• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Mezardan cıkan misketler

Eskon

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yer altı mezardan cıktı 63 adet cok sert kırılmıyor balyozla sizce ne olabilir ne amacla koyulmuştur

Ekli dosyalar

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Busene ammaa misket yapti yaa mezarlar..bide bunun cargo posetlisi vardi 8.10 adetli....heralde mezarda yatanlara hediye birakmislardir..balyoz bile zarar vermiyosa dunyadisi bir elementten yapilik

Duman Ahmet

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION]
Usta bi arazide yani orman sayılacak kadar bi yer her yerin düz olması fakat bi ağacın hemen kuzey tarafı 1metre yok yani ağaca uzaklığı toprak gözle bariz görünür şekilde çökme yapmış sebebi ne olabilir ağaç çok eski bi ağaç degil yani çınar vs değil makina tutduk sinyal yok fakat makinayada güvenmiyorum 8 yıllık sadece ömrü hayatında bi bataryası değişmiş beyinle alakalı bi bakım vs olmamış yanılttımı bizi aceba

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Ben ömrümde ilk defa mezarda misket çıkma olayı burda duyuyorum.Bu kafa bu beden üzerinde oldukça daha çok acayiplikler görecektir.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Bular gercekmi sahtemi bilmemde
o misketler bu günün parasıydı o gün.
Ama kırılır, ilk yapılanlar yarı degerli taşlardandır.

Sonrakiler ise camdan imal edilmiştir.

Yalan yazan tarih çok oldukça bilinmeyende o orandadır. Parayı kim bulmuş sorsak gelen cevap inan dogru degildir.

Bende bilmiyorum kim bulmuş, ama eminim o misketler o günün parasıydı !

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Hatme-i Hacegan taşlarına benziyor.
Amma musluman mezarında olmaz, konmaz.
Demek ki o asırda bir şey için kullanılıyormuş ki;
kıymet verilip mezara konmuş.

Taş işinden anlayan bu konuyu çözüme kavuşturur inşallah.
Kırılmayan taştan süs eşyası, yüzük, kolye vb. yapılır.

hepastios

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Banada Mezarlarda kırmızı siyah taşlar denk geldi ama tek renkti fakat kırılıyordu misket gibi yuvarlak ilk defa görüyorum böylesini üsdelik kırılmayanını

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
Zamanında erzurumda bir mekan teyidi için eski sahibi olan ermeni getittiriliyor. Ermeniye bilerek yanlış bilgiler veriliyor ve sinirlenmesini sağlıyorlar oda sinirlenip cebinden haritayı çıkarıyor ve buralar bizim eski arazi diye başlıyor. Daha sonra işaretleri ve mekanı tanıtırken bir tümülüsün üstüne çıkmaya başlıyor. Neredeyse zirveye yakın büyük bir taşı çeviriyor ortasında büyük bir boşluk ve ermeni benim boncuklar uçmuş diyor.

Şimdi seninde bu boncuklar başka ermeninin boncukları olmasın. İllaki bir simyası, ilmi veya değeri vardır. İş anlayanı bulmaktan geçer.

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Tanıdığın laboratuvar varsa bitanesi analiz ettir. Taş değil başka birşey olabilir

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION]
Usta bi arazide yani orman sayılacak kadar bi yer her yerin düz olması fakat bi ağacın hemen kuzey tarafı 1metre yok yani ağaca uzaklığı toprak gözle bariz görünür şekilde çökme yapmış sebebi ne olabilir ağaç çok eski bi ağaç degil yani çınar vs değil makina tutduk sinyal yok fakat makinayada güvenmiyorum 8 yıllık sadece ömrü hayatında bi bataryası değişmiş beyinle alakalı bi bakım vs olmamış yanılttımı bizi aceba
Yok abi orda bisey .zaman kaybetme.cihazin kafa dumanliymis .sen cihazi tooraga gom calisir halde eyice bellesin dasi topragi minerali metali .bisaat sona cikar.kapat...yarimsaat sona ac .bak canavar gibi nasil calisiyii kahkaha

Duman Ahmet

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION] usta benzin döküp yakıcam makinayı bi üst modeli çıktı belki cihazda anladı eskidiğini

PRUVA

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cok ilginc bu forumda mezarcilik tarihine gececek seyler oluyor balyozla kirilmayan misket de neymis ben hayatimda duymadim gormedim misket olayini senin mekanin cevresinde hangi madenler agirlikli bir de gecmis uygarliklar bakimindan bilgi verirsen biz de sayenizde bir seyler (?) Ogrenmis oluruz bu arada misketler de baya parlak sifir gibi

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Duman Ahmet....

bunlarda arkeolojik kazılarda bulunan misketler.
Misketler çocukların olduğu yerde mutlak olabilir hangi dönemde olur ise olsun. Bu bir çocuğa ait mezardan çıkmasın belkide oyuncakları ile defnedildi

RA_3.jpg