Mezarlar nerededir?

Krogos

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamlar arkadaşlar. Çalılıklardan dolayı istediğim fotoğraflamayı yapamadım

Mihraba benzettiğim oyma doğrudan doğuya bakıyor

Kaya yüzeylerinde vlf ile herhangi bir sinyal alamadım

Mezarlar nerede olabilir. Teşekkürler

fullsizeoutput_29.jpg

fullsizeoutput_e.jpg

fullsizeoutput_d.jpg

fullsizeoutput_10.jpg

fullsizeoutput_28.jpg

fullsizeoutput_22.jpg

fullsizeoutput_2b.jpg

fullsizeoutput_33.jpg

fullsizeoutput_21.jpg

fullsizeoutput_27.jpg

fullsizeoutput_18.jpg

fullsizeoutput_19.jpg

fullsizeoutput_26.jpg

fullsizeoutput_15.jpg

+3GNYjKgSEOxWH12gZXPNg.jpg

fullsizeoutput_2a.jpg

Sevimlimanyak

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım bir şeyler var mı bilmiyorum çünkü çok acemiyim. Ancak süper bir yer gibi düşündüm içgüdüsel olarak.

Ares-xl

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Araştırmanızı doğu yönüne doğru yapınız .

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Hem kayanin kendisinde hemde sunakin etrafinda bosluk tespiti yapmak lazim. Lakin arazi tespit icin cok uygun gozukmuyor.
Degerli tespiti yaparak, bosluklara bakmak daha faydali sonuc verir.

Krogos

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hem kayanin kendisinde hemde sunakin etrafinda bosluk tespiti yapmak lazim. Lakin arazi tespit icin cok uygun gozukmuyor.
Degerli tespiti yaparak, bosluklara bakmak daha faydali sonuc verir.
Ustam arazide tespit şu haliyle imkansız. Kayada olduğunu varsayarsak, girişin nerelerde olabileceğine dair tahminlerin var mı ? Sence girişi toprak altından mı aramalıyım yoksa doğrudan kayadan mı ?

Efendi51

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustam söylemiş, büyük oyma olan yer ve bu şapkalı olan yerde oyuntu dediğiniz yer açılmış mezara benziyor, açılmış mezarın çevresinde boşluk olmalı, altta oda vardır, hatta tünel girişli olabilir, orayı bulun tüneli ve odayı, birde doğu ve güneydoğu arasındaki kayalıklarda işaret arayın inşallah birşeyler bulursunuz, kolay gelsin,

Son düzenleme:

Krogos

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@BulursamKader25 ustam söylemiş, büyük oyma olan yer ve bu şapkalı olan yerde oyuntu dediğiniz yer açılmış mezara benziyor, açılmış mezarın çevresinde boşluk olmalı, altta oda vardır, hatta tünel girişli olabilir, orayı bulun tüneli ve odayı, birde doğu ve güneydoğu arasındaki kayalıklarda işaret arayın inşallah birşeyler bulursunuz, kolay gelsin,
Eyvallah ustam dediklerinizi değerlendireceğim. Çubuk hiç kullanmadım o yüzden boşluk bulmak benim için büyük problem, camiadanda pek tanıdığım kimse yok o yüzden benim iş baya zor. Şansa bi yerden başlayacağız artık belki denk gelir

Krogos

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Efendi51

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eyvallah ustam dediklerinizi değerlendireceğim. Çubuk hiç kullanmadım o yüzden boşluk bulmak benim için büyük problem, camiadanda pek tanıdığım kimse yok o yüzden benim iş baya zor. Şansa bi yerden başlayacağız artık belki denk gelir
aliminyum çubuk doğal olarak boşluk bulucudur, 3-4 mm. kaynak mili al, 50 cm. kestir, 10-12 cm. den ikisinide bük, çubuk hazırdır, köprü ya da kanalizasyon üzerinde dene bir, boşluğa gelince çubuğun çarpı yaptığını, çıkınca normale döndüğünü göreceksin, çubukta en kolay boşluk bulma yöntemidir, deneyin görün, ucuz ve garanti 3-5 tl. bişedirçubuk tekrar kolay gelsin

Krogos

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
aliminyum çubuk doğal olarak boşluk bulucudur, 3-4 mm. kaynak mili al, 50 cm. kestir, 10-12 cm. den ikisinide bük, çubuk hazırdır, köprü ya da kanalizasyon üzerinde dene bir, boşluğa gelince çubuğun çarpı yaptığını, çıkınca normale döndüğünü göreceksin, çubukta en kolay boşluk bulma yöntemidir, deneyin görün, ucuz ve garanti 3-5 tl. bişedirçubuk tekrar kolay gelsin
Bulursamkader ustanın çubuklar hakkında yazısını okumuştum. Teoride tamamda, pratik 0. Dediğin gibi altı boş yerlerde deneyip geliştirmek lazım