Metal dedektörle Altın nugget arayan varmı?

CANADALI

Aktif Üye
<font size="3"><strong>

Bende kablotv var burada değişik yabancı kanallar var.İşte bu kanalların bazısında viasat Explorer denende mesela avustralyada dedektörle altın nugget arayanlar var.
Altın nugget demek define değilde arazide olan altın maden damarı gibi yerleri adamlar dedektörle tarayıp buluyorlar heryerde yok ama işte belli yere gelince bayağı altında bulan oluyor.

Örnek videoyu izleyince ne anlatmak istediğimi anlayacaksınız.Ben istanbulda oturuyorum imkanım yok aramaya ama anadoluda oturup arazide bol bol haşir neşir olan varsa şansını denesin derim.

Defineden bu iş en sağlamı amerikada eskiden beri millet nugget arıyor işte anadoluda olan bence değişik yerlerde şansını denesin kaza ilede belki şansa nugget denk gelebilir.

Ayrıca önceden deneyip nugget bulan varsada konuya yazarsa bilgi alışverişinde bulunmuş oluruz

herkese iyi forumlar.

ragıp

Uzman
@CANADALI
bu gün cuma.
dün perşembe günü, bir kişi ile
madenlerden bahsediyorduk
iç ege de bir maden ocağına kurulan tesisten bahsediyorduk
tesisin çalışmasını telefon ile videoya çekmiş
daha sonrasında maden ocağından karelere bakar iken
bir damar ki
öyle böyle değil.
ocak sahibi fark etmiş kendi imkanları ile net 40gr lık külçe elde ettiğinden bahsetti

benimde bildiğim bazı arkadaşlarım
zaman zaman belli yerlerden, damarlardan topluyorlardı
verecek kişi bulmadıkları için bıraktılar.
zarraflar ölü edere alıyorlar.

ülkemizde bazı şeyler oturmadığı için
bu konuda da doğru düzgün yasa yönetmenlik olmadığından
muallakta ve popülerlik kazanamayan bir meslek

selametle

kadirkadir

Engellendi
@CANADALI
bu gün cuma.
dün perşembe günü, bir kişi ile
madenlerden bahsediyorduk
iç ege de bir maden ocağına kurulan tesisten bahsediyorduk
tesisin çalışmasını telefon ile videoya çekmiş
daha sonrasında maden ocağından karelere bakar iken
bir damar ki
öyle böyle değil.
ocak sahibi fark etmiş kendi imkanları ile net 40gr lık külçe elde ettiğinden bahsetti

benimde bildiğim bazı arkadaşlarım
zaman zaman belli yerlerden, damarlardan topluyorlardı
verecek kişi bulmadıkları için bıraktılar.
zarraflar ölü edere alıyorlar.

ülkemizde bazı şeyler oturmadığı için
bu konuda da doğru düzgün yasa yönetmenlik olmadığından
muallakta ve popülerlik kazanamayan bir meslek

selametle
valla kardeşim altın altındır saf olsuğu sürece sıkıntı yok kayadasa olsa ısıtınca top gibi bir araya toplanır bu elde edilen altın rapora sokulur
ücreti sadece 100-150 tl raporda saflık derecesi beyan edilir.sonra istediğinzi yere verebilirsiniz ölü fiyatına alınması söz konusu bile olamaz

CANADALI

Aktif Üye
Sarraf elinde imkan olsa gram 140 TL desen altını inan onlar senden 1 TL ye almaya çalışır.İşte bu işlerde herkes çırpınıyor ama nereye kadar.Şimdi ilk örnekte verdikya adamlar buluyor kardeşim avustralyada amerikada dolduruyor cam yada plastik kavanoza.İşte orda adam diyorki faturaların günü geldi ödeme var ne yapıyor.Kavanozu alıyor tartıyor diyelim 2 kg toplamışlar 2-3 kişi ekip ortaklar diyor 1 kg satalım 1 kg tartıyor onu alıp gidiyorlar külçe yapmaya işte külçeye çevirip kayıp varsa diyelim 950 gram diyelim onuda işte.Onuda zaten mal külçe olup birde altın ayar evinden saflık test belgesini alıp ondan sonra satıcan işin özü kapalıçarşıdada bu iş böyle yapılıyor.belgede altının saflık oranı yazar ona göre değer atılır belgeye.

Yoksa sen 6 ay 1 sene yırtın dur topla misal 2-3 kişi 1 kg altın onuda sarraf götürsen normalde 45.000-USD olan altına o zaten çakal olduğu için 10.000-20.000 USD anca verir çünkü mal külçe değil altın olduğunu biliyor ham altın nugget olduğu için çakal ölüye kapatır tabii.

Eee soran olacak biz anadoludayız nasıl eritip satarız diyenede akıl verelim 1kg elektirikli altın eritme ocağı 500-USD kardeşim al 1 kg pota ve birde döküm kalıp alıp altın taş çatlasa 15-30 dakikada eritip döküp 1kg has altın yaparsın.

Tabii 500 USD bazısına çok gibi gelsede aslında sarraf devredışı bırakırsın.Malı ölüye vereceğine elde 1 kg külçe olunca onuda ayar evinden geçirip her türlü satılır.

Buda tam zihni sinir projesi gibi oldu …:zuhaha:

altın eritme ocak

http://www.alexmakina.com.tr/elektrikli-eritme-ocagi-1-kg-pmu46

https://turkish.alibaba.com/p-detail/factory-low-price-1kg-2kg-3kg-4kg-5kg-induction-gold-melting-furnace-for-sale-60340543709.html#!

kadirkadir

Engellendi
Sarraf elinde imkan olsa gram 140 TL desen altını inan onlar senden 1 TL ye almaya çalışır.İşte bu işlerde herkes çırpınıyor ama nereye kadar.Şimdi ilk örnekte verdikya adamlar buluyor kardeşim avustralyada amerikada dolduruyor cam yada plastik kavanoza.İşte orda adam diyorki faturaların günü geldi ödeme var ne yapıyor.Kavanozu alıyor tartıyor diyelim 2 kg toplamışlar 2-3 kişi ekip ortaklar diyor 1 kg satalım 1 kg tartıyor onu alıp gidiyorlar külçe yapmaya işte külçeye çevirip kayıp varsa diyelim 950 gram diyelim onuda işte.Onuda zaten mal külçe olup birde altın ayar evinden saflık test belgesini alıp ondan sonra satıcan işin özü kapalıçarşıdada bu iş böyle yapılıyor.belgede altının saflık oranı yazar ona göre değer atılır belgeye.

Yoksa sen 6 ay 1 sene yırtın dur topla misal 2-3 kişi 1 kg altın onuda sarraf götürsen normalde 45.000-USD olan altına o zaten çakal olduğu için 10.000-20.000 USD anca verir çünkü mal külçe değil altın olduğunu biliyor ham altın nugget olduğu için çakal ölüye kapatır tabii.

Eee soran olacak biz anadoludayız nasıl eritip satarız diyenede akıl verelim 1kg elektirikli altın eritme ocağı 500-USD kardeşim al 1 kg pota ve birde döküm kalıp alıp altın taş çatlasa 15-30 dakikada eritip döküp 1kg has altın yaparsın.

Tabii 500 USD bazısına çok gibi gelsede aslında sarraf devredışı bırakırsın.Malı ölüye vereceğine elde 1 kg külçe olunca onuda ayar evinden geçirip her türlü satılır.

Buda tam zihni sinir projesi gibi oldu …:zuhaha:

altın eritme ocak

http://www.alexmakina.com.tr/elektrikli-eritme-ocagi-1-kg-pmu46

https://turkish.alibaba.com/p-detail/factory-low-price-1kg-2kg-3kg-4kg-5kg-induction-gold-melting-furnace-for-sale-60340543709.html#!

aynen kardeşim istanbul kapalı çarşıda var ramat ve rapor ama içerisinde birkaç gr altın çıkacak bir parça kaydada olsa farketmez
bildik hürmüzle yakıldımı ısıtıldımı altın su gibi akıyor saf altının yarıştırılması çok basit işde rapordada 24 ayar yakalanırsa çok rahat bir şekilde
değrine her yere verilebilir zaten 2 tl daha aşağıya veren kişyede ben şahsen altın kadar bu adamda saf derim :3: altın altındır

kaf

Yeni Üye
Hacım ne güzel yazmışın 1 kilo altın diye. Maşallah kalbin zengin senin :) Nerden çıkıyo bu maraba lazımmı :)

timur964

konularim
144 tl olan gr fiyatını kim verir 1 tl ye . bir çeyrek satacak kişi 1 tl için 10 dukkan dolaşıyor . video çok uzun o yüzden izlemedim anlattıklarına bakarsak eritip satma işi bahsettiğin gibi kolay bir işlem değil . eyer topraktan damar yoluyla çıkıyorsa onu takoz yapınca satamazsın zira o has değildir . ayar evide kabul etmez . ramat yapılmadan olmaz . ramat sonrası takoz sonra rapor sonra satış .. bunları yapabilmek için oda ve esnaf sanatkarda kayıt ve patent no gerekir

CANADALI

Aktif Üye
Hacım ne güzel yazmışın 1 kilo altın diye. Maşallah kalbin zengin senin :) Nerden çıkıyo bu maraba lazımmı :)
Kazdağları'nda altın madenleri durduruldu - Çevre Haberleri - Radikal

Haber eski ama işte bende biri bu olaylar olurken sene 2010 da denk geldi adam burda kaz dağlarında
oturan köylü işte adam yememiş içmemiş hırs yapmış 1 senede buldum dedi nuggetleri ben bizzat gördüm
dedektörle toplamış 1.110 gram dı.İstanbula getirmiş mal ramattran geçti ayrım yapıldı takoz yapıldı ve satıldı
adam yaklaşık o zaman masraflar düşünce 39.000-USD yi cebine koydu gitti.:200:

Şimdi bunu okuyupta oraya gidip arayan olursa boşa gider.Gidip görmedim ama eskisi değil diyorlar.
İşte anca orda evin köyün olacakki çıkıp arada bakacan yoksa 3-5 gün ara olmaz yani.:S:

CANADALI

Aktif Üye
144 tl olan gr fiyatını kim verir 1 tl ye . bir çeyrek satacak kişi 1 tl için 10 dukkan dolaşıyor . video çok uzun o yüzden izlemedim anlattıklarına bakarsak eritip satma işi bahsettiğin gibi kolay bir işlem değil . eyer topraktan damar yoluyla çıkıyorsa onu takoz yapınca satamazsın zira o has değildir . ayar evide kabul etmez . ramat yapılmadan olmaz . ramat sonrası takoz sonra rapor sonra satış .. bunları yapabilmek için oda ve esnaf sanatkarda kayıt ve patent no gerekir

Kıymetli arkadaşım bende detaylı yazdımki hiç bilmeyen varsa işler nasıl yapılıyor öğrensin diye.Yoksa aynen yazdığın gibi bu işlerde işi bilecen şahsen eritme ıvır zıvır işler benim için neden dersen ben zaten meslek lisesi döküm mezunuyum altın neki sana saf çelik yaparım sıkıntı yok yani.Ama işte techizat lazım işler için.
Birde kapalıçarşıda zaten bende imalatçı ağalar var nugget latın olsun yeterki bellge imiş ramatmış eritme imiş onlar benim için sıfır sorun yeterki mal olsun eritme analiz sonuç sana diyim taşşş çatlasa 2-3 saatlik işlem yani..Analiz belgesini aldımı zaten toptan altın alan yerler var ver takoz altını analiz raporunu ver balyayı 4 saatte para cepte…

LabarNa

Bilgili Üye
Benim ilgimi çekti değişik geldi faydası olabilir güzel paylaşım