• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Mezar odami?

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
S.a ustalarım, ve misafir dostlarım. Şükür kavuşturana... Şimdiden söyleyeyim kızacaksınız böyle foto olurmu diye😏 haklısınız yer müsait değildi acilen çektim... Neye dayanarak orayı çektin, seni oraya ne götürdü diyen arkadaşlarım olacak biliyorum, beni oraya basit bir çubuk goturdu, eğer o çubuk usta ellerdeyse korkmaz yürürüm, önemli değil boş çıksın tecrübe olur...nasıl olsa zaman ve mekân şimdi değil ama ilerde uygun olacak... Sadece eksiklerimi mazur görüp değerli yorumlarınızı yaparsanız bu Garibi sevindirmiş olursunuz, şimdilik görüşmek dileğiyle...

Ekli dosyalar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Aleyküm Selam, kardaşım hoşgeldin.

İlk resimdeki kaya sabit değil herhalde.

Üzerindeki oyuklarda da işçilik göremedim.

Yalınız sol tarafında kalbe benzer birşey var gibi de ancak emin olamadım.

Kardaşlarımızda baksın inşallah.

Yukarıda gözüken vadi ve zirveleri de fena sayılmaz.

Derenin çatal yaptığı yerler ve yanları özellikle elden geçirilmeli.

Son düzenleme:

szihoprenic

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam bana dogal geldi 3.fotodaki ahsap yerin saginda ki beyaz kaya dikkat cekici gibi

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Kaya yı ciddiye alma.. Derim.. Çubuk seni oraya göyürdüyse mezarlık alan olmaya müsait, bölümün topraklı olması şansını artırır (*not : topraklı alan kayalık alana göre daha az bulunmuş keşfedilmiştir) iyi çalışmalar

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bulursam Kader ustam hoşbulduk kardeşim, Ilgın için sağol... Kâya sabit.. temizlemeye zamanım olmadı...resimler sırayla yönleri 2. Resim GÜNEY..... BATI...... DOĞU..... KUZEY..... Temizleyip tekrar ayrıntı foto atıcam ve senden tekrar rica ederek yorum alıcam inşallah ustam... Teşekkürler ederim...

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Kaya yı ciddiye alma.. Derim.. Çubuk seni oraya göyürdüyse mezarlık alan olmaya müsait, bölümün topraklı olması şansını artırır (*not : topraklı alan kayalık alana göre daha az bulunmuş keşfedilmiştir) iyi çalışmalar
Eyvallah kardeşim.. mekan hakkında bilgi yazdım paylaştım zannediyordum sanırım hata oluştu...

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Eyvallah kardeşim kaya değil o Ilgın için sağol, ayrıntı foto atacam ilerde bakarsın inşallah...

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
1545060975275.jpg bu tumulus mu ya da başka var mı. .?

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Ustam kayda değer bir şey göremedim maalesef belki ileride atacağın resimlerde birşeyler olur. Hayırlı forumlar

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
MEKANİN HİKAYESİ: İÇANADULU'da ismiyle ün yapmış bir mekan, öyle ki şehir dışından gelenlerin uğrak yeri ve Ermeni mezarlığı... Fotolar da karşı tepelerde gördünüz yerlerin çoğunda bilinçli ve bilinçsiz işlem yapıldı, bulan buldu bulanayana yazık oldu, buralar benim kontrolün altında, abartmış olmazsan benden habersiz kuş uçmaz kurt geçmez, domuzlar ürkerek geçer anlicaniz mekan emin ellerde buraya çok işimiz olacak ustalarımin ve dostlarımızın sayesinde... Şimdilik bukadar...

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Bu arada buraya kışın kar yağarsa uğra kar tutmayan bölgeler var ise hem resimle hemde işaret koy. Olur da kar yağmasa ilkbaharın sonlarına doğru uğra her yer yeşillik iken erken solmuş sararmış bölgeleri resimlemeni tavsiye ederim.

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 225708 bu tumulus mu ya da başka var mı. .?
Ustam Tümülüsü benziyor fakat değil, neden dersen yüz ölçümü çok büyük Ve mu arazide kayıtlarda rastlamadım... Birşey daha var.. görülen kırmızı topraklar işlem yapıldığının göstergesi yani delik deşik... İnşallah orayida fotolayip siz değerli dostlarım'la paylaşacağım...

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu arada buraya kışın kar yağarsa uğra kar tutmayan bölgeler var ise hem resimle hemde işaret koy. Olur da kar yağmasa ilkbaharın sonlarına doğru uğra her yer yeşillik iken erken solmuş sararmış bölgeleri resimlemeni tavsiye ederim.
Ustam yaz kış burdayım ama gezmedim, onerini dikkate alacam. Fotoğraflar'da göründüğü gibi olmadığını siz daha iyi bilirsiniz kar Yağarsa inşallah foto bile atarım...

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Doğal, zaman kaybetmeden geçiniz.