Mezar çiçeği

kertenkele

Editör
İrıs süsen mezar çiçeğimi bilen varmı oymalar var bu oymaların mezarını aradım çubuk bazı yerlerde bu çiçeklerin kaya aralarında toplu şekilde olan yerlerde tam altı mezar boşluğu var ne dersiniz

kertenkele

Editör
Bundanda var kayanın üzerinden cıkmış ustam bunu biliyorum mezar çiçeği bu girişin hemen kenarında oluyor veya sıralı girişe dogru dizili oluyor

kertenkele

Editör
@Gönül_Eri ustam biz aslında bu iris süsen denen çiçeğe nergiz deriz googleden araştırdım ismini iris süsenmiş adı nergiz deyince bilmeye bilirsiniz diye gercek adıyla sordum antik roma ve bizanstan kalma bir yer

Son düzenleme:

spyfrs

Moderatör
Moderatör
İrıs süsen mezar çiçeğimi bilen varmı oymalar var bu oymaların mezarını aradım çubuk bazı yerlerde bu çiçeklerin kaya aralarında toplu şekilde olan yerlerde tam altı mezar boşluğu var ne dersiniz
sen oymaların resmini at buraya bakalım nasıl oymalarmış .

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeş sonuçta bitki. Polenleri nereye giderse rüzgarlarla, arılarla oralar da yetişirler ve bu bitki neredeyse hiç suya ihtiyaç duymaz, her kurak toprakta görebilirsin. Önemli olan çevresi, varsa önemli birşey onu görmek gerek ama fakir mezarıdır çünkü susuz bölgedir eğer başka su olan bir bölgeden su getirilmemişse.