Mersin'de piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira olan tarihi eser

kanije

Bilgili Üye
Bir defineci olarak bu tip olayları tasvip etmiyorum.hadi altını buldun sattın.bu eseri neden satarsın be adam.

b....nu çıkartmak böyle birşey olsa gerek.

cinahmet

Member
Resmen şaheser ya, yazık günah bu satılır mı, dünya üzerinde arasan bulamazsın. Ahh ahh

Mad_jack

Yeni Üye
Ben bu definecilik işlerine nerden geldik yaşadığımız alanda bizden önce kimler yaşamış geçim kaynakları yaşam tarzları nasıl sorularına cevap bulmak için merek saldim kesinlikle bende tasvip etmiyorum bu tarz olayları bi bilmem kaç yıllık Tevrat bulur biri bilmem kaç yıllık kitabe bulur bunlar yaşadığımız toprakların değerini kalitesini artıran ve geçmişe ışık tutan Ender parçalar bunların bu şekilde kullanılması gerektiği şekilde saygı gösterilmemesi gayet üzücü bulunduğum bölgede kayaua yazılmış bir kitabe vardı bitinya ile firiglerin sınırı yanılmıyorsam yukarilarina baraj inşaatı yapımı sırasında dinamitle patlatmislar çok üzüldüm zamanında bilmem nerden yabancı arkeologlar gelmistite bu yazının değerini bilin demişler büyüklerimize ama şimdi gitde bir bak ne kitabe ne kaya yerinde duruyor paramparça insanların yıllarca emek verip yaptıklarını sen bir anda dengesiz bir şekilde yerle bir et akıl alacak gibi değil söylenecek çok söz var fakat dilimin döndüğünce kalbimden geçenleri aktarmak istedim umarım sıkıcı bir yazı olmamıştır. Tarihe ve kültüre saygılı olunması dileklerimle

kanije

Bilgili Üye
Ben bu definecilik işlerine nerden geldik yaşadığımız alanda bizden önce kimler yaşamış geçim kaynakları yaşam tarzları nasıl sorularına cevap bulmak için merek saldim kesinlikle bende tasvip etmiyorum bu tarz olayları bi bilmem kaç yıllık Tevrat bulur biri bilmem kaç yıllık kitabe bulur bunlar yaşadığımız toprakların değerini kalitesini artıran ve geçmişe ışık tutan Ender parçalar bunların bu şekilde kullanılması gerektiği şekilde saygı gösterilmemesi gayet üzücü bulunduğum bölgede kayaua yazılmış bir kitabe vardı bitinya ile firiglerin sınırı yanılmıyorsam yukarilarina baraj inşaatı yapımı sırasında dinamitle patlatmislar çok üzüldüm zamanında bilmem nerden yabancı arkeologlar gelmistite bu yazının değerini bilin demişler büyüklerimize ama şimdi gitde bir bak ne kitabe ne kaya yerinde duruyor paramparça insanların yıllarca emek verip yaptıklarını sen bir anda dengesiz bir şekilde yerle bir et akıl alacak gibi değil söylenecek çok söz var fakat dilimin döndüğünce kalbimden geçenleri aktarmak istedim umarım sıkıcı bir yazı olmamıştır. Tarihe ve kültüre saygılı olunması dileklerimle
maalesef doğru üstad.

HOBBİT

Member
Bu resmen hainliktir size kanıt olması açısından yer vermek istedim ama arkadaşlar müsade etmedi
Benim dedemde tarla sürerken bulduğu bir mezardan 2 parça Ceylan derisi üzerine işlenmiş yazılar ve Süleyman peygamberi simgeleyen figürleri olan bir şey bulmuştu olduğu gibi imama verdi oda jandarmaya tutanakla teslim etmişti o zaman çok para verdiklerini hatırlıyorum dedem traktör almıştı

azzem

Bilgili Üye
Bu kitap daha önce bu sitede üyelerden biri tarafından paylaşılmışmıydı yoksa benmi yanlış hatırladım

Cani bebe06

Bilgili Üye
Ava giderken avlanmış.geçmş olsun..inşallah geçer

mendaxx

Aktif Üye
bu haber anlayisi insanlari dahada tesvik ediyor yok 1 milyon yok 10 milyon bizim bu dusunceyi asmamiz lazim para olarak deil ilk olarak tarih sanat ve merak olarsk empoze edilnesi gerekir

beklenty

Yeni Üye
peki bu adam elindeki kitabı neden satmaya kalktı madem değerlerimiz tarihimiz devletimiz yıllardır arkeoloji le uğraşanları içeri atıp tutarsa müzeye götürdüğü eserler imitasyon deyilip müze müdürü hiç ederse tabiki satmaya kalkacak. bunun kıymetinin 100 de 1 ini elinde bulunan adama verse devlet hiç de satmaya kalkmaz ama sorun kişide değil devletimizde. bizim milletimiz vatanseverdir böyle eline geçen malları önce devletime vereyim düşüncesi hep vardır ama kanunlar bunu zora sokuyor