bu işin sonunda.

baykan

Bilgili Üye

Hoş geldiniz kardeşim hayırlı formlar

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili kardeşim öncelik ile hoş geldiniz .

((((((((çalışma yapma olanağımın olduğu bölgelerin tarihi, coğrafi ve jeolojik yapısıyla ilgili araştırmalara ağırlık vereceğim. ))))))))
Bu sizin yazınızdan küçük bir kısım ve bence en can alıcı nokta burasıdır bu işlerde. Çünki çevrnde ki eski yaşntıları bilmek ve onlar onların yaşam tarzı ritüelleri aklınıza ne gelir ise size bu konuda çok yardımcı olacaktır. Ve bunun yanında arazi tecrübesi bir araziye gittiğin zaman önce o arazinin yaşam için elverişli olup olmadığını anlaman gerekiyor. Yaşam olması için ilk olması gereken de tabiki su . İşte bu yüzden bir arazide su var ise hayat vardır su olmayan yerde hiç bir şey yoktur. Şöyle gözünün önüne bir getir ister isen. Antik bir kent düşün mesela illaki yakınında bir akarsuyu vardır. Yada başka bir yerleşim yeri kalıntıları illaki kuyuları vardır Yani hep su vardır. Birde araziye çıkınca iyi araştır en jüçük detayı atlamamaya çalış. Buradan size bir ağabey tavsiyesi bu işi yapar iken kendi işlerini ve özel hayatınıda ihmal etme. Çünki bu öyle bir kuyudurki dbi görünmez .Şimdiden sana bir nasihat. Bu uğurda çok şeylerini kaybeden insanlar var. Sende onlardan olma. Sağlamcı ol. Bu işin dolandırıcılarına kanma. Ve çok tehlikeli yerlerden uzak dur.Şimdilik bu kadar kesiyorum daha anlatacak neler varda bitmez kardeşim bitmez.