Mermer yumurta

Alaattin

Üye
Arkadaslar bunlar hakkinda dusuncelerinizi merak ediyorum.

Alaattin

Üye
Magaradan cikma oldugu soyleniyor.balyoz vs kirilmiyor.

Alaattin

Üye
Bunlara daha once rastlayan varmi veya bunlarin ne oldugu hakkinda daha once tecrubesi olan arkadaslar varmi.bunlara taktim kafayi

cinahmet

Member
Kapadokya yöresinde böyle oluşumlar görmüştüm, elle yapılan tezgahta satılanlar değil tabi, doğal ve kayaçların sürtünerek sertleşmesi sonucu oluşan malzemelerdi, sizinkiler de onlara çok benziyor

mahmut_2156

Member
Sabitle bir mengeneye spiral taşına mermer kesici taş tak kes birini de içini çek bizde görelim bizde bir tecrübe sahibi olalım mengene yoksa sabitlenecek bir yer bul gerekirse yere koy ayağınla bas bir şekilde kes ama kendine zarar verme

ÖMER HATTAB

Editör
usta tosbağa yumurtası olabilir
tosbağayıda arayın derim .

empa

Member
Bunlara daha once rastlayan varmi veya bunlarin ne oldugu hakkinda daha once tecrubesi olan arkadaslar varmi.bunlara taktim kafayi
S.A.evet rastladım.seninkilerde kapak tarzı bir ğörüntü var benimkilerde kusursuz bir yuvarlaklık vardı, mermer ğörünümlü fakat mermerden daha sert birşeydi, yani örsün üstünde çekiçle iz olmayacak kadar sertti.. buluntu yeri soyğun yemiş mezar odasında meftanın yanıbaşı. tam olarak ne olduğunu ne işe yaradığını dört senedir öğrenemedim...

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Eski dönemde bütün ihtiyaçlar taştan , mermerden , kayadan yapıldığı için bir sporcunun baseboll toplarını bulmus olabilirsin,
Tam eski çağ oyunu :151:

Asil

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 123249 elindeki o antik misketler ile oynayan çoçuklar... bildiğimiz misketin mermer olanı. Köküde antik mısıra dayanır. 5000 yıldan eski bir oyun. Kırma birşey çıkmayacak.

ragıp

Uzman
makine tut ötüyormu?
boşuna kırma istersen
böylede güzel görsel olmuş