• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Mezar İşareti mi?

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Burda giriş nerden olabilir ustalarım, güzel bir işaret , hemen üstünde işaretledim sanki bir hayvan figürü de var, bölge çok zengin bir bölge, 1 günde 165 tane resim çekmişim, tavsiyeniz ne olur, yorumlarınız için eyvallah üstadlar kolay gelsin...

Ekli dosyalar

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14077]kazama[/MENTION] [MENTION=13767]ragıp[/MENTION] [MENTION=10105]divan[/MENTION]e [MENTION=7531]may77[/MENTION] ustalar bu işaretten çok var bölgede bir tavsiyeniz var mı? Ben ilk defa rastladım diğerleri içinde emsal olacak bilgi verirseniz sevinirim ilginize teşekkür ediyorum

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@kazama @ragıp @divane @may77 ustalar bu işaretten çok var bölgede bir tavsiyeniz var mı? Ben ilk defa rastladım diğerleri içinde emsal olacak bilgi verirseniz sevinirim ilginize teşekkür ediyorum
kıymetli ustam, bu oymanın bulunduğu kayanın içinde bir mezar mevcut
takribi mevcut oymanın 2.5 - 3 metre altından, kayanın içindeki mezar odasına ait kapı ile karşılaşılır

öncelikle kaya üzerinden boşluk bakarak başlamalısın
sonrasında ise, oymanın önünde çubuk tutmalısın ki; mevcut mezarın tüneli varmı, yokmu görmelisin

selametle

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12576]poseidon2023[/MENTION] [MENTION=14077]kazama[/MENTION] [MENTION=14707]Smokin[/MENTION] ustalar ssizlerden de birgöz atmanızı rica etsem

Smokin

Moderatör
Moderatör
[MENTION=13767]ragıp[/MENTION] ustaya katılıyorum. Burda öncelikle yapılması gereken boşluk testidir . Benimde kanatim oymanin hemen önünde tespit yapılmalı. Boş çıkacağını da sanmıyorum.
Ayrıca son resimde ki sağ taraftaki kaya da dikkat çekici ve traşlı görünüyor. Bi yokla ustam

Nil

Engellendi
oyma sonradan ,birşey arama çalışma sırasında oluşmuş gibi duruyor. yanılıyorsam orjinal ise hemen önünden 3 , 4 mt gibi indiğinde kapıyı görürsün (orjinal ise )

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=17838]Nil[/MENTION] [MENTION=14707]Smokin[/MENTION] ustalarım işaret yarı gizli gibi ydii. Yani zeminden altta dikkat li bakilmazsa göremezsiniz sonradan yapma değil daha çok var bunlar dan bölge de ama en dikkat çekici buydu, bu işaret in hemen sağı nda ibadethane var hatta kilise minaresi diyor köylü vatandaşların söylediği ilginize teşekkürler hocalarım

amuzak

Member
Kayıtlı Kullanıcı
oymanın üst tarafına yoğunlaş.Sonunda gerçek bi işaret bulmuşsun tebrik ederim seni.

amuzak

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=17838]Nil[/MENTION] [MENTION=14707]Smokin[/MENTION] ustalarım işaret yarı gizli gibi ydii. Yani zeminden altta dikkat li bakilmazsa göremezsiniz sonradan yapma değil daha çok var bunlar dan bölge de ama en dikkat çekici buydu, bu işaret in hemen sağı nda ibadethane var hatta kilise minaresi diyor köylü vatandaşların söylediği ilginize teşekkürler hocalarım
Gizli gibi olmaz bu Niş... Zamanla yapı şekli değişmiş depremler vs.Bırak kiliseyi köylünün dediğini.İşaretin üst tarafında ordan değilse işaretin önünde boşlugunu al tespit et aşağı devam et.

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=19332]amuzak[/MENTION] ve [MENTION=15876]The Thing[/MENTION] ustalar eyvallah tavsiyelere uyacağım inşallah , [MENTION=19332]amuzak[/MENTION] ustam tilkiyi göremediniz bir türlü ama hemen tilkinin başı yanında birde küçük harika bir hac var herşeyin hayırlısı olsun kardeşim

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
işaret ebatlarını belirtin kare ve o köylünün dedği mihrap güzel görmek gerek bulgular oda mezara yönelik işaretlerin iç yapımlarındaki hatları bidaki sefere tam resimlersen daha güzel yorumlar alırsın görülmeyen ler görünür bu tip işaretlere dikkatli bakmak gerek bazen içine ufak bi figür yapılmış olabiliyor