Mermer sahası bulmak

Glik

Aktif Üye
Selamün aleyküm ustalar, bizim köylerde eskiden hayvan otlattığımız yerler şuan da mermer ocağı olmuş. Öğrendim ki mermer sahalarını bulup satanlar varmış. Bu işlemi nasıl yapıyoruz? Misal benim kendi köyümde şuan hiç mermer ocağı yok ama mermer sahası eminim vardır. Karot ile delinip öğreniliyor sanırım ama çekiç balyozla farklı yerlerde ki taşları kırıp az çok taştan anlamak da mümkün imiş. Şimdi balyoz ile gitsem kayaların olduğu yere nasıl öğrenebilirim direkt kayağı biraz kırıp çıkan taşa su dökmem yeterli midir?

Konu yanlış yerde sanırım özür dilerim. ?

timur964

konularim
ocak yapılması gereken yer tarım alanında kalırsa ruhsat çıkmazköyun konumunuMTA ARAŞTIRMA SONUÇLARIYLA KARŞILAŞTIRSANCEVAPLAR ALIRSIN BENCE HANGİ BÖLGE HANGİ MADEN VE CEVHERLER VAR KARŞILAŞTIR

Glik

Aktif Üye
ocak yapılması gereken yer tarım alanında kalırsa ruhsat çıkmazköyun konumunuMTA ARAŞTIRMA SONUÇLARIYLA KARŞILAŞTIRSANCEVAPLAR ALIRSIN BENCE HANGİ BÖLGE HANGİ MADEN VE CEVHERLER VAR KARŞILAŞTIR
O aşamalara geçmeden mermer var mı yok mu onu nasıl bulabiliriz. Kayaları kırıp içlerinde farklı özellikler de taş aranır mı

timur964

konularim
yazdım ya MTA SAYFASINDA KÖYUNU BUL YAKIN ÇEVRESİNDE NE VARMIŞ AZ BUÇUK ANLARSIN

timur964

konularim
link atabilir misiniz size zahmet cepten siteye girdim de bayağı detaylı site bulamadım yerini
nasil bi yerd imim olurki bende sade vatandaş olarak mermer işinden anlamam ha altin deseydin iş değişirdi az buçuk bilirim30 yilim geçti2 ton altin eritmişimdir

azzem

Bilgili Üye
Maden ocağı bulma işi eskisi kadar kolay değil devlet ithalat ihracat belgesi istiyor yaklaşık 10 sene kadar önce böyle değildi bu işlerle uğraşan arkadaşlarım vardı ama kanun değişti bu şekilde oldu