• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Mezar yeri bilgi lazım

yorgunum

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Slm ustalar mezar yeri düz zeminemi yapılır meyilli yerleremi dediğim oda mezar tabii neresini araştırmamız gerek düz arazıyımı meyılli araziyimi

Nil

Engellendi
herhangi bir yere yapılabiliyor

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Girisler genelde meyilli yada setli yerden olur, oda ise cogu zaman duz yerin altinda ve gelisi guzel yerede yapilabiliyor. Cografik konumuna gore yapan usta kendisi karar verir.

yorgunum

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] ustam set derken örme duvar gibi setmi görünür sekilde veya set yapılmış gizlenmiş ustam benim yerde bitane tepe yayvan bitepe eteğine 150 mt kare düz bi alan düz alanın yan tarafında üç tane balık sırtı yer var araları dere gibi ama su akıntı izi falan yok düzlük yer ile balık sırtı olan yerin arasında oymalı kayalar yayvan tepe batı tarafında sence mezar nerde olabilir çok yere baktım işlem yaptım yani düzlükte boşluk verdi oraya bakmadım başkalarıda işlem yapmış onlarda düzlükte işlem yapmamış balık sırtlarındada boşluk yok tepeyide kontrol etmedim mezar nerdedir sence ustam

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] ustam set derken örme duvar gibi setmi görünür sekilde veya set yapılmış gizlenmiş ustam benim yerde bitane tepe yayvan bitepe eteğine 150 mt kare düz bi alan düz alanın yan tarafında üç tane balık sırtı yer var araları dere gibi ama su akıntı izi falan yok düzlük yer ile balık sırtı olan yerin arasında oymalı kayalar yayvan tepe batı tarafında sence mezar nerde olabilir çok yere baktım işlem yaptım yani düzlükte boşluk verdi oraya bakmadım başkalarıda işlem yapmış onlarda düzlükte işlem yapmamış balık sırtlarındada boşluk yok tepeyide kontrol etmedim mezar nerdedir sence ustam
Orme duvar varsa orme duvardan enaz 3 metre assagida ve orme duvarin 1 ila 1.5 m icinden vaslar tunel girisi, yani direk orme duvarin dibini kazip mneli bulamazsiniz. Setli yerden kastim hem orme duvar hemde kademeli yukselen yerler.
Suhaliyle dediginiz yerlerin hepsi supheli yerler bunu siz tesbit ederek anlamalisiniz. Yada resimleyin detaylica ustal as rimiz baksin. Selametle kal

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
roma farklı bizans farklı yapılar kullanmıştır arazi yapısına görede bu deyişir vatandaş mezarı ile lahit mezar aynı yere konmaz yani arrazi resmi gerekir geniş acıdan

yorgunum

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ok tşkl ustalar