• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Mezarda çıkan taş

sait

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20190206_210200.jpg
20190206_210049.jpg
20190206_210135.jpg
Ustadlar cubuklarim iki metre derinlik aldı çalışmaya başladık yarım metrede bu taş çıktı hemen altında da kürek çıktı suan bir metre çalışma yapmış durumdayım ve cubuklarim tekrar baktim bir metre derinde değerli alıyor bu taş neyi ifade ediyor bilgisi olan varmı

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
sait üstad bu taş hem ortadan hemde yandan kırılmış bulduğunuz yerde devamı yomuydu, bir insan ayağına benzettim ve mezar steli gibi geldi, geri kalan parçaları yoksa soyulmuş diyebiliriz, Allah nasiplendirsin...

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Tastaki kesim sekli bombeleri ve kenarijdaki kanallara bakinca insan elinden gectigi bariz belli.bunlardan yola cikarasak eger kapak yada kapama olabilir diye dusunuyorum.bina kalintisida olabilir.yaptiginiz tespitte boslukmu aldiniz eger oyleyse bu tastan sonra olcum yaptinizmi tekrardan yapmadiysaniz test yapin gene sonuca bakin.aldiginiz tepkimeler devam ediyorsa devam edin diyecegim.birde bolgede arastirma yapin bina kalintilari varmi yada yasanmislik olmusmu diye

Tastan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Dönem soygunu yememişse bir metre kalmış aklında kalmasın devam et neticelendir işlemini usta

sait

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustadlar şimdi burasi eski bir ev ama yıkılmış sadece kalıntıları var ve burayla ilgili söylentiler vardı cubuk tutup çalıştık ve boyle farklı bir taş çıktı çalıştığımız yerden acaba yön mu veriyor diye düşündük ama yerleşim yeri olduğu için çalışma alanımız çok kısıtlı

Üst Alt